Płuca – zadbaj o nie dzięki tym 8 ziołom

· Lipiec 19, 2017
Aby zapobiec różnego rodzaju problemom ze strony Twojego układu oddechowego i poprawić kondycję swoich płuc, dodaj opisane poniżej naturalne, oczyszczające zioła do swojej codziennej diety. Wypróbuj je jeszcze dziś!

Twoje płuca odgrywają niezmiernie istotną rolę podczas całego Twojego życia. W końcu są one odpowiedzialne za dostarczanie tlenu niezbędnego dla komórek Twojego organizmu i wydalają przy tym dwutlenek węgla.

Ale musisz także zdawać sobie sprawę z tego, że Twoje płuca są także zaangażowane w o wiele więcej procesów, niż samo tylko oddychanie. Ponadto są one niezbędne do filtrowania cząstek i szkodliwych substancji z powietrza, którym oddychasz.

Jednak problem polega na tym, że są tak skomplikowane i delikatne, że czasami nagromadzenie toksyn i liczne infekcje znacząco pogarszają ich stan. W wyniku tego może wystąpić szereg negatywnych reakcji i zmian fizjologicznych.

Mogą one przełożyć się na rozwój jednej lub kilku chorób płuc, które mogą naprawdę negatywnie wpływać na jakość i komfort Twojego życia.

Dieta oczyszczająca płuca

Na szczęście na świecie istnieje wiele naturalnych środków zaradczych, które można wykorzystać w celu zapewnienia swoim płucom niezbędnego wsparcia, których potrzebują – między innymi przy eliminowaniu zgromadzonego w nich nadmiaru toksyn.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci aż 8 niezwykle cennych ziół o właściwościach korzystnie wpływających na Twoje płuca. Zapewnią one wyższy poziom ochrony, poprawią ich kondycję i ogólnie zwiększą sprawność Twojego układu oddechowego.

Zapraszamy do lektury!

1. Tymianek jest świetny na płuca

Tymianek to zioło, które jest gorąco zalecane jako świetny sposób na złagodzenie podrażnień i niedrożności dróg oddechowych.

Ponadto olejek z tymianku ma silne działanie antybiotyczne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Nie tylko wzmacnia Twój układ immunologiczny, ale ponadto pomaga oczyścić płuca z zalegających w nich toksyn.

Tymianek

Aby wykorzystać jego cenne właściwości, wystarczy pić go codziennie pod postacią naparu. A jeszcze lepszą metodą będzie robienie inhalacji, czyli wdychanie oparów wrzącej wody z dodatkiem tymianku. Taki zabieg wystarczy przeprowadzić raz na tydzień, aby naprawdę skutecznie oczyścić swoje płuca.

2. Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji to tradycyjne zioło o właściwościach leczniczych wykorzystywane powszechnie przez tradycyjną medycynę chińską. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat stało się także popularne na całym świecie ze względu na swoje liczne korzyści dla zdrowia.

Związki przeciwzapalne i przeciwbólowe zawarte w korzeniu lukrecji redukują stan zapalny w drogach oddechowych i gardle. Pozwala to w łatwiejszym dostarczaniu tlenu do komórek Twojego organizmu.

Jednocześnie zawartość tych składników pomaga oczyścić i rozrzedzić błonę śluzową gardła i oskrzeli, co przekłada się na lepszą kondycję całych dróg oddechowych, co naturalnie także obejmuje i Twoje płuca.

Korzeń lukrecji

Ponadto korzeń lukrecji ma także właściwości wykrztuśne i antybakteryjne. Pomaga to pozbyć się nadmiaru flegmy z dróg oddechowych, zmniejszając tym samym ich przekrwienie i redukuje także ewentualne kłopoty z oddychaniem.

Te cechy, wraz z wysoką zawartością podstawowych składników odżywczych w korzeniu lukrecji przekładają się także na skuteczniejszą reakcję układu odpornościowego na wirusy i bakterie znajdujące się w powietrzu, jakim oddychamy.

Jeśli te właściwości jeszcze Cię nie przekonały w wystarczającym stopniu, to dodamy jeszcze, że regularne spożywanie korzenia lukrecji spowoduje dostarczenie Twojemu organizmowi znacznej ilości flawonoidów.

Są to cenne substancje chemiczne o właściwościach przeciwutleniających, które hamują uszkodzenia komórek Twojego organizmu zapobiegając tym samym w rozwoju nowotworu płuca.

3. Oregano

Oregano wyróżnia się wysoką zawartością kwasu rozmarynowego i karwakrolu. Są to dwa niezwykle silne przeciwutleniacze, które pomagają zatrzymać produkcję histaminy w przypadkach wystąpienia alergii układu oddechowego.

Oregano

Oregano ma także silne właściwości przeciwzapalne i wykrztuśne, a także pomaga oczyścić drogi oddechowe. Naturalnie powoduje to eliminację flegmy i redukcję poziomu toksyn, które normalnie odkładają się w płucach w trakcie procesu oddychania.

Olejek eteryczny z liści oregano jest także skutecznym lekarstwem na wszelkiego rodzaju lekkie infekcje bakteryjne, takie jak grypa czy przeziębienia.

4. Babka lancetowata

Babka lancetowata jest znanym już od czasów starożytnych, niezwykle skutecznym i w pełni naturalnym środkiem zapobiegającym podrażnieniu błon śluzowych w płucach i gardle.

Jest to w 100% naturalne rozwiązanie pomagające między innymi w leczeniu kaszlu. Roślina ta zawiera w swoim składzie także naturalnego pochodzenia antybiotyki i substancje przeciwzapalne mające zbawienny wpływ na Twoje płuca.

5. Szałwia

Własnoręcznie przyrządzony napar na bazie szałwii jest doskonałym naturalnym lekarstwem na podrażnienie płuc, szczególnie u osób palących.

Szałwia

Związki antybakteryjne i detoksykacyjne zawarte w tej roślinie pomagają pozbyć się toksyn odkładających się w tkance Twoich płuc. Oznacza to zatem ulgę w w przypadkach trudności w oddychaniu wywołanych różnymi chorobami układu oddechowego.

6. Eukaliptus

Odświeżający zapach eukaliptusa jest znany od setek lat jako skuteczny sposób na poprawę kondycji układu oddechowego, jako że ma on zbawienny wpływ na Twoje gardło, oskrzela oraz płuca.

Choć nie wszyscy ludzie mogą tolerować ten składnik z uwagi na jego lekkie alergiczne właściwości, to jednak większość osób doceni bez wątpienia szybką ulgę w przypadku kaszlu, drapania w gardle i innego rodzaju podrażnienia dróg oddechowych.

Aktywny środek zawarty w eukaliptusie nosi nazwę cyneol i zapewnia on efekt wykrztuśny i przeciwzapalny. Pomaga w ten sposób podczas leczeniu wielu problemów oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, astma i przeziębienie, a także ogólnie korzystnie wpływa na płuca.

7. Mięta

Mięta i olejek miętowy zawierają w swoim składzie mentol, czyli popularny składnik różnych leków przeznaczonych do stosowania w wypadku problemów z drogami oddechowymi i płucami.

Mięta

Jego działanie przyczynia się do rozluźnienia mięśni gładkich układu oddechowego, co stanowi czynnik stymulujący do normalnego oddychania, szczególnie w przypadku przeciążenia płuc lub oskrzeli.

Ponadto jest to również substancja o silnych właściwościach antyhistaminowych i odtruwających. Pomaga zatem naszemu organizmowi w leczeniu wielu objawów alergii układu oddechowego obciążających w innym przypadku Twoje płuca i oskrzela.

8. Dziewanna

Liście i kwiaty dziewanny zawierają liczne substancje czynne, które pomagają wzmocnić i oczyścić Twoje płuca.

Naturalne wyciągi z tej rośliny mają silne działanie odtruwające zapewniając skuteczne wyeliminowanie toksyn zalegających w płucach. A na dodatek zapewniają także regulowanie poziomu wydzielania śluzu i redukują istniejące w drogach oddechowych stany zapalne.

Czy masz jakiekolwiek kłopoty z oddychaniem? Jeśli tak, to niezależnie od konieczności skonsultowania się z lekarzem możesz wypróbować kilka zaprezentowanych powyżej ziół. Dzięki nim Twoje płuca bez wątpienia już wkrótce wrócą do najwyższej formy!