Mycie twarzy - 5 najczęściej popełnianych błędów

Jeśli nie myjesz twarzy codziennie rano po wstaniu, dajesz szansę do rozwoju nagromadzonym bakteriom z poprzedniego dnia.
Mycie twarzy - 5 najczęściej popełnianych błędów
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dbanie o skórę to prosta czynność, które zagwarantuje, że zachowasz młodą skórę przez lata. Jednak możliwe jest, że nie zwracasz wystarczającej uwagi na mycie twarzy.

W tym artykule chcemy podzielić się często popełnianymi błędami podczas mycia twarzy, które sprawiają, że twoja skóra wygląda na starszą. Może łatwiej Ci będzie zrozumieć, dlaczego pojawiają się zmarszczki i przebarwienia.

W dziejszym artykule powiemy jak powinno wyglądać mycie twarzy oraz pielęgnacja skóry.

1. Lekceważysz codzienne mycie twarzy

Najprostszym błędem nie jest codzienne oczyszczenie twarzy. Możesz pomyśleć, że nic się nie stanie jeśli położysz się do łóżka w takim stanie jakim przyszłaś do domu. W końcu będziesz brać prysznic następnego ranka i wtedy pozbędziesz się brudu, prawda?

Problem polega jednak na tym, że podczas snu makijaż, zanieczyszczenia i brud są wchłaniane przez skórę twarzy i blokują pory. Ułatwia to pojawianie się trądziku. W ten sposób pojawiają się także pierwsze zmarszczki i inne niedoskonałości.

mycie twarzy

Zaleca się czyszczenie skóry co około 10 godzin, co mniej więcej oznacza rano i wieczorem.

Mycie twarzy wcale nie musi być uciążliwe i skomplikowane. Wystarczy umyć twarz łagodnym mydłem i wodą. Jeśli wolisz coś bardziej nawilżającego, wypróbuj ten naturalny preparat:

Składniki:

  • 1/2 szklanki herbaty z rumianku
  • 2 łyżki wody z ogórka
  • 2 łyżki stołowe żelu z aloesu

Instrukcje

  • Wymieszaj wszystkie składniki i przechowuj je w butelce z rozpylaczem.
  • Kiedy masz zamiar oczyścić twarz, zastosuj wystarczającą ilość sprayu. Następnie wmasuj okrągłymi ruchami za pomocą wacika.
  • Zakończ, przemywając twarz niewielką ilością wody, a następnie idź do łóżka. Następnego ranka zauważysz, że Twoja skóra jest gładka, zdrowa i pełna blasku.

2. Nie używasz środków złuszczających

wspomnieliśmy już , że wielkim błędem jest niezmywanie makijażu na noc. Ale to dopiero pierwszy krok. Substancje złuszczające usuwają toksyny i brud, który gromadzi się w najgłębszych warstwach skóry.

W idealnym przypadku powinnaś stosować środek złuszczający dopasowany do typu cery. Pomoże to w oczyszczeniu skóry i zwalczeniu najczęstszych problemów.

  • W przypadku wrażliwej skóry należy stosować łagodne, nawilżające peelingi.
  • Jeśli twoja skóra jest tłusta, konieczne jest stosowanie środków złuszczających, które kontrolują ten problem bez wysuszania skóry.

Mówiąc o częstotliwości, dobrze jest stosować środek złuszczający raz w tygodniu. W ten sposób zastosujesz głębokie oczyszczenie bez pozbywania się naturalnych olejków skóry. Tylko w skrajnych przypadkach konieczne jest stosowanie peelingu 2 razy w tygodniu.

Na koniec zalecamy, aby wybrać naturalne złuszczające środki do mycia twarzy.

3. Myjesz twarz tylko raz dziennie

Nawet jeśli zmyłaś cały makijaż i umyłaś twarz poprzedniej nocy, musisz myć ją również każdego ranka. Musisz pamiętać, że podczas snu bakterie mnożą się w Twojej skórze. Ponadto w Twoim łóżku znajdują się roztocza, pozostałości detergentów oraz zanieczyszczenia z powietrza.

Aby zapobiec tym problemom, należy myć twarz mydłem i wodą wraz ze wspomnianym wcześniej sprayem odświeżającym.

mycie twarzy

Jeśli Twoja skóra jest bardzo tłusta lub jeśli byłaś na siłowni, musisz dodatkowo oczyścić twarz, aby pozbyć się nadmiaru łoju.

Z kolei jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, zastosuj niewielką ilość kremu nawilżającego do mycia twarzy, aby nie pogorszyć tego problemu.

4. Często zmieniasz produkty kosmetyczne

Jeśli jesteś sfrustrowana, bo żaden z produktów których używasz, nie oczyszcza Twojej twarzy i nie poprawia jej wyglądu, możesz popełniać ten błąd.

Niestety, zazwyczaj jesteśmy zdesperowani i chcemy wyglądać idealnie w ciągu kilku minut. Jednak zarówno produkty komercyjne, jak i domowe wymagają kilku aplikacji zanim przyniosą zauważalną poprawę.

Minimalny czas oczekiwania na te zmiany to 4 tygodnie. Jednak prawdziwą odmianę zobaczysz w ciągu 6 tygodni. Musisz jednak pamietać o systematyczności.

Jeśli przez tydzień stosujesz żel czyszczący w celu zmniejszenia wielkości porów, a następnie zmieniasz produkt, możesz nigdy nie zobaczyć wyniku. Pozwól swojej skórze dostosować się do produktu, a zaczniesz czerpać z niego korzyści.

5. Używasz za dużo produktów w tym samym czasie

Jakie są Twoje przyzwyczajenia związane z pielęgnacją? Może myślisz, że oczyszczenie twarzy kilkoma produktami poprawi wyniki. Niestety jesteś w błędzie. Musisz wybrać jeden produkt dla każdej swojej potrzeby.

mycie twarzy

Jeśli będziesz stosować kilka kosmetyków do zwalczania tego samego problemu, jedynie podrażnisz swoją skórę. Spowoduje to jedynie nasilenie się danego problemu. Jeśli zdecydujesz się użyć tonik oczyszczający, nie używaj już mydła ani mleczka.

Pomoże Ci to również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wystarczy, że kupisz dwa lub trzy produkty. Czy po przeczytaniu tego artykułu wiesz już jak prawidłowo wykonywać mycie twarzy?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.