Miód i czosnek na problemy w wątrobą

Przekrój ząbki czosnku na połowę, aby ich właściwości lepiej połączyły się z miodem. Oba produkty powinny być organiczne, aby dostarczyły najwięcej korzyści.
Miód i czosnek na problemy w wątrobą

Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia, 2016

Miód i czosnek to proste połączenie, które ma wielką siłę i pomoże Twojej wątrobie. Stanowi naturalny antybiotyk z wysoką zawartością antyoksydantów oraz witamin, które potrafią regenerować uszkodzoną wątrobę.

Ważne jednak jest, by wykorzystywać jak najbardziej naturalny miód. Jeśli wahasz się co do jego jakości, to lepiej go nie spożywać, ponieważ może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Niemniej jednak, prosta i niesamowita kombinacja organicznego czosnku oraz naturalnego miodu dostarcza wewnętrznej równowagi, która oczyści całe ciało i wzmocni układ odpornościowy.

Po prostu spożywaj jedną łyżkę stołową miodu i czosnku, a pierwsze rezultaty zaobserwujesz już po tygodniu. Gotowa, by zacząć?

Korzyści dla wątroby z miodowo-czosnkowej kuracji

Musisz zawsze pamiętać, że zdrowa wątroba to niezbędny element dobrego samopoczucia.

Oznacza to, że złe nawyki typu spożywanie tytoniu, kiepska dieta czy prowadzenie siedzącego trybu życia, mogą mieć naprawdę negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Bez wątpienia przytrafiały Ci się dni w przeszłości, kiedy czułaś się ociężała, miałaś niski poziom energii, czułaś nieprzyjemny posmak w ustach czy doświadczałaś problemów trawiennych. Co mogło być tego przyczyną?

Zazwyczaj objawy te oznaczają, że Twoja wątroba jest pełna toksyn i nie potrafi się ich pozbywać w efektywny sposób. Jednak zanim skierujesz swoje kroki do apteki, porozmawiaj najpierw o tym ze swoim lekarzem i popraw dietę.

 • Zdrowa wątroba sprzyja odpowiedniemu obiegowi krwi. Eliminuje też toksyny, które gromadzą się w organizmie.
 • Musisz pić wiele płynów, aby wspierać ten naturalny detoks.
 • Twoja wątroba potrzebuje też odpowiedniego poziomu witaminy C i antyoksydantów, które pomagają regenerować tkanki oraz optymalizują jej funkcje.
 • Opieraj dietę na produktach naturalnych, nieprzetworzonych i wolnych od takich składników jak mąka czy cukier.

Miód i czosnek to dwa doskonale składniki, które dodane do diety, bez wątpienia pozytywnie wpłyną na zdrowie wątroby. Wytłumaczymy zaraz, jak to działa.

Organiczny miód – korzyści dla zdrowia wątroby

wątroba

Miód to naturalne lekarstwo. Bogaty w glukozę, minerały, antyoksydanty i witaminy jest jednym z najlepszych produktów dla zdrowia wątroby.

 • Miód jest naturalnym antybiotykiem, który walczy z zapaleniami – to jedna z jego najważniejszych właściwości. Zawdzięcza to związkowi znanemu jako inhibina, mającemu właściwości przeciwbakteryjne.
 • Najlepszy dla zdrowia wątroby jest miód z rozmarynu. Glukoza jest łatwo wchłaniana i natychmiast zamieniana w energię. W ten sposób nie zmusza wątroby do zbyt ciężkiej pracy oraz nie angażuje nadmiernie glikogenu.
 • Miód to naturalny środek detoksykujący, który wzmacnia tkanki wątroby, a także wspiera regenerację tego organu wśród ludzi cierpiących na stłuszczenie wątroby.

Po raz kolejny chcemy jednak zaznaczyć, że miód musi pochodzić z organicznego i naturalnego źródła.

Czosnek dla zdrowia wątroby

Czosnek zawiera allicynę, związek będący świetnym antyoksydantem, antybiotykiem i środkiem grzybobójczym – wszystko to ma bardzo dobry wpływ na wątrobę.

 • Wiele osób jest przyzwyczajonych do spożywania czosnku na pusty żołądek. Jeśli sprawia Ci to problemy lub powoduje nieprzyjemny zapach z ust, to spróbuj po prostu połączyć czosnek z miodem.
 • Nie zapominaj, że czosnek to świetne narzędzie w walce z patogenami, które uderzają w wątrobę. Pomaga również eliminować toksyny, które czasami akumulują się do niebezpiecznie wysokiego poziomu.
 • Twój metabolizm odgrywa tutaj dużą rolę, podczas gdy aminokwasy i proteiny wzmacniają wątrobę, poprawiają trawienie oraz walczą ze złym cholesterolem (znanym też jako LDL).

Jak przeprowadzić miodowo-czosnkową kurację

miód czosnek

Składniki

 • 1 szklana butelka lub słoik
 • czosnek
 • wystarczająco miodu, by wypełnić szklany pojemnik, który wybrałaś

Przygotowanie

 • Najpierw obierz główki czosnku i przekrój je na pół ostrym nożem. Dzięki temu miód bardziej efektywnie wchłonie naturalne i lecznice właściwości, płynące z czosnku.
 • Następny krok jest bardzo prosty. Po prostu dodaj ząbki czosnku to szklanego pojemnika i nalej tam miodu.
 • Twoim celem jest uniknięcie powstania bąbelków i upewnienie się, że czosnek jest całkowicie przykryty. Użyj łyżki do usunięcia jakichkolwiek pęcherzyków powietrza, które mogły się uformować.
 • Zakryj pojemnik i pozostaw tak na tydzień. Po tym czasie roztwór będzie już gotowy do konsumpcji.
 • Dziennie spożywaj tylko jedną łyżeczkę miodu z czosnkiem, co poprawi zdrowie Twojej wątroby oraz ogólne samopoczucie.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Liver, E. A. for the S. of the. (2016). Fast facts about liver disease. https://doi.org/10.1007/BF02424977
 • Khan, S. U., Anjum, S. I., Rahman, K., Ansari, M. J., Khan, W. U., Kamal, S., … & Khan, H. U. (2018). Honey: Single food stuff comprises many drugs. Saudi Journal of Biological Sciences, 25(2), 320-325.
 • Kumar, K. S., & Bhowmik, D. (2010). Medicinal uses and health benefits of Honey: An overview. J Chem Pharm Res.
 • Tsai, C. W., Chen, H. W., Sheen, L. Y., & Lii, C. K. (2012). Garlic: Health benefits and actions. BioMedicine (Netherlands). https://doi.org/10.1016/j.biomed.2011.12.002
 • Rivlin, R. S. (2001). Historical perspective on the use of garlic. The Journal of Nutrition. https://doi.org/10.1093/jn/131.3.951S
 • Zou, L., Zhang, R., Gao, H., Xiao, J., & Tipoe, G. L. (2018). Garlic and Liver Diseases. In The Liver (pp. 337-347).

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.