Miesiąc miodowy - czego się spodziewać?

Miesiąc miodowy - czego się spodziewać?

Napisany przez Virginia Martínez

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Czasami miesiąc miodowy może nie być taki, jak się tego spodziewasz. Dyskusje, zmęczenie i wysokie oczekiwania mogą ukrócić te wymarzone wakacje. Jak tego uniknąć? Damy Ci kilka wskazówek.

Wyobraź sobie luksusowe łóżko hotelowe pokryte różami i spacery po romantycznych plażach. W tle szum morza kołysze Cię delikatnie, a egzotyczne zapachy i zwierzęta mieszają się z kolorami zachodu słońca. Czy tak będzie wyglądał Twój miesiąc miodowy?

Ta długo wyczekiwana podróż dla nowożeńców może być czymś, co na długo pozostanie w ich pamięci… z powodu miłych lub nie tak miłych wspomnień. Nerwy często czuć w powietrzu, a ślub dopiero co się odbył.

Z tego powodu powiemy Ci, czego możesz się spodziewać w tych dniach, bez owijania w bawełnę i zbędnych ozdób. Zagłębmy się w ten temat.

Czym dokładnie jest miesiąc miodowy?

„Miesiąc miodowy” to światowa tradycja wakacji dla nowożeńców po imprezie weselnej.Podróż poślubna jest już tradycją praktycznie na całym świecie. W rzeczywistości hiszpańskie ustawodawstwo przewiduje na przykład w art. 37 ust. 3 statutu pracownika płatny 15-dniowy urlop po zawarciu małżeństwa. To czyni ten czas idealnym na tę długo wyczekiwaną podróż.
Rajska plaża

Czego się spodziewać?

Niezależnie od tego, czy lubisz miód, czy nie, prawda jest taka, że ​​miesiąc miodowy stał się prawdziwą „instytucją”. Jest on prawie tak samo ważny jak sam ślub. Po ceremonii i przyjęciu nadszedł czas, aby spakować walizki i wyruszyć w podróż w wybrane miejsce.

Jednak sam „miesiąc miodowy” niekoniecznie jest podróżą. I oczywiście każdy będzie miał swoje oczekiwania i wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał. Czasami mogą pojawić się komplikacje.

Seks podczas nocy poślubnej?

Po długim przygotowaniu i stresie nowożeńcy mogą być zmęczeni całym dniem świętowania. Po nerwach związanych z ceremonią i przyjęciem, które przygotowywało się od miesięcy ​​nowożeńcy są często wyczerpani.
Para w łóżku

Miesiąc miodowy – mogą pojawić się kłótnie

Z pewnością większość nowożeńców wyobraża sobie pierwszy miesiąc ich małżeństwa jako coś idealnego, gdzie jest tylko miejsce na romantyzm. Nie musi tak jednak być. Mogą pojawić się konflikty, które prowadzą do kłótni.

Należy jednak pamiętać, że te małe tarcie nie mają znaczenia. Drobne kłótnie są normalne i wcale nie oznaczają, że ​​małżeństwo się nie powiedzie. Więc nie denerwuj się, jeśli mała kłótnia zaburzy Twoje oczekiwania. Odpręż się i ciesz się tymi dniami, kiedy w końcu możesz świętować Wasz związek w prywatności.

Rozmyślanie o ślubie

Nawet jeśli myślisz o ślubie, powinieneś spróbować się zrelaksować i cieszyć chwilą. To logiczne. Spędziłeś miesiące przygotowując ceremonię, wybierając kwiaty, menu, szukając orkiestry… Dlatego myślenie o tym, co poszło nie tak jest normalne.
Para na plaży - miesiąc miodowy

Odłączenie się od świata jest niezbędne

Jak widać, kluczem jest „odłączyć się” i zrelaksować. Podczas idealnego miesiąca miodowego, niezależnie od tego, czy podróżujesz, czy nie powinieneś zapomnieć o rodzinie, weselu i pracy i poświęcić czas sobie i partnerowi.

To chwila odpoczynku i zabawy. Na myślenie o obowiązkach jeszcze przyjdzie czas.

To może Cię zainteresować ...
Ślub na jesieni – 10 wspaniałych pomysłów
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Ślub na jesieni – 10 wspaniałych pomysłów

Jeśli planujesz ślub na jesieni, będziesz mieć do dyspozycji niezliczone atuty tej romantycznej pory roku, aby uświetnić wydarzenie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.