Miesiąc miodowy - czego się spodziewać?

21 lipca, 2020

Czasami miesiąc miodowy może nie być taki, jak się tego spodziewasz. Dyskusje, zmęczenie i wysokie oczekiwania mogą ukrócić te wymarzone wakacje. Jak tego uniknąć? Damy Ci kilka wskazówek.

Wyobraź sobie luksusowe łóżko hotelowe pokryte różami i spacery po romantycznych plażach. W tle szum morza kołysze Cię delikatnie, a egzotyczne zapachy i zwierzęta mieszają się z kolorami zachodu słońca. Czy tak będzie wyglądał Twój miesiąc miodowy?

Ta długo wyczekiwana podróż dla nowożeńców może być czymś, co na długo pozostanie w ich pamięci… z powodu miłych lub nie tak miłych wspomnień. Nerwy często czuć w powietrzu, a ślub dopiero co się odbył.

Z tego powodu powiemy Ci, czego możesz się spodziewać w tych dniach, bez owijania w bawełnę i zbędnych ozdób. Zagłębmy się w ten temat.

Czym dokładnie jest miesiąc miodowy?

„Miesiąc miodowy” to światowa tradycja wakacji dla nowożeńców po imprezie weselnej.Podróż poślubna jest już tradycją praktycznie na całym świecie. W rzeczywistości hiszpańskie ustawodawstwo przewiduje na przykład w art. 37 ust. 3 statutu pracownika płatny 15-dniowy urlop po zawarciu małżeństwa. To czyni ten czas idealnym na tę długo wyczekiwaną podróż.
Rajska plaża

 

Jednak pomimo tego, że jest dziś bardzo popularne, wyrażenie „miesiąc miodowy” ma swoje początki w średniowieczu, kiedy ta nazwa miała niewiele wspólnego z podróżowaniem.

Tak naprawdę, w tym historycznym okresie twierdzono, że jeśli nowożeńcy chcą począć dziecko płci męskiej powinni spożywać miód po ślubie przez okres około miesiąca. Stąd wyrażenie „miesiąc miodowy”.

Miód dobrze wróży parom w wielu innych kulturach. I tak na przykład w starożytnym Babilonie teściowie dawali zięciowi piwo z miodem miesiąc po ślubie. Tymczasem w starożytnym Rzymie garnek miodu stał w pokoju pary, która właśnie wyszła za mąż.

Przeczytaj także: Miesiąc miodowy – jak wybrać idealne miejsce

Czego się spodziewać?

Niezależnie od tego, czy lubisz miód, czy nie, prawda jest taka, że ​​miesiąc miodowy stał się prawdziwą „instytucją”. Jest on prawie tak samo ważny jak sam ślub. Po ceremonii i przyjęciu nadszedł czas, aby spakować walizki i wyruszyć w podróż w wybrane miejsce.

Jednak sam „miesiąc miodowy” niekoniecznie jest podróżą. I oczywiście każdy będzie miał swoje oczekiwania i wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał. Czasami mogą pojawić się komplikacje.

Seks podczas nocy poślubnej?

Po długim przygotowaniu i stresie nowożeńcy mogą być zmęczeni całym dniem świętowania. Po nerwach związanych z ceremonią i przyjęciem, które przygotowywało się od miesięcy ​​nowożeńcy są często wyczerpani.
Para w łóżku
 

Cały dzień świętowania i związane z nim zmęczenie nie są idealnym składnikiem nocy pełnej seksu i pasji, gdy tylko wracasz do domu. Ponadto, jeśli nowożeńcy od razu udali się w podróż sprawy jeszcze bardziej się komplikują.

Dlatego prawdopodobnie nowożeńcy będą chcieli po prostu wyspać się i odpocząć. Zatem „poranek weselny” jest bardziej prawdopodobny niż „noc poślubna”.

Miesiąc miodowy – mogą pojawić się kłótnie

Z pewnością większość nowożeńców wyobraża sobie pierwszy miesiąc ich małżeństwa jako coś idealnego, gdzie jest tylko miejsce na romantyzm. Nie musi tak jednak być. Mogą pojawić się konflikty, które prowadzą do kłótni.

Należy jednak pamiętać, że te małe tarcie nie mają znaczenia. Drobne kłótnie są normalne i wcale nie oznaczają, że ​​małżeństwo się nie powiedzie. Więc nie denerwuj się, jeśli mała kłótnia zaburzy Twoje oczekiwania. Odpręż się i ciesz się tymi dniami, kiedy w końcu możesz świętować Wasz związek w prywatności.

Może Cię zainteresować: Kłótnie rodzeństwa – jak sobie z nimi radzić?

Rozmyślanie o ślubie

Nawet jeśli myślisz o ślubie, powinieneś spróbować się zrelaksować i cieszyć chwilą. To logiczne. Spędziłeś miesiące przygotowując ceremonię, wybierając kwiaty, menu, szukając orkiestry… Dlatego myślenie o tym, co poszło nie tak jest normalne.
Para na plaży - miesiąc miodowy
 

Zrelaksuj się. Przeszłość już jest w przeszłości i nic jej nie zmieni. Nie warto psuć sobie miesiąca miodowego nieistotnymi już szczegółami ślubu. Teraz nadszedł czas, aby cieszyć się chwilą i nie myśleć o niczym.

Odłączenie się od świata jest niezbędne

Jak widać, kluczem jest „odłączyć się” i zrelaksować. Podczas idealnego miesiąca miodowego, niezależnie od tego, czy podróżujesz, czy nie powinieneś zapomnieć o rodzinie, weselu i pracy i poświęcić czas sobie i partnerowi.

To chwila odpoczynku i zabawy. Na myślenie o obowiązkach jeszcze przyjdzie czas.

  • Unión General de Trabajadores. Estatuto General de los Trabajadores. http://portal.ugt.org/Mujer/artemisa/artemisatextolegalesta.html