Meble z recyklingu - 8 pomysłów, które możesz zrobić w domu

Przedmioty i ozdoby z materiałów z recyklingu nadają każdemu domowi nutę oryginalnego stylu. Pomysłowość polega na tym, że materiał odpadowy ma inny cel i dlatego sprawia, że ​​meble z tych materiałów są całkowicie niepowtarzalne.
Meble z recyklingu - 8 pomysłów, które możesz zrobić w domu

Napisany przez Jose Popoff

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Meble z recyklingu są piękne i bardzo praktyczne. Dzięki niewielkiej inwestycji czasu możesz stworzyć prawdziwe dzieła sztuki z materiałów pochodzących z zużytych przedmiotów, które upiększą Twoją przestrzeń. Tworzenie mebli z materiałów z recyklingu ma kilka zalet. Są bardziej ekonomiczne, trwałe i pomagają naszej planecie.

Dlatego zachęcamy do wykonywania takich mebli. Doskonale nadają się do tworzenia wnętrz z osobowością. Nadają przestrzeni wyjątkowość i dużą pomysłowość i mają niewielki budżet. Te meble z recyklingu mogą nawet pomóc w tworzeniu aranżacji, które będą jednocześnie nowoczesne i rustykalne.

W obecnych czasach obserwujemy wyraźny wzrost świadomości ekologicznej i postaw przyjaznych dla przyrody. Dlatego też wszelkie przedmioty wykonane z materiałów wielokrotnego użytku stały się niemal trendem. Przyłączenie się tego ruchu na rzecz tworzenia ekologicznych mebli przyczynia się do poszanowania środowiska i zapewnienia lepszej przyszłości naszym dzieciom.

Oprócz tego, że robimy przysługę naszej planecie, mamy w naszych domach wspaniałe i oryginalne meble. Te pomysłowe sprzęty, dzięki temu, że są wykonane z odzyskanych materiałów, stają się dziełami sztuki zdobiącymi nasz dom.

Zwróć uwagę na te zaskakujące meble, które możesz wykonać z materiałów pochodzących z recyklingu. W niektórych przypadkach może być potrzebna pomoc w lepszym wykonaniu pracy. Musisz tylko zaangażować się w ten pomysł i poświęcić trochę czasu.

Kilka pomysłów na meble z recyklingu

1. Stół do salonu w kształcie beczki

Aby stworzyć piękny stół w salonie, możesz użyć pustej beczki lub przeciąć ją na pół. W tym celu możesz zabrać ją do najbliższego stolarza. Czasami puste beczki zawierają podpory, na których są przechowywane, aby utrzymać zawartość. Będą one miały zasadnicze znaczenie dla utrzymania struktury stołu, jeśli zdecydujemy się obciąć beczkę.

Meble z beczek.

Jeśli chcesz, możesz wypolerować i pomalować beczkę na swój ulubiony kolor, choć możliwe, że będzie wyglądać znacznie lepiej w oryginalnej barwie. W takim przypadku należy położyć tylko jedną lub dwie warstwy uszczelniacza lub lakieru. Umieść dwa wsporniki, a następnie ustaw środek z beczki. Na takiej podstawie umieść gruby drewniany blat.

2. Stoły ze starych okiennic

Jeśli masz stare drewniane okna lub okiennice, które nie są już używane, zamień je w praktyczne stoliki nocne. Pamiętaj, aby zdobyć gdzieś nogi, które mogą utrzymać ich ciężar. Możesz umieścić te stoły na ganku lub w holu, aby ustawić ozdoby i pamiątki.

3. Krzesła i stolik do kawy ze starych opon

Oryginalne meble z recyklingu mogą również powstać ze starych, nieużywanych opon. Z pewnością znajdziesz niekończące się pomysły przy wykorzystaniu opon samochodowych.

Meble z opon

W tym przypadku możesz po prostu pomalować dwie opony swoim ulubionym kolorem, a następnie ułożyć je jedna na drugiej. Na takiej podstawie wystarczy umieścić taflę ze szkła. Guma, z której są wykonane opony pomoże utrzymać szkło na miejscu bez poślizgu.

4. Wanna zamieniona w meble z recyklingu

Czy nie będziesz już używać tej wanny, ponieważ jest tak stara? Nie wyrzucaj jej. Zamiast tego zawieź ją do specjalnego zakładu, aby pociąć ją w taki sposób, żeby wyglądała, jak fotel. Następnie umyj ją dokładnie i wypoleruj. Umieść materac do siedzenia i kilka poduszek, a już masz oryginalne meble z materiału pochodzącego z recyklingu.

5. Meble z recyklingu z drewnianych palet

Kiedy widzisz kilka ułożonych w stos drewnianych palet gotowych do transportu, możesz wyobrazić sobie wiele pomysłów na meble z tego materiału pochodzącego z recyklingu. Jest mnóstwo rzeczy, które możesz z nich zrobić, od dekoracji do ogrodu po schody.

  • Ułóż dwie palety, aby zamienić je w piękny mały stolik do umieszczenia na ganku lub na zewnętrznym patio, lub połącz je, aby stworzyć fotele lub sofy.

6. Wieszak ze starego drewna i sztućców

Zdobądź kawałek drewna o dowolnym rozmiarze i kształcie. W rzeczywistości abstrakcyjny wzór kawałka drewna dodaje mu elegancji. Wypoleruj powierzchnię, aby wyglądała jaśniej. Następnie umieść trzy złożone sztućce, tak aby były zaczepami wieszaka. To świetny pomysł, nie uważasz?

7. Krzesło z korka do butelek

Co sądzisz o tym świetnym pomyśle z korkami do butelek? Oczywiście musisz zebrać ogromną ilość korków, aby zrobić krzesło lub stół. Im więcej możesz ich uzbierać, tym lepiej, ponieważ takie meble z korka nie są tak mocne, jak te z palet z recyklingu czy z pustej beczki.

Korki od butelek

Jeśli wolisz, możesz zrobić dekoracje w postaci małych mebli, które można umieścić na stole wykonanym z okiennic.

8. Stół na kołach rowerowych

Użyj obręczy kół rowerowych jako nóg do stołu. Umocuj przy pomocy gwoździ dwie metalowe ramy do drewnianej deski. Następnie możesz przyspawać cztery koła do tego stołu, aby wyglądał genialnie. Taki stół stanie się bez wątpienia główną atrakcją w Twoim domu.

W rzeczywistości możesz również przymocować cztery koła do stołu, którego już używasz, aby nadać mu oryginalny akcent vintage.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.