Masaż erotyczny: jak zaskoczyć partnera?

Masaż erotyczny: jak zaskoczyć partnera?

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Masaż erotyczny może stanowić nieodzowną część intymnych chwil, które spędzasz ze swoim partnerem. Poza tym to niezwykle relaksujący i przyjemny sposób na wyrażenie swoich uczuć i zbliżenie się do osoby, którą kochasz.

Dowiedz się jak możesz wykonać masaż erotyczny dla swojego partnera na cztery sposoby.

Zaskocz go wyjątkową atmosferą, afrodyzjakami w formie olejków eterycznych lub masowaniem sfer erogennych. Masaż to zawsze doskonały dodatek i świetny prezent na każdą porę dnia.

Masaż erotyczny: 4 sposoby na zaskoczenie partnera

To oczywiste, że aby stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny intymny moment ze swoim partnerem, oboje musicie go pragnąć. Często jedna osoba wraca do domu z pracy zmęczona, pada na kanapę przed telewizorem czy komputerem i nie myśli o swoim partnerze. Właśnie dlatego najważniejsza kwestia to pożądanie, chęć i motywacja.

Musisz chronić się przed monotonią i rutyną oraz wymyślać siebie na nowo każdego dnia, aby nie stracić pożądania i podniecić ogień, który płonie w Tobie i Twoim partnerze. Spontaniczny masaż może okazać się doskonałym narzędziem do rozpoczęcia niezapomnianej nocy.

1. Masaż w wyjątkowej atmosferze

Zmysłowy masaż
Przygotuj pokój, aby podekscytować swojego partnera, wykorzystując jego wszystkie zmysły.

W domu, podobnie jak we wszystkich spa i salonach masażu, przestrzeń, w której wykonujesz masaż musi być dobrze dobrana i przygotowana. Właśnie dlatego jeśli nie jesteś ekspertką w dawaniu masaży, możesz wykorzystać idealne otoczenie, aby partner skoncentrował na nim uwagę.

Właściwe oświetlenie – ciepłe i przygaszone – pomoże Ci uzyskać odpowiedni nastrój. Poza tym postaraj się, aby światło dochodziło z różnych miejsc i zawsze używaj cieplejszych tonów, które wspierają rozluźnienie. Białe światło, takie jakie jest używane w biurze, zniszczy efekt, który chcesz osiągnąć.

Kwiaty, zwłaszcza róże, nadają przestrzeni intymne, wyjątkowe i romantyczne uczucie. Domknij wszystko puszczając wyjątkową muzykę. Stwórz playlistę delikatnych lub instrumentalnych utworów, które pomogą Wam osiągnąć odpowiedni nastrój w tym wyjątkowym momencie.

2. Masaż z wykorzystaniem olejków eterycznych

Jeśli chcesz wykonać masaż pełen doznań, polecamy Ci wypróbować olejki eteryczne. Najlepiej byłoby wymieszać olejek bazowy (migdałowy, kokosowy, arganowy, itp.) z olejkiem eterycznym o działaniu afrodyzjaku. Wybierz na przykład waniliowy, cynamonowy, ylang-ylang, jaśminowy, imbirowy, z drzewa sandałowego, czy paczuli.

Poza tym pamiętaj o następujących poradach:

 • Podczas masażu Wasze ciała muszą się stykać.
 • Polecamy, abyś na samym początku nie kładła zimnych dłoni na plecach partnera. Nie wylewaj również olejku bezpośrednio na jego ciało. Lepiej jest rozprowadzić go w temperaturze, która nie wywołuje dreszczy.
 • Twoje ubrania powinny być wygodne. Nie zakładaj niczego, co utrudnia krążenie krwi.
 • Cały czas powinnaś mieć pod ręką miękkie ręczniki. To pomoże Ci wykonać erotyczny masaż bez konieczności zostawiania partnera, aby szybko pobiec do łazienki, co z pewnością zniszczy atmosferę.
 • Zdejmij łańcuszki, wiszącą biżuterię czy bransoletki, które mogą przeszkodzić Ci w masażu.

3. Powolny, a jednocześnie intensywny masaż

Masaż stóp
Powolne masowanie każdej części ciała pobudza wszystkie wrażliwe miejsca.

Intensywność i szybkość masażu to klucze do jego sukcesu. Aby wykonać erotyczny masaż, powinnaś rozluźnić się i przyjąć powolny rytm bez pośpiechu. Jednak Twój styl powinien się zmieniać w zależności od reakcji Twojego partnera. Dzięki temu każdy masaż stanie się wyjątkowy.

Pamiętaj również on następujących kwestiach:

 • Nie zapominaj, że to nie tylko erotyczny moment. To również masaż. Dlatego powinnaś być zawsze świadoma tego, że masujesz mięśnie, nerwy i stawy.
 • Lepiej wykorzystać przyjemny i komfortowy poziom ucisku, który nie wywołuje bólu ani napięcia mięśni.

4. Spersonalizowany masaż erotyczny

Istnieją części ciała, które są stale napięte w ciągu dnia. Właśnie dlatego ich rozluźnianie podczas masażu jest aż tak przyjemne. Dlatego powinnaś nauczyć się jakie miejsca lubi Twój partner i stworzyć najlepszy z możliwych masaży oraz go spersonalizować. Zwracaj uwagę na jego oddech i zatrzymuj się w miejscach, w których zauważysz większą wrażliwość.

Erotyczny masaż nie polega jedynie na dotykaniu obszarów organów płciowych. Na ciele istnieją miejsca, takie jak głowa czy stopy, które mogą zapewniać mnóstwo zmysłowej przyjemności. Nie zapominaj, że najważniejsze jest nastawienie, entuzjazm i troska, z jaką dotykasz każdego miejsca na ciele ukochanej osoby.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Bakkali, F., Averbeck, S., Averbeck, D., & Idaomar, M. (2008). Biological effects of essential oils – A review. Food and Chemical Toxicology. https://doi.org/10.1016/j.fct.2007.09.106
 • Ali, B., Al-Wabel, N. A., Shams, S., Ahamad, A., Khan, S. A., & Anwar, F. (2015). Essential oils used in aromatherapy: A systemic review. Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine. https://doi.org/10.1016/j.apjtb.2015.05.007
 • Songkro, S., Sirikatitham, A., Sungkarak, S., Buaking, K., Wungsintaweekul, J., Maneenuan, D., & Oungbho, K. (2010). Characterization of aromatherapy massage oils prepared from virgin coconut oil and some essential oils. JAOCS, Journal of the American Oil Chemists’ Society. https://doi.org/10.1007/s11746-009-1465-5
 • Black, J. (2006). The joy of erotic massage*. Sexual and Relationship Therapy. https://doi.org/10.1080/14681990500442982
 • Herbenick, D., Fu, T. C. (Jane), Owens, C., Bartelt, E., Dodge, B., Reece, M., & Fortenberry, J. D. (2019). Kissing, Cuddling, and Massage at Most Recent Sexual Event: Findings From a U.S. Nationally Representative Probability Sample. Journal of Sex and Marital Therapy. https://doi.org/10.1080/0092623X.2018.1494648

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.