Ludzie żądni przygód - 9 cech charakterystycznych

Ludzie żądni przygód mają cechy, które czynią ich wyjątkowymi. Poznaj je i dowiedz się, jak stopniowo włączać je do swojego życia.
Ludzie żądni przygód - 9 cech charakterystycznych

Napisany przez Maria Jimena Freytes

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Chęć doświadczania przygód z pierwszej ręki i dostrzeganie zaproszenia w nieznanym to dwie cechy osobowości żądnej przygód. Chcesz dowiedzieć się więcej, jakimi cechami wyróżniają się ludzie żądni przygód?

W dzisiejszych czasach wydaje się, że przygoda to sposób na życie. To sposób na stawienie czoła codzienności, w której nic, ani nikt nie może wpłynąć na śmiałe projekty tych ludzi. Czy wiesz, co możesz zrobić, aby wprowadzić nowe doświadczenia do swojego życia?

Tutaj powiemy Ci, jak stać się bardziej odważną osobą!

Jacy są ludzie żądni przygód?

Ludzie żądni przygód nie boją się wyzwań.

Czy żądni przygód ludzie się tacy rodzą, czy się takimi stają? Bez wątpienia, ten sposób bycia zarówno się tworzy, jak i buduje z każdym dokonanym wyborem. W rzeczywistości ludzie żądni przygód mają pewne cechy, które sprawiają, że lubią ryzyko, nieznane i nowe.

Przyjrzyjmy się dziewięciu najczęstszym cechom poszukiwaczy przygód.

1. Osoby żądne przygód czują się dobrze poza swoją strefą komfortu

Przede wszystkim należy przyjrzeć się koncepcji słynnej strefy komfortu, która czasami jest nieco paradoksalna. Obejmuje to wszystko, co robisz ale i miejsca, w których czujesz się spokojnie i komfortowo.

Ogólnie rzecz biorąc, strefa komfortu obejmuje przewidywalne doświadczenia, które nie generują ryzyka i nie mogą powodować stresu i niepokoju. Jednak stałe przebywanie tam uniemożliwia doświadczanie nowych sytuacji, które mogą być pozytywne.

Tymczasem ludzie żądni przygód nie zawsze pozostają w swojej strefie komfortu, ponieważ wiedzą, co tracą, jeśli poza nią nie wyjdą. W związku z tym wyznaczają sobie cele, które wiążą się z pewnym ryzykiem, co sprawia, że doświadczają podekscytowania i pasji.

Nie chodzi jednak o podejmowanie ryzyka tylko ze względu na to. Zawsze chcą uczyć się nowych rzeczy, które pomogą im w następnej przygodzie.

2. Ich motto brzmi: „W razie wątpliwości podróżuj”

Jedną z głównych cech ludzi żądnych przygód jest to, że nie znają słowa „żałuję”, ponieważ nic i nikt nie powstrzymuje ich przed podróżowaniem w poszukiwaniu nowych sytuacji. Ludzie żądni przygód znajdują nowe doświadczenia tuż za rogiem.

Jednak podróżowanie nieco dalej jest niezbędne, aby bodźce zmysłowe i poznawcze były obecne i zaspokajały potrzebę przygody, która jest tak dobra. Pamiętaj, że zwykle nie potrzebują wyszukanych hoteli ani komfortu. Jedna torba to więcej niż potrzeba, aby być turystą!

3. Ludzie żądni przygód to nonkonformiści

Poszukiwacze przygód to nonkonformiści w dobrym tego słowa znaczeniu. To oznacza, że nie podążają ślepo za zasadami i oczekiwaniami społecznymi.

Żyją według własnych standardów i nie ulegają bezpodstawnej krytyce innych ludzi. Gdy w ich głowach pojawi się nowa przygoda, wyruszą na nią, nie pytając nikogo o pozwolenie.

4. Nie boją się ryzyka

Poszukiwacze przygód doskonale wiedzą, że każda przygoda niesie ze sobą ryzyko i niepewność. W ogólnym bilansie jednak zawsze wygrywa przygoda, ponieważ „niebezpieczeństwo” nieznanego budzi adrenalinę, której nie da się niczym zastąpić.

Z tego powodu, gdy pojawiają się niedogodności, stają przed nimi ludzie żądni przygód. Jednak nadal minimalizują ich wpływ, ponieważ wiedzą z góry, co może się stać. Prawdziwe ryzyko nie jest dla nich zaskoczeniem.

5. Uciekają od rutyny

Jeśli jest jedna rzecz na tym świecie, której nie znosi każda żądna przygód osobowość, to jest to rutyna. O ile łatwo przystosowują się do zmian, szybko nudzi ich monotonia rutynowego życia.

W tym sensie nieczęsto pozostają długo w tym samym miejscu, pracy i środowisku. Jednak, gdy czują, że wokół wszystko się uspokaja, często odchodzą w poszukiwaniu innych horyzontów.

6. Są samoukami

Oczywiście najlepszym sposobem na naukę dla żądnych przygód jest praktyka i doświadczenie. Czują się niezależni, bo idą we własnym tempie, a rozwijane umiejętności służą nowym doznaniom.

Lubią wyzwania, a im trudniejsze, tym lepiej. Im więcej ludzi mówi im, że coś jest niemożliwe, tym bardziej jest to możliwe dla poszukiwaczy przygód.

7. Ludzie żądni przygód promieniują swoją spontanicznością

Ludziom żądnym przygód bardzo trudno jest odmówić, ponieważ mają wielką siłę perswazji. Posiadają energię i motywację, która jest zaraźliwa i prowadzi cię do podążania za nimi, gdziekolwiek chcą cię zabrać.

8. Nie marzą, ale żyją

Jeśli spytasz żądnych przygód ludzi, jakie są ich marzenia lub fantazje, prawdopodobnie odpowiedzą, że ich nie mają. Dzieje się tak dlatego, że marzą i spełniają marzenia, bez wymówek i bez auto-sabotażu.

9. Ludzie żądni przygód uczą się od wszystkiego

Dla żądnej przygód osobowości wszystko jest doświadczeniem uczenia się, zarówno dobro, jak i zło, które im się przytrafia. Nie chodzi tylko o bycie optymistą, ale o pozytywne nastawienie. To ono pozwala zastanowić się, czego chcą nauczyć w określonej sytuacji i nie żałować tego, co się stało.

Ludzie żądni przygód pokonują przeszkody i idą naprzód.

Wskazówki, jak zostać osobą żądną przygód

El amor verdadero se expresa de muchas maneras
Przyjęcie niektórych cech ludzi żądnych przygód może być pozytywne. Dostosuj te, które chcesz, do swojej osobowości.

Każda istota ludzka ma mniej lub bardziej zdefiniowaną osobowość z jej pozytywnymi i negatywnymi aspektami. Nie chodzi więc o to, by całkowicie się zmienić i stać się z dnia na dzień osobą żądną przygód.

Dla tych, którzy wolą spokój, cieszą się spokojnym życiem i czują się komfortowo w swojej strefie komfortu, proponujemy wprowadzić dawkę adrenaliny (jeśli chcesz, kontrolowaną) w monotonię rutyny.

Na przykład możesz urzeczywistnić fantazję, o której marzyłeś od dawna. Nie musi to oznaczać sportów ekstremalnych czy czegokolwiek innego – wystarczy, że się otworzysz na nowe doznania. Kiedy masz otwarte nastawienie do rzeczy, które się dzieją, one się zdarzają, więc pozostaw zacisze swojego spokojnego świata otwarty na nowe sytuacje.

Z drugiej strony, jeśli masz marzenie, zrealizuj je. Odrzuć wszelkie uprzedzenia i negatywne myśli, zaufaj swoim umiejętnościom i nie zatrzymuj się na pierwszej przeszkodzie. Ucz się ze wszystkiego, co ci się przydarza. Każde doświadczenie, które przeżyjesz, służy nauczeniu Cię czegoś nowego!

Na pewno spodoba ci się ten artykuł: 8 przydatnych wskazówek, jak być niezależną osobą

Cechy ludzi żądnych przygód: Wyzwanie trwa

Czy identyfikujesz się z niektórymi cechami ludzi, którzy kochają przygodę? Jeśli tak, zachęcamy Cię, abyś upewnił się, że nic nie zmienia Twojego otwartego, nieustraszonego i pozytywnego ducha i że zawsze masz nowe przygody do przeżycia.

Jeśli z drugiej strony czujesz, że przygoda nie jest dla ciebie, sugerujemy wziąć niektóre z tych cech i dostosować je do swojej osobowości. W końcu wyrwanie się trochę z rutyny i wykonywanie trudnych czynności może być świetną zabawą i pozytywnym doświadczeniem!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Mongay, M. A. Á. (2017). Isabelle Eberhardt, espíritu nómada. Viajar: la primera revista española de viajes, (462), 99-101.
  • Arellano, I. (2008). Rebeldes y aventureros del Siglo de Oro en sus autobiografías. In Rebeldes y aventureros(pp. 11-36). Vervuert Verlagsgesellschaft.
  • Soriano, F. G. La influencia de la personalidad en los estilos de liderazgo.
  • Maura, J. F. (2005). Españolas de Ultramar en la historia y en la literatura: Aventureras, madres, soldados, virreinas, gobernadoras, adelantadas, prostitutas, empresarias, monjas, escritoras, criadas…(Vol. 1). Universitat de València.
  • Morató, C. (2007). Viajeras intrépidas y aventureras(Vol. 1032). Plaza & Janes Editories Sa.
  • Lulu, R., & Hoang, Z. (2015). Mochileros por Sudamérica. Revista Aportes de la Comunicación y la Cultura, (19), 31-39.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.