Kurzajki - Jak naturalnie się ich pozbyć?

Kurzajki - Jak naturalnie się ich pozbyć?
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Kurzajki, zwane również brodawkami, są zmianami skórnymi, które pojawiają się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Te niewielkie guzki mogą pojawiać się na całym ciele i mogą rozsiewać się na inne miejsca bez wyraźnego powodu.

W większości przypadków kurzajki nie są groźne ani nie wywołują poważniejszych komplikacji. Mimo wszystko należy dążyć do ich usunięcia zanim rozprzestrzenią się na inne części ciała albo zanim zwiększą swój rozmiar – co zwykle następuje z czasem.

Poniżej przedstawiamy kilka produktów, które okażą się pomocne przy naturalnym usuwaniu brodawek. Ich zastosowanie jest łatwe, a działanie skuteczne. Co więcej, nie wywołują one żadnych nieprzyjemności skórnych w okolicach kurzajki. Skorzystaj z nich, a zobaczysz, że nie pożałujesz!

Na kurzajki: olej rycynowy

Olej rycynowy jest jednym z najczęściej stosowanych naturalnych środków do usuwania kurzajek. Nic dziwnego – zapewnia doskonałe rezultaty! Aby osiągnąć pożądany efekt, wystarczy co wieczór delikatnie nasmarować brodawkę tym cudownym olejem.

Figi

Świeże zielone figi puszczają mleczny płyn, który doskonale nadaje się do leczenia kurzajek.

Figi zielone

Nakładaj go kilka razy dziennie bezpośrednio na zmianę skórną tak długo, aż ta całkowicie zaniknie.

Ziemniaki

Surowy ziemniak idealnie zwalcza kurzajki. Aby zastosować ten naturalny środek leczenia, należy potrzeć lub zmiażdżyć kawałek surowego ziemniaka i przyłożyć bezpośrednio do zmiany skórnej.

Najlepiej, jeśli stosujemy ziemniaczany okład podczas snu – dlatego należy przymocować ziemniaka chusteczką lub kawałkiem gazy, żeby utrzymywał się na brodawce przez całą noc. Następnego ranka usuń ziemniak i dokładnie zmyj kurzajki zimną wodą.

Cebula

Cebula pokrojona w kostkę

Cebula to kolejny bardzo skuteczny naturalny środek do usuwania brodawek. Zwalcza kurzajki trwale i bezpiecznie. Stosuj na nie bezpośrednio sok z cebuli i pozostaw do wyschnięcia. Najlepszym rozwiązaniem jest wcieranie cebuli wieczorem i pozostawienie jej na zmianie skórnej przez całą noc. Im dłużej pozwolimy jej działać, tym lepszy osiągniemy efekt.

Następnego ranka dokładnie umyj skórę wokół kurzajki. Należy zaznaczyć, że leczenie oparte na soku z cebuli jest szczególnie zalecane w przypadku brodawek na rękach i nogach z względu na agresywne działanie. Nie polecamy tej metody do usuwania zmian skórnych z twarzy, gdyż może wystąpić podrażnienie cery.

Banan

Specjalnym zaleceniem dla osób zmagających się z brodawkami jest zjadanie banana, tuż przed pójściem spać. Nie wyrzucaj skórki – jest ona doskonałym okładem walczącym z kurzajkami. Idealnie jeśli uda się przymocować skórkę, by nie zsunęła się z kurzajki przez całą noc.

Możemy sobie pomóc przywiązując ją chusteczką lub paskiem ściągającym. Naprawdę warto – zobaczysz, że z pomocą banana kurzajki znikną w krótkim czasie.

Czosnek

Drobno posiekany czosnek

Przed zastosowaniem czosnku należy dokładnie umyć obszar zmian skórnych przy użyciu wody z mydłem. Dokładnie spłucz i wysusz brodawkę, a następnie nałóż na nią cienki plasterek czosnku i przymocuj go gumką lub taśmą tak, by nie odkleił się przez całą noc. Powtarzaj zabieg na kurzajki przez około 10-15 dni.

Zawarte w czosnku składniki sprawiają, że brodawka stopniowo zaczyna odklejać się od skóry, aż w końcu całkowicie odpada. Twoja skóra ponownie stanie się miękka, a po kurzajce nie pozostanie ani śladu.

Pamiętaj…

Pamiętaj, że jeśli kurzajki pojawiają się na Twojej skórze często i nie jesteś w stanie pozbyć się tych, które już się utworzyły, zalecamy wizytę u lekarza dermatologa. Rzadko, ale zdarza się, że brodawki mogą być oznaką znacznie delikatniejszego problemu zdrowotnego, który wymaga specjalnej uwagi i odpowiedniego leczenia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.