Cebula zadba o twoje nerki

Cebula jest warzywem nie tylko popularnym, ale też niezwykle przydatnym i skutecznym w walce z problemami nerek.
Cebula zadba o twoje nerki

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Cebula jest jednym z najlepszych produktów wykazujących silne właściwości lecznicze. Warzywo to nie tylko głęboko oczyszcza, ale także posiada cechy odkażające i moczopędne. Cebula jest idealnym środkiem do walki z praktycznie każdym rodzajem choroby nerek, tj. infekcje dróg moczowych, kamica nerkowa, retencja płynów itp.

W niniejszym artykule, dowiesz się jak w prosty sposób zadbać o swoje nerki. Przygotowaliśmy dla ciebie 9-dniową dietę z udziałem zupy cebulowej, która pozwoli ci na głębokie ich oczyszczenie.

Cebula i jej właściwości

Cebula jest bogata w minerały takie, jak: wapń, magnez, chlor, miedź, żelazo, fosfor, jod, krzem, siarka itd. Zawiera także witaminę A, B, C i E. Wszystko to nadaje cebuli następujące właściwości zdrowotne:

  • jest moczopędna, dzięki czemu nie pozwala na zatrzymywanie się płynów w organizmie, pomaga zwalczać obrzęki np. spuchnięte oczy.
  • zwalcza wszelkiego rodzaju zapalenia
  • jest potężnym antyoksydantem
  • ma działanie odkażające, przeciwbakteryjne i  przeciwgrzybicze, pomaga zwalczać infekcje wywołane przez bakterie, grzyby i mikroby
  • wspomaga oddychanie
  • chroni przed chorobami sercowo-naczyniowymi
cebula

Cebula – jak przygotować z niej zupę?

Aby przygotować zupę cebulową, należy ugotować jedną cebulę w litrze wody. Opcjonalnie, możesz też dodać wiązkę pietruszki, która również korzystnie wpływa na oczyszczenie nerek.

Gotową zupę, sporządzoną z dwóch cebul i dwóch litrów wody pij codziennie. Możesz także zrobić jej więcej na zapas. Pamiętaj jedynie o tym, by nie trzymać jej w lodówce dłużej, niż dwa do trzech dni.

zupa cebulowa

Jak należy ją spożywać?

Pij zupę w środku dnia, między posiłkami. Podawaj małymi porcjami i jeśli to możliwe, w pokojowej temperaturze. W zależności od upodobań, możesz także dodać odrobinę soku z cytryny.

Zalecamy picie co najmniej dwóch szklanek zupy na pusty żołądek, najlepiej nie później, niż pół godziny przed śniadaniem.

Spróbuj wyrobić w sobie nawyk picia zupy codziennie w porach przedpołudniowych. Dzięki temu unikniesz konieczności nocnego wstawania do toalety.

9-dniowa kuracja

Rekomendowana przez nas dieta oczyszczająca nerki, trwa dokładnie dziewięć dni. Równocześnie ze spożywaniem zup, stosuj poniższe zalecenia:

  • Zredukuj do minimum spożywanie soli oraz wszystkich produktów bogatych w sól. Aby nadać potrawom odpowiedni smak, stosuj odrobinę soli rozpuszczonej w słonej wodzie (którą możesz kupić w każdym sklepie spożywczym lub supermarkecie).
  • Ogranicz spożywanie tłuszczów odzwierzęcych (zwłaszcza mięsa, mleka i produktów mlecznych), zastępując go tłuszczami roślinnymi. Doskonałe dla twoich nerek są rośliny strączkowe, takie jak fasola, która zupełnie przypadkowo, kształtem przypomina właśnie nerki. Innymi źródłami białka roślinnego, poza fasolą, są suszone owoce i grzyby. Możesz także spożywać jajka oraz małe porcje ryb.
  • Unikaj cukrów prostych oraz produktów wysoko-słodzonych. Zastąp je miodem lub słodzikami.
  • Nerki wraz z wątrobą, to jedne z głównych organów, które są najbardziej podatne na przeziębienia. Choroby nerek, co gorsza, powodują spadek energii i zmęczenie oraz bóle w partiach lędźwiowych kręgosłupa. Aby temu zapobiec, staraj się zawsze utrzymywać w cieple środkowe i dolne partie pleców.  W nocy, do tych celów możesz użyć termoforu.
  • Jeśli uprawiasz jakąkolwiek aktywność fizyczną – pocisz się, a to powoduje rozluźnienie twoich nerek. Przepracowanie się nerek jest kolejnym sposobem na eliminację nadmiaru płynów z organizmu.

Przykłady zdrowej codziennej diety

Poniżej, znajdziesz propozycję zdrowej diety na jeden dzień:

  1. Na pusty żołądek: dwie lub trzy szklanki zupy.
  2. Śniadanie: tost pełnoziarnisty i omlet.
  3. W trakcie dnia: kilka szklanek zupy.
  4. Południe: suszone owoce.
  5. Lancz: zupa z soczewicy z ryżem pełnoziarnistym, mieszanka sałat i jabłko podane na ciepło, polane miodem.
  6. Popołudnie: kilka szklanek zupy.
  7. Przekąska: banan i shake żurawinowy.
  8. Obiad: ziemniaki na patelni z kapustą, przyprawione czosnkiem i filet z ryby.

Ostrzeżenie!

Niektórzy ludzie mają problem z trawieniem surowej cebuli, a jednak nie odczuwają żadnych przykrości w związku z trawieniem cebuli w postaci gotowanej. Zalecamy tutaj jednak ostrożność. Jeśli zauważasz u siebie objawy niestrawności, natychmiast przerwij dietę.

Zdjęcia zostały zamieszczone dzięki uprzejmości: looseends, lablascovegmenu i muffet.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.