Jak odblokować pory skóry za pomocą 3 środków?

Pory mają tendencję do zatykania się z powodu nagromadzenia potu i tłuszczu wydzielanego przez skórę. Dlatego dziś odkryjesz, jak można je dogłębnie oczyścić za pomocą naturalnych rozwiązań.
Jak odblokować pory skóry za pomocą 3 środków?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Pory skóry mają tendencję do zatykania. Zwykle jest to spowodowane niewłaściwym oczyszczaniem, które powoduje stopniowe ich blokowanie tłuszczem, potem i brudem. Dlatego dzisiaj dowiesz się dokładnie, jak odblokować pory dzięki naturalnym rozwiązaniom.

Co się dzieje, gdy nasze pory są zatkane? Jedną z konsekwencji jest ich rozszerzane się i powiększanie z powodu gromadzenia się w nich różnych substancji. To z kolei prowadzi do powstawania czarnych punktów, czyli zaskórników.

Kiedy pory są rozszerzone, są też znacznie bardziej widoczne. Jest to bardzo nieestetyczne i wymaga szeregu rozwiązań, aby dokładnie oczyścić skórę i przywrócić jej świeży wygląd.

Rutynowe oczyszczanie twarzy w tych przypadkach nie daje żadnego korzystnego wyniku. Dlatego przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak odblokować pory skóry.

Jak odblokować zatkane pory skóry?

Bardzo często staramy się odblokować pory, pocierając skórę mocno, gdy myjemy ją mydłem. Może nawet próbujesz sobie pomóc używając szczoteczki złuszczającej. Jednak takie metody nie dadzą nam takiego efektu, jaki chcemy uzyskać.

Masaż twarzy.
Proces złuszczania pomaga usunąć zanieczyszczenia z naszej twarzy.

Istnieje szereg znacznie skuteczniejszych rozwiązań, które pomogą nam uwolnić pory od nagromadzonego brudu bez podrażniania skóry. W tym celu zobaczymy 3 środki zaradcze, które koniecznie trzeba przeprowadzić w takiej kolejności, w jakiej zamierzamy je przedstawić.

1. Parówka do twarzy z ziołowego naparu

Jest to jeden z najlepszych sposobów, żeby odblokować pory. Jest to niezbędny krok, który pomoże otworzyć pory, a tym samym będzie znacznie łatwiej je potem oczyścić. Bez tego etapu bardzo trudno będzie dogłębnie oczyścić pory i uwolnić je od nagromadzonych zanieczyszczeń

Według tego, co zaleca opracowanie “Techniki pielęgnacji twarzy i ich znaczenie w nauce kosmetologii”, para otwiera pory, ale także uwrażliwia skórę. Dlatego, w warunkach domowych, powinniśmy spędzić najwyżej 5 minut z twarzą wystawioną na działanie gorącej pary wodnej. Możemy dodać do naparu rumianek, melisę lub nawet lawendę.

2. Gorące kompresy

Po 5 minutach stosowania ziołowej parówki na twarz, możemy użyć chusteczki lub wacika, aby ułatwić usuwanie brudu z porów. Ale należy to robić bardzo ostrożnie.

Jeśli w niektórych partiach twarzy, takich jak nos czy broda, pory nie otworzyły się wystarczająco, możemy użyć ciepłego kompresu.

Gorące okłady.
Kontakt z ciepłem pomoże otworzyć pory i skutecznie je oczyścić.

 

Namaczamy go w tej samej wodzie, której używamy do robienia parówki i stosujemy go przez kilka minut na najbardziej dotknięte miejsca. Następnie powtarzamy cały zabieg z chusteczkami aż do całkowitego odblokowania i oczyszczenia zaskórnika.

3. Maseczka z glinki, aby odblokować pory

To ostatni krok po wykonaniu dwóch poprzednich. Maseczka z glinki pozostawia skórę bardzo miękką, odnowioną i oczyszcza głęboko. Ważne jest, aby nie pozostawiać jej zbyt długo na twarzy, ponieważ jeśli mamy wrażliwą skórę, może dojść do podrażnienia i uszkodzenia.

Generalna zasada jest taka, że nie dopuszczamy do wyschnięcia maseczki na twarzy. W tym celu można nakładać delikatnie kolejną warstwę maski na wysychające miejsca.

W każdym supermarkecie jest wiele masek tego typu, chociaż możemy je zrobić również samodzielnie w naszym domu. Zalecamy, aby nie używać tej maseczki więcej niż raz na 15 dni, ponieważ moglibyśmy za bardzo podrażnić naszą skórę.

Znaczenie oczyszczania twarzy

Pomimo rozwiązań umożliwiających odblokowanie porów, które wcześniej przedstawiliśmy, konieczne jest uwzględnienie jeszcze dwóch podstawowych wskazówek:

  • Pierwszą jest konieczność czyszczenia skóry naszej twarzy każdego wieczoru przed położeniem się spać. Lepiej jest ją dokładnie wyczyścić o tej porze dnia, a nie rano. Jest to szczególnie ważne, gdyż w nocy skóra regeneruje się i dlatego konieczne jest, żeby była czysta.
  • Kolejną wskazówką, którą chcemy się z Wami podzielić, jest to, że bardzo ważne jest usunięcie całego makijażu. Czasami wierzymy, że na naszej skórze nie ma już żadnych resztek, ale gdy bierzemy wacik i wodę micelarną, następuje zaskoczenie! Dopiero na białej bawełnie widać, że pozostało jeszcze trochę makijażu. Jest to bardzo szkodliwe, zatyka pory i zapobiega oddychaniu skóry.
Mycie twarzy

Codzienne oczyszczanie twarzy zapobiega zatykaniu się porów, wspomaga regenerację skóry i redukuje stany takie jak trądzik.

Wprowadzenie tych dobrych nawyków zapobiegnie pojawieniu się nieestetycznych czarnych punktów na skórze. Ponadto dobre oczyszczanie pomoże uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry i pojawienia się wczesnych zmarszczek z powodu złej pielęgnacji.

A Ty, jak zazwyczaj dbasz o swoją skórę? Czy czyścisz ją prawidłowo?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Mora Ochoa, M., Savigñon, O., Rosa, A., González Gross, T. M., & Castro Mela, I. (2010). El sol:¿ enemigo de nuestra piel?. Medisan14(6), 0-0.
  • Pérez, J. P., Comas, L. V., & Ramos, P. P. (2011). Diseño y desarrollo de dos mascarillas faciales para el acné con quitina como sustancia bioactiva. Revista Cubana de Farmacia45(2), 251-263.
  • Vila, M. A. B. (2014). Técnicas de higiene facial y corporal. Ediciones Paraninfo, SA.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.