Domowe środki na popękane pięty

Wygląd pięt jest bardzo ważny, szczególnie w lato. Popękane pięty mogą nie tylko brzydko wyglądać i sprawiać dyskomfort, lecz także świadczyć o problemach zdrowotnych.
Domowe środki na popękane pięty

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Na popękane pięty może wpływać kilka różnych czynników. Czasami są one kwestią problemów zdrowotnych, a innym razem rezultatem noszenia otwartych butów, takich jak sandały.

Chodzenie po podłożu gołymi stopami może szybko doprowadzić do ich wysuszenia. Kiedy biegasz lub dużo chodzisz, powoduje to pękanie stóp – może być to bardzo niewygodne.

Miód na popękane pięty

Miód to produkt bogaty w liczne składniki organiczne, dlatego wykazuje działanie detoksykacyjne, antybakteryjne i zwiększające odporność organizmu.

miód na popękane pięty
  • Nalej jedną szklankę miodu do miski z ciepłą wodą i dobrze wymieszaj.
  • Następnie zamocz stopy w tym roztworze i pozostaw na godzinę.
  • Potem wyjmij stopy, użyj pumeksu i potrzyj popękane miejsca.
  • Wysusz i obserwuj, jak zmniejsza się ilość stwardnień na piętach.

Masło kokosowe

Masło kokosowe to środek nawilżający, który idealnie poradzi sobie z popękanymi piętami.

Każdego wieczoru przed pójściem spać nałóż umiarkowaną ilość masła kokosowego na stopy, aby je nawilżyć i wygładzić.

Olej rycynowy

olej rycynowy na popękane stopy

Olej rycynowy to kolejny produkt, który ma niesamowite właściwości wygładzające i nawilżające.

Zaaplikuj spore ilości oleju rycynowego na wacik, po czym nałóż go na najtwardsze miejsca na stopach. Po jakimś czasie zauważysz, jak skóra na stopach się wygładza.

Uwaga: jeśli masz otwarte pęknięcia, nie stosuj tego oleju. Nie używaj go także, kiedy jesteś w ciąży!

Papaja

Papaja to jeden z najlepszych naturalnych produktów do złuszczania skóry.

Zgnieć kawałek tego owocu, a następnie nałóż na popękane pięty trzy razy dziennie. Trzymaj go na piętach przez około 15 minut.

Papaję można stosować również na popękaną skórę – pomoże Ci to szybciej zregenerować tkanki.

Dojrzały banan na popękane pięty

banany na popękane pięty

Banany możesz używać w podobny sposób jak papaję. Zgnieć jednego dojrzałego banana, a następnie uzyskaną papkę nałóż na popękane pięty i trzymaj 10 minut. Zmyj ciepłą wodą.

Zabieg wykonuj raz dziennie, najlepiej wieczorem.

Gliceryna

Wymieszanie gliceryny z wodą różaną to świetny środek na wygładzenie skóry.

Gliceryna to jeden z najlepszych naturalnych nawilżaczy, a woda różana to idealny środek do wygładzania twardych powierzchni.

Wymieszaj obie substancje i nałóż koniuszkami palców. Pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj zimną wodą.

Awokado i banan

awokado i banan

Polecamy także naturalny krem z awokado i banana. Do jego przygotowania będziesz potrzebować pół awokado i małego banana.

Zblenduj oba produkty tak, aby otrzymać krem, a następnie nałóż na pięty i delikatnie wmasowuj. Wykonuj tę czynność cztery razy na tydzień, aby uzyskać lepsze rezultaty.

Pumeks na popękane pięty

To coś, czego nigdy nie powinno zabraknąć, jeśli chodzi o pielęgnację stóp – pumeks i dobra kąpiel. Nawilżaj stopy ciepłą wodą przez 20 minut, a następnie delikatnie usuwaj martwe komórki pumeksem. Dobrze spłucz stopy wodą, wysusz i nałóż krem nawilżający. Powtarzaj zabieg każdej nocy.

Mamy nadzieję, że te naturalne środki na popękane pięty przyniosą świetne rezultaty. Pamiętaj, że regularna pielęgnacja ciała uczyni je o wiele atrakcyjniejszymi, przynosząc satysfakcję nie tylko innym, ale przede wszystkim Tobie samej.

To może Cię zainteresować ...
Ulga dla stóp: 6 naturalnych środków łagodzących
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Ulga dla stóp: 6 naturalnych środków łagodzących

Zadbaj odpowiednio o zmęczone stopy. Oto lista naturalnych, domowych produktów których użycie to gwarantowana ulga dla stóp.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.