Czego unikać po bezsennej nocy

Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, popatrz w niebo, obserwuj przez chwilę tą ogromną głębię błękitu. Taka prosta czynność, uruchomi szereg reakcji biochemicznych, które zablokują wydzielanie melatoniny, substancji odpowiedzialnej za wywoływanie uczucia senności.
Czego unikać po bezsennej nocy

Ostatnia aktualizacja: 06 sierpnia, 2015

Masz trudności z zasypianiem? Powinnaś wiedzieć, że są rzeczy, których nie powinno się robić po bezsennej nocy. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, budząc się następnego dnia po bezsennej nocy, poczujesz się lepiej i zdrowiej niż zazwyczaj w takich wypadkach. W poniższym artykule, przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym unikniesz najbardziej powszechnych błędów, jakie popełniają wiercący się i przewracający z boku na bok przez całą noc ludzie.

Po bezsennej nocy: piją jeden z popularnych napojów energetycznych

Po nieprzespanej nocy można sobie zafundować filiżankę ulubionej kawy, uciąć sobie drzemkę lub wypić szklankę wody gazowanej, ale przenigdy nie należy pić żadnych Energy drinków, gdyż są one szkodliwe dla twojego zdrowia. Składniki zawarte w tych napojach nie mają żadnych wartości odżywczych dla twojego ciała.

Nie ćwiczą

Jeśli twój organizm nie miał szansy wypocząć w czasie nocy, poziom cukru, cholesterolu oraz rytm serca mogły zostać zakłócone. To sprawia, że czujesz się zmęczona przez cały dzień lub zmęczenie dopada cię znienacka, zazwyczaj w najbardziej nieodpowiedniej chwili.

2#:bezsennej.jpg

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, by temu zaradzić są ćwiczenia. Aktywność fizyczna, szczególnie ta skupiona na układzie sercowo-naczyniowym, pomaga uwolnić adrenalinę i sprawia, że będziesz czuła się pobudzona przez długi czas.

Inną popularną i niezwykle efektywną metodą jest pójście na zewnątrz. Możesz popatrzeć w niebo, jeśli nie ma na nim żadnej chmury, poobserwuj przez chwilę tą ogromną głębię błękitu. Taka prosta czynność, uruchomi szereg reakcji biochemicznych, które zablokują wydzielanie melatoniny, substancji odpowiedzialnej za wywoływanie uczucia senności.

Ucinają sobie drzemkę, która trwa dłużej niż 15 minut

Eksperci radzą wypić dużą filiżankę ulubionej kawy, a następnie uciąć sobie piętnastominutową drzemkę. Badania wykazały, że kofeina potrzebuje co najmniej dwadzieścia minut, by zacząć pobudzać twój organizm. Jeśli po wypiciu kawy położysz się na piętnaście minut, pięć minut po wstaniu z łóżka poczujesz się jak nowo narodzona. Jeśli drzemka będzie trwała dłużej niż piętnaście minut, osiągniesz odwrotny efekt.

Nakładają na twarz tonę makijażu

Kiedy nie wysypiasz się nocą, rano twoja twarz nie wygląda najlepiej. Jesteś blada, twoje oczy są zaczerwienione. Większość ludzi budząc się po nieprzespanej nocy, wygląda jak brzydkie kaczątko. Dzieje się tak, ponieważ w ciągu nocy twoje gruczoły potowe uwalniają dużą ilość toksyn. Jeśli nie przespałaś całej nocy, twoje komórki nie mają szansy wykonać wszystkich czynności, które zwykle wykonują w trakcie, gdy ciało wypoczywa.

3#:bezsennej.jpg

Najbardziej naturalnym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zastosowanie peelingu przygotowanego z naturalnych składników. Zabieg ten zwiększy cyrkulację krwi. By usunąć nieestetyczne worki pod oczami, możesz użyć specjalnie przeznaczony do tego celu krem lub zrobić sobie okład z woreczków do herbaty (z rumianku). Postaraj się nie nakładać na twarz zbyt wiele makijażu.

Sen jest nieodzowną częścią naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.  Jeśli nie zafundujemy naszemu organizmowi wystarczającej dawki snu, wystawiamy go na ryzyko działania ponad jego siły, tym samym obniżając poziom naszego życia. Wyglądamy gorzej, jesteśmy zmęczeni i zestresowani. Staramy się znaleźć natychmiastowe rozwiązania, by powstrzymać opadające powieki. Nie dopuszczaj do tego!


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.