Coca Cola - 11 praktycznych zastosowań

To zaskakujące, z jaką łatwością radzi sobie coca-cola nawet z najtrudniejszymi plamami. Jej sekretna receptura sprawia, że wystarczą dwie minuty i zabrudzenia znikają!
Coca Cola - 11 praktycznych zastosowań

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Coca-Cola jest jednym z najsławniejszych napojów na całym świecie. Istnieje bowiem na rynku od 1866 roku i jest dostępna w ponad 200 krajach.

Posiada charakterystyczny, słodki smak, którego nie można porównać do żadnego napoju gazowanego. Do dzisiaj jednak nie ujawniono jej sekretnej receptury, która sprawia, że jest tak niepowtarzalna i uzależniająca.

Coca-Cola od lat jest przedmiotem dyskusji pomiędzy przemysłem i medycyną. Zawiera bowiem duże ilości cukru i związków, które mogą prowadzić do zaburzeń metabolizmu, a nawet być czynnikiem wywoławczym wielu chorób.

Istnieją też inne przesłanki, które sprawiają, że zastanawiamy się nad tym, czy rzeczywiście nadaje się do spożycia. Dzisiaj przedstawimy 11 zaskakujących zastosowań Coca-Coli. Będziesz zaskoczona!

Coca-Cola i jej niesamowite zastosowania

1.Coca-cola do pielęgnacji ogródka…?

Zaskakujące? Tak! Najpopularniejszy na świecie napój można z powodzeniem stosować również do pielęgnacji roślin ozdobnych w ogrodzie bądź na tarasie.

Kobieta sadzi tulipany

Żeby przyspieszyć wzrost trawy, wlej puszkę coca-coli do nawozu, z którego korzystasz. Stosuj preparat raz na tydzień.

2. Do czyszczenia monet

Twoja kolekcja monet nie wygląda zbyt dobrze? Odzyskaj ich blask i czystość przy pomocy coca-coli. Wystarczy namoczyć je przez około 10 minut i gotowe!

3. Do kręconych włosów

Kobiety o prostych włosach miewają problemy, żeby uzyskać piękne, zdefiniowane loki. Mamy na to sposób! Wystarczy wypłukać głowę coca-colą, odczekać chwilę, a następnie zmyć letnią wodą. Twoja lokówka nie będzie miała teraz najmniejszych problemów z uzyskaniem pięknych fal.

4. Coca-cola usuwa plamy po farbie na meblach

Po malowaniu mieszkania nasze meble bardzo często są poplamione farbą. Pozbędziesz się ich bardzo szybko przy pomocy coca-coli.

Czyszczenie drewnianych mebli - coca-cola usunie plamy z farby

Wystarczy namoczyć w niej ścierkę i przetrzeć. Twoje meble będą wyglądały jak nowe – przekonaj się o tym!

5. Zardzewiałe śruby

Nie możesz sobie poradzić z zardzewiałą śrubą? Coca-cola doskonale się tutaj sprawdzi. Wystarczy polać śrubę i poczekać parę minut. Efekt gwarantowany – rdza znika już po krótkiej chwili!

6. Plamy po tłuszczu

Tłuste plamy w kuchni są naprawdę trudne do usunięcia. Żeby nie musieć korzystać z toksycznych detergentów, wystarczy polać plamy odrobiną napoju i wyczyścić przy pomocy małej szczoteczki.

7. Plamy z krwi

Plamy z krwi są niezwykle trudne do usunięcia. Chyba, że masz pod ręką coca-colę! Z tym środkiem czyszczącym ich usunięcie to bułka z masłem!

Usuwamy plamy z dywanu

Mówi się, że w Stanach Zjednoczonych policja używa coca-coli nawet no sprzątania scen zbrodni.

8. Coca-cola sposobem na robaki w ogrodzie

Pasożyty, które pojawiają się w ogrodzie mogą całkowicie zniszczyć nasze plony. Żeby tego uniknąć, zakop puszkę z odrobiną napoju, a zobaczysz, jak wszystkie robaki zaczynają się do niej zbliżać i wpadają w “słodką pułapkę”.

9. Guma do żucia we włosach

Pewnie przydarzyło Ci się to wiele razy. Żebyś nie była zmuszona obcinać włosów, możesz usunąć gumę polewając ją odrobiną tego napoju. Wystarczy odczekać kilka minut i gotowe.

Zobaczysz, że guma sama zaczyna się odklejać. Oczywiście potem będziesz musiała umyć głowę, bo włosy bez wątpienia będą się kleić.

10. Czyści przypalone patelnie

Po wielokrotnym użyciu patelnie zaczynają się przypalać i pojawia się ta okropna czarna warstwa. Rozwiązanie?

Mycie patelni

Wlej trochę coca-coli, postaw na ogniu i zagotuj. Następnie wystarczy tylko wypłukać – efekt niesamowity!

11. Udrażnia rury

Produkty chemiczne do udrożniania rur są niebezpieczne dla zdrowia i środowiska. Bez wątpienia lepszym rozwiązaniem jest wlanie całej butelki coca-coli do zlewu. Teraz trzeba tylko poczekać kilka minut i gotowe.

Do dzisiaj nie do końca wiadomo, czy napój ten powoduje problemy zdrowotne. Wiadomo jednak, że nadmierne spożycie nie jest zalecane. Możesz śmiało korzystać z powyższych zastosowań. Są sprawdzone i skuteczne!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.