Cienkie włosy – nadaj im objętość w naturalny sposób!

Cienkie włosy stają się nie tylko gęstsze, ale i bardziej odżywione dzięki olejkowi z kokosu. Dowiedz się jak sama go przyrządzić i nadaj włosom naturalny blask!
olejek do włosów krople

Cienkie włosy są rezultatem stopniowego osłabiania mieszków włosowych pod wpływem stresu, zanieczyszczenia środowiska czy silnych środków chemicznych.

Czasami podłoże może być genetyczne, zwykle jednak  przyczyna leży w zaniedbaniu, zaburzeniach hormonalnych oraz innych czynnikach, które bezpośrednio wpływają na skórę głowy.

Cienkie włosy nie są jedynym rezultatem, oprócz tego możemy doświadczyć suchej i wrażliwej skóry głowy oraz wypadania włosów. Dlatego tak istotne jest odżywiać swoje włosy rewitalizującymi produktami, które przywrócą im siłę i połysk.

Poniżej zaprezentujemy Ci 100% naturalny środek, z cudownymi właściwościami, które sprawią, że Twoje cienkie włosy nabiorą objętości bez żadnych skutków ubocznych.

Spróbuj!

Cienkie włosy – zwiększ ich objętość naturalnie

Aby odzyskać naturalną siłę i objętość włosów proponujemy Ci produkt, który znajduje zastosowanie we wielu alternatywnych zabiegach kosmetycznych: organiczny olej kokosowy.

Ten naturalny produkt otrzymywany z miąższu kokosa zawiera w sobie średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe oraz silne przeciwutleniacze, które działają skuteczniej niż niejeden kosmetyk z półki sklepowej.

Olej kokosowy nie zawiera żadnych silikonów, ani alkoholu. Jego aktywne składniki łatwo przedostają się do struktury włosa oraz stymulują jego wzrost i odbudowę.

Wielu stosuje go jako alternatywę do tradycyjnych odżywek, ponieważ jego konsystencja powoduje, iż łatwo się go nakłada. Sprawia też, że cienkie włosy stają się jedwabiste, w dodatku bez ingerencji w naturalny płaszcz tłuszczowy skóry.

olejek kokosowy w słoiku

Posiada ponadto niewiarygodne właściwości nawilżające, które zmniejszają łuszczenie się skóry i rozdwojone końcówki, problemy tak często powiązane z suchymi włosami.

Jego substancje odżywcze wzmacniają mieszki włosowe, zapobiegając utracie włosów oraz sprawiając, że cienkie włosy stają się zdrowe i szybciej rosną.

Olej kokosowy zawiera również substancje antybakteryjne i antygrzybiczne, które hamują rozówj grzyba oraz innych mikroorganizmów zamieszkujących skórę głowy.

Może być pomocny w walce z wszami i gnidami oraz zapobiega przedwczesnemu siwieniu i osłabieniu włosów.

Jak zrobić olej kokosowy?

olej kokosowy w butelce

Olej kokosowy możemy spotkać w różnych formach, najlepiej jednak stosować nierafinowany olej organiczny. Istnieją tańsze marki, jednak większość z nich nie posiada tych samych właściwości co naturalny, nierafinowany produkt.

Przepis, którym się dzielimy jest prosty w przygotowaniu i doskonały zarówno dla pielęgnacji cienkich włosów, jak i wielu problemów skórnych.

Składniki

 • 2 orzechy kokosowe
 • 1 tarka
 • 1 cedzak z materiału

Sposób przygotowania

 • Najpierw usuń mleczko kokosowe poprzez wydłubanie dziurki.
 • Następnie otwórz kokosy, wydobądź miąższ oraz zetrzyj na jednolitą masę.
 • Umieść masę w cedzaku i wyciśnij mleczko kokosowe.
 • Następnie umieść masę w wodzie i wyciśnij przez cedzak jeszcze raz.
 • Uzyskane mleczko podgrzej w garnuszku na małym ogniu, zamieszaj drewnianą łyżką.
 • Ciepło sprawi, że olej oddzieli się od mleczka.
 • Umieść uzyskany olej w szklanym naczyniu.

Jak stosować olej kokosowy na cienkie włosy?

odżywka na włosach

Aby cienkie włosy nabrały objętości dzięki temu całkowicie naturalnemu produktowi, musi być on stosowany przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Sposób użycia

 • Dwie łyżki oleju kokosowego podgrzej w mikrofali, aż ulegną roztopieniu.
 • Kiedy trochę ostygnie, wmasuj go w skórę głowy oraz we włosy aż po same końce.
 • Poczekaj chwilę, aż olejek wchłonie.
 • Przykryj włosy czepkiem do kąpieli i pozwól olejkowi zadziałać przez przynajmniej 40 minut.
 • Opłucz włosy dużą ilością chłodnej wody i pozostaw do wyschnięcia.

Jeżeli będziesz stosować olejek na swoje cienkie włosy przez kilka tygodni, będziesz w stanie na nowo cieszyć się silnymi, bujnymi włosami.

Twoje włosy natychmiast staną się bardziej jedwabiste i pełne połysku. Będzie też je łatwiej poskromić, jeśli miałaś problemy z rozczesywaniem.

Wypróbuj sama!