Błędy w makijażu popełniane przez kobiety po pięćdziesiątce

Czy wiesz, jak prawidłowo wykonać makijaż? Dowiedz się, jakie są najczęstsze błędy w makijażu popełniane przez kobiety po 50. roku życia i jak możesz ich uniknąć.
Błędy w makijażu popełniane przez kobiety po pięćdziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia, 2023

Jeśli jesteś kobietą po pięćdziesiątce, z pewnością zainteresują Cię błędy w makijażu najczęściej popełniane przez kobiety w Twoim wieku. Chociaż wszyscy mamy swobodę upiększania się według własnego uznania, istnieją pewne aspekty, które warto wziąć pod uwagę ze względu na dobre samopoczucie, wygląd i zdrowie.

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i z biegiem lat ma coraz bardziej specyficzne wymagania, których nie należy ignorować. Dzięki temu będzie wyglądać pięknie jeszcze przez wiele lat. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Najczęstsze błędy w makijażu kobiet po pięćdziesiątce

Zgodnie z artykułami naukowymi skóra rozpoczyna przemianę od 25 do 30 roku życia. Można ją określić jako zmianę w kierunku starzenia się skóry. Od tego momentu funkcje ochronne stopniowo słabną, powodując utratę nawilżenia i elastyczności.

Dlatego należy bardzo uważać na makijaż, którego używamy. Różne czynniki zewnętrzne mogą przyspieszać starzenie się skóry.

Zobaczmy więc, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez kobiety po 50. roku życia podczas nakładania makijażu. Mówimy o błędach, ponieważ wpływają one na skórę lub nie pozwalają na prawidłowe wykończenie.

1. Nieużywanie filtrów przeciwsłonecznych

Według badań ekspozycja na słońce przyspiesza starzenie się skóry, powodując zmarszczki, a nawet zwiększając ryzyko wystąpienia raka skóry. Dlatego filtr przeciwsłoneczny powinien być zawsze częścią rutyny makijażu w każdym wieku.

Filtr przeciwsłoneczny jest zwykle nakładany przed kremem nawilżającym, co jest również niezwykle ważne. Tego typu produkty chronią skórę i zawsze utrzymują ją piękną, więc nie wykluczaj ich ze swojej rutyny.

Kobieta nakłada krem na twarz
Jednym z błędów popełnianych przez kobiety po 50. roku życia jest niestosowanie kremu z filtrem.

2. Wybór nieodpowiedniego podkładu

Ponieważ skóra twarzy kobiet po 50 roku życia jest nieco bardziej sucha, należy wybrać podkład bardziej tłusty i bogaty w kolagen. Zapewni on odpowiednie nawilżanie, aby Twoja twarz była promienna.

Jeśli masz zestaw podkładów od dłuższego czasu i nie chcesz go zmieniać, możesz wciąż go używać, ale po zastosowaniu kilku kropli naturalnych olejków. Nie zapomnij nałożyć odrobinę na miejsce, w którym występują cienie pod oczami.

3. Nie nadużywaj korektora

Funkcją korektora jest poprawa wyglądu cieni pod oczami, ale konieczne jest wspomaganie tego produktu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to bardzo dobrze nawilżyć cienie. Możesz to zrobić na noc z maseczką lub specjalnym żelem na te okolice. Jeśli tego nie robisz, popełniasz poważny błąd.

Teraz użycie olejowej bazy pomoże nawilżyć okolicę w ciągu dnia, zapobiegając zbrylaniu się korektora w bruzdach mimicznych, dając efekt odwrotny do oczekiwanego. Kolejny błąd w tym samym sensie dotyczy czekania, aż korektor zadziała.

W wieku 50 lat zmarszczki są oczywiste, a próba ich zatuszowania tylko je pogłębia. Trzymaj się z daleka od mocno kryjących korektorów, ponieważ mają one tendencję do podkreślania zmarszczek mimicznych.

4. Nie uszczelnianie korektora

Ostatnim akcentem korektora jest jego uszczelnienie. Można to zrobić za pomocą odrobiny pudru, który należy nakładać pędzlem, aby uzyskać większą jednolitość. Możesz to zrobić, lekko go pocierając.

Możesz również użyć odrobiny podkładu pod cienie do powiek, który wygładzi obszar, tak aby nie było widocznych zmarszczek. Ponadto kredka, którą zastosujesz później, będzie lepiej przylegała.

5. Przesadzenie z użyciem ciemnych odcieni

Skóra oczu jest z natury ciemniejsza, co uwydatnia się z biegiem lat. Dużym błędem jest więc przesadzanie z użyciem ciemnych cieni do powiek.

W zależności od odcienia skóry i własnych preferencji najbardziej odpowiednie odcienie dla osób w wieku 50 lat lub starszych to szarawe, cieliste, różowe i beżowe. Ponadto, w zależności od kształtu powiek, zwykłe cienie mogą zbijać się w załamaniach, co wcale nie wygląda dobrze.

Aby tego uniknąć, wybierz jaśniejsze cienie w kremie lub wykończenia kredką.

6. Przerzedzenie brwi

To normalne, że włosy wypadają z biegiem lat. Brwi nie są wyjątkiem. Chociaż jest to normalne, możemy użyć makijażu, aby brwi były grube, ale naturalne.

Tak więc, aby nie wyglądać źle, należy nałożyć kredkę lub cień do brwi, który ma jaśniejszy odcień niż Twój naturalny. Najlepiej byłoby użyć w tym celu wzmacniającego żelu z włóknami.

Zdecyduj się na grubość, ale upewnij się, że twoje brwi nadal wyglądają naturalnie. Zawsze szukaj kolorów pasujących do Twojej skóry i odcienia włosów.

7. Sposób, w jaki używasz eyelinera

Kobieta maluje oczy.
Kiedy jesteś starsza, jednym z błędów makijażu, których powinnaś unikać, jest nakładanie eyelinera na dolne powieki.

Eyeliner to jeden z produktów do makijażu, którego nie można przegapić w żadnym wieku. Jednak jednym z najczęstszych błędów popełnianych w makijażu po 50 roku życia jest używanie go w jego ostrzejszej wersji.

Biorąc pod uwagę, że skóra powiek również się zmienia, nie można nakładać go ciągle tą samą techniką. To, co musisz zrobić, to podnieść brodę, spojrzeć w dół i narysować cienką linię. Technika ta rozciąga powieki i ułatwia pracę z nimi.

Nie nakładaj jednak eyelinera na dolne powieki. Kiedy to zrobisz, zmniejszysz oczy i będą one wyglądały na zmęczone.

8. Trzymaj się różu w płynie

Róż w płynie to jeden z najlepszych wynalazków. W końcu można go stosować na policzki, a także na oczy, kości policzkowe i usta.

Najlepiej wybrać taki, który jest kremowy. Dla lepszego efektu konieczne jest wcześniej dobre nawilżenie skóry. Kolejną zaletą jest to, że utrzymuje się dość długo. Nie można powiedzieć tego samego o pudrze czy tradycyjnym różu.

Jeśli nie lubisz używać różu, to wiedz, że to duży błąd. To podstawowy produkt poprawiający wykończenie makijażu, więc nie powinno się go pomijać. Ten pojedynczy produkt niejednokrotnie może wyciągnąć Cię z kłopotów!

9. Unikaj stosowania bardzo ciemnej szminki

Podobnie jak w przypadku oczu, jest to jeden z najczęstszych błędów makijażu. Nałożenie ciemnej szminki utwardza rysy twarzy i sprawia, że wyglądasz na starszą, niż jesteś.

Unikaj odcieni wina i brązu, zwłaszcza gdy chcesz zastosować ciemne cienie.

Chociaż idealnym rozwiązaniem jest zawsze wybieranie jaśniejszych tonów, są chwile, kiedy należy je zrównoważyć. Zawsze wybieraj naturalny i rozświetlający makijaż.

10. Kładzenie się spać w makijażu

Ostatnim z błędów makijażu, o którym będziemy mówić i który często popełniają starsze kobiety, jest zasypianie w makijażu. Nigdy nie powinno się tego robić, bez względu na wiek.

W nocy skóra przeprowadza regenerację komórek, ale proces ten zostanie przerwany, jeśli pozostanie na niej makijaż. Najlepiej używać chusteczek do demakijażu w razie potrzeby i usuwać makijaż oraz nadmiar potu, który gromadzi się w ciągu dnia. Takie działanie zapewni skórze lepsze oddychanie.

Zdrowie Twojej skóry

Unikanie tych dziesięciu błędów przedłuży żywotność Twojej cery. Będziesz mogła cieszyć się zdrową skórą, która będzie znacznie lepiej znosić codzienne stresy. Czy zamierzasz zastosować te wskazówki w praktyce?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.