10 produktów na wydłużenie życia

10 produktów na wydłużenie życia

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Od starożytnych czasów ludzie szukają sposobów na wydłużenie życia, aby zachować młodość na dłużej i uniknąć dolegliwości związanych ze starzeniem się. Pamiętajmy jednak, że sposobem na wydłużenie życia nie jest jedynie zachowanie młodego wyglądu, co udaje się uzyskać dzięki postępowi technologicznemu, ale kluczem jest zachowanie zdrowia i witalności, co pozwoli na cieszenie się życiem w pełni.Najbardziej skutecznym sposobem na przedłużenie młodości, a tym samym wydłużenie życia jest stosowanie zdrowej diety i uprawianie aktywności fizycznej ponieważ pomoże to naszemu organizmowi zachować zdrowie i pozwoli nam cieszyć się życiem niezależnie od wieku.

Dzisiaj pokażemy 10 produktów, które oprócz tego, że są bardzo zdrowe i przynoszą korzyści naszemu organizmowi, to działają bardzo pozytywnie na wydłużenie życia.

Produkty na wydłużenie życia

Produkty mleczne i ryby

2#ryba-wydł€żenie-zycia.jpg
Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 występują w rybach w dużych ilościach.

Produkty te zawierają witaminę D i wapń, które pomagają zapobiec występowaniu osteoporozy, która najczęściej występuje po ukończeniu 30-tego roku życia. Pojawia się z powodu zmniejszenia masy kostnej, powodując pęknięcia i inne obrażenia, mające ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Białe mięso

Indyk, kurczak i ryby zawierają 25% mniej kalorii niż czerwone mięso. Produkty te pomagają w kontrolowaniu spożywania tłuszczy i w tym samym czasie dbają o nasze zdrowie. Zawierają one również dużo cynku i żelaza, które pobudzają działanie krwinek czerwonych. Zostało również udowodnione, że spożywanie białego mięsa pomaga wzmacniać i chronić układ nerwowy.

Czerwone owoce

3#czerwone-owoce.jpg

Czerwone owoce mają właściwości przeciwutleniające, które między innymi zapobiegają infekcji dróg moczowych. Oprócz tego są również bogate w witaminę C i flawonoidy, które chronią organizm i zapobiegają chorobom serca.

Awokado

Jego bogactwo w różnorodne witaminy pomaga zapobiegać wielu chorobom, które zwykle występują w dorosłym życiu, przez to wpływa na wydłużenie życia oraz dodaje naszemu organizmowi witalności i pozwala się nam cieszyć dobrym zdrowiem. Awokado zawiera witaminy A, B1, B2, B3, B6, D i potas, dzięki czemu pomaga kontrolować ciśnienie krwi i tętno oraz zapobiega atakom serca i innym chorobom serca.

Brokuły

4#brokuły-wydłużenie życia.jpg

Brokuły są jednymi z najbardziej pomocnych warzyw w zwalczaniu różnorakich chorób. Zawierają witaminę A i C, które wzmacniają układ odpornościowy. Spożywanie ich działa zapobiegawczo na raka oraz choroby serca, działa również oczyszczająco i odtruwa nasz organizm.

Oregano

Specjalistyczne badania wykazały, że oregano zawiera składnik aktywny, który hamuje zapalenie tkanek i stawów, również zapobiega zwyrodnieniom tkanki kostnej i poprawia wytrzymałość kości.

Czosnek

5#czosnek-wydłużenie-życia.jpg

Czosnek zawiera w swoim składzie dwa składniki: allicynę i siarczek diallilowy, które wpływają bardzo dobrze na nasze zdrowie.

Jedzenie jednego, surowego ząbku czosnku dziennie chroni nasz organizm przed rakiem i chorobami serca. Spożywany przynajmniej raz w tygodniu zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jelita grubego, oprócz tego ma działanie odtruwające na nasz organizm i zapobiega wielu innym chorobom.

Orzechy

Orzechy są jednymi z najbardziej pożądanych składników zdrowej diety. Ich wysoka zawartość składników odżywczych, w tym potasu, magnezu, cynku i selenu, czyni je bardzo zdrowymi i przynoszącymi wiele korzyści dla naszego organizmu. Badania wykazały, że jedzenie pięciu orzechów, 5 razy w tygodniu poprawia pracę serca i zapobiega takim chorobom jak: Alzheimer, depresja czy stwardnienie rozsiane.

Miód

6#miód-wydłużenie-życia.jpg

Ten produkt jest jednym z najbardziej znanych na całym świecie lekarstwem naturalnym, sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry i włosów, jak i w dbaniu o nasz organizm. Używanie miodu jako słodzika w alternatywie dla białego cukru daje wiele korzyści, między innymi wzmacnia serce, kości, zwalcza zanieczyszczenia występujące we krwi oraz wpływa na wydłużanie życia ponieważ odmładza żeński układ rozrodczy.

Kiełki pszenicy

Kiełki pszenicy są doskonałym źródłem witaminy E, witamin z grupy B i żelaza. Zaleca się spożywanie kiełków pszenicy ponieważ mają one bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, podczas prowadzonych badań okazało się, że wyjątkowo dobrze zapobiegają występowaniu miażdżycy. Według badań medycznych, codzienne spożywanie kiełków pszenicy połączone ze zdrową dietą i ćwiczeniami może wydłużyć nasze życie nawet o pięć lat.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Jorge Pérez Calvo. Nutrición energética y salud: Bases para una alimentación con sentido. Penguin Random House Grupo Editorial España, 2016. 
  • Francesc Fossas. Qué comer: consejos y curiosidades de la nutrición. Océano Ámbar,2008.
  • Silke Bromm. Tabla de alimentos bajos en grasas. Editorial HISPANO EUROPEA, 2009.
  • Margarita Chávez. Belleza al natural: Recetas a base de ingredientes naturales para cuidar la piel y el cabello. Penguin Random House Grupo Editorial México, 2017.  

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.