Zielona herbata na trądzik – 3 skuteczne metody

29 grudnia, 2015
Ocet jabłkowy zmniejsza obrzęk skóry, usuwa wągry i równoważy pH.

Trądzik, wągry i zaskórniki na czole lub na nosie… Nie musisz być nastolatką, żeby dopadły i Ciebie. Nieustannie stosujemy kremy i różnorodne terapie na niedoskonałości skórne. Istnieją też domowe sposoby, takie jak na przykład zielona herbata.

Wiedziałaś, że coś tak powszechnego jak zielona herbata jest w tym przypadku najlepszym sprzymierzeńcem? W tym artykule przedstawimy Ci 3 efektywne metody, dzięki którym zwalczysz trądzik i wągry.

1. Zielona herbata i glinka

Maseczka z glinki i zielonej herbaty

Pewnie znasz już wszystkie fantastyczne właściwości glinki. Jest doskonałym składnikiem wielu maseczek. Glinka posiada właściwości przeciwbakteryjne, zdolne zwalczyć trądzik różowaty.

 • Zielona herbata w połączeniu z glinką działa ujędrniająco, zwalcza wągry i trądzik, przywracając zdrowie i blask naszej skórze. Glinkę możesz kupić w sklepach zielarskich i tych ze zdrową żywnością. Jest produktem bardzo ekonomicznym. Najczęściej sprzedaje się ją w proszku.
 • Do przygotowania maseczki będzie Ci potrzebna zielona herbata (3 torebki) i pół szklanki wody. Staraj się używać wody bez chloru. Działa dużo lepiej. Jeżeli nie masz do takiej dostępu, możesz użyć wody z kranu.
 • Do gotowego naparu dodaj glinkę w proszku. Ilość musisz oszacować Ty sama. Chodzi o uzyskanie dość gęstej pasty, którą będziesz mogła łatwo nałożyć na twarz. Dobrze wymieszaj preparat i – jak już trochę ostygnie – aplikuj bezpośrednio na skórę.
 • Pozostaw ją na 15 minut i zmyj wodą. Najlepiej stosować ją dwa razy w tygodniu.

2. Zielona herbata i ocet jabłkowy

Jest to swego rodzaju tonik, którego powinnaś używać 3 razy w tygodniu. Niezawodny w walce z trądzikiem, wągrami i zaskórnikami. Koniecznie włącz go do Twojej rutyny pielęgnacyjnej.

Ale dlaczego ocet jabłkowy? Ponieważ jest niezawodny w walce z obrzękiem. Oprócz tego równoważy pH Twojej skóry.

Odpowiednie mycie twarzy

Potrzebna Ci będzie, oczywiście, zielona herbata. Wystarczy mniej więcej pół szklanki naparu (100 ml), przygotowanego z 3 torebek. Dodaj jedną małą łyżeczkę octu jabłkowego – nie za dużo – i przelej mieszankę do pustego spraya.

Przechowuj go w lodówce przez maksymalnie 2 dni. Pamiętaj, żeby wstrząsnąć pojemnikiem przed każdym użyciem. Spryskaj nim twarz i odczekaj 30 minut. Potem dokładnie umyj twarz i nałóż krem nawilżający. Bardzo łatwe!

3. Zielona herbata dodatkiem do „parówki”

Parówka z dodatkiem zielonej herbaty

Jest jeszcze jeden oryginalny sposób. Wyjątkowo efektywny zwłaszcza w walce z wągrami. Wyjaśniamy Ci go krok po kroku:

 • Zagotuj wodę w garnku. Potrzebna Ci będzie zielona herbata – 5 torebek, które dodajesz do wrzątku. Jak już się zaparzy, nachyl się nad garnkiem i nakryj głowę ręcznikiem tak, żeby para wodna miała bezpośredni kontakt ze skórą twarzy.
 • Pamiętaj, żeby robić to jak już zdejmiesz garnek z ognia. Poszukaj sobie wygodnego miejsca.
 • Uważaj, żeby się nie poparzyć. Zawsze zachowuj bezpieczną odległość.
 • Pozwól, żeby para wodna dostała się głęboko do skóry. Efekt jest natychmiastowy. „Parówkę” wykonuj dwa razy w tygodniu.

Istnieje też inna metoda – ta tradycjonalna. Zielona herbata pijana każdego popołudnia może pomóc zwalczyć trądzik i wągry od środka. Może zaczniesz już dzisiaj?

 • ESCALANTE-JIBAJA, E., & SAETTONE-LEÓN, A. (2006). ACNÉ Y DIETA. REVISTA DERMATOLOGIA PERUANA.

 • De Hoyos López, M. C., & Pascual Pérez, J. M. (2004). Acné: Orientación diagnóstico-terapéutica. Pediatria Integral.

 • Biarge, F. S., & González, M. A. G. (2011). Prevención. Gastroenterologia y Hepatologia Continuada. https://doi.org/10.1016/S1578-1550(11)70037-7.