Zabiegi kosmetyczne, które poprawiają wygląd naszego ciała
Zabiegi kosmetyczne mają na celu poprawę wyglądu naszego ciała. Każdy z nich może pomóc wymodelować sylwetkę, poprawić wygląd skóry, skorygować wszelkie problemy lub ewentualne braki.
Zabiegi kosmetyczne mogą pomóc skorygować wszelkie problemy z cellulitem, wiotczeniem, starzeniem się i wieloma innymi. Zwykle zabieg przeprowadza salon kosmetyczny. Można je również znaleźć w niektórych wyspecjalizowanych ośrodkach zdrowia. Ponadto w domu można wykonać inne zabiegi na ciało.
Zwykle ludzie poddają się zabiegowi na ciało, ponieważ chcą bardziej estetycznego wyglądu fizycznego. Po leczeniu wiele osób czuje się lepiej ze sobą. W rezultacie poprawia się ich samoocena oraz samopoczucie.
Zabiegi kosmetyczne – czy to dla mnie?
W każdej chwili można poddać się zabiegowi na ciało. Najlepiej jednak to zrobić, jeśli nie masz innych problemów zdrowotnych. Ponadto należy pamiętać, że niektóre zabiegi wymagają opieki pooperacyjnej. Dlatego ważne jest, aby mieć czas, środki i chęć na leczenie.
Należy również pamiętać, że niektóre zabiegi wymagają szczególnej ostrożności podczas opalania. Dlatego powinieneś odłożyć każdy z tych zabiegów do końca lata.
Zabiegi kosmetyczne – o czym pamiętać?
Ważne jest, aby przed zabiegiem na ciało przestrzegać kilku wskazówek. Po pierwsze, specjalista jest najbardziej wykwalifikowaną osobą, która powie Ci, która procedura jest dla Ciebie najlepsza. Kosmetyczka natomiast może wskazać Ci dostępne alternatywy. Ponadto należy wziąć pod uwagę następujące wytyczne:
- Niektóre zabiegi na ciało dają efekty tylko przez kilka tygodni. I może być konieczne odbycie sześciu do ośmiu sesji, zanim zobaczysz wyniki.
- Najlepiej, aby wstępną ocenę przeprowadził ekspert. Powinien określić, jakie masz problemy i jak można je wyeliminować.
- Ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwanie jeśli chodzi o rezultaty.
- Powinieneś przemyśleć procedurę i zadać wszelkie pytania przed leczeniem.
- Najlepszą rzeczą do zrobienia jest uzupełnienie leczenia zdrowym stylem życia. Pomoże Ci to uzyskać optymalne i długotrwałe rezultaty.
Rodzaje zabiegów
Zabiegi na ciało możemy klasyfikować na wiele sposobów. Bardzo często dzieli się je na dwie grupy: ręczne i wykonywane przy użyciu sprzętu. Możesz także rozdzielić je według kategorii w zależności od problemu, który pomagają rozwiązać. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.
Zabiegi manualne
Ogólnie rzecz biorąc, manualne zabiegi na ciało obejmują techniki masażu. Dążą do rozwiązania problemu estetycznego lub fizycznego. Oto kilka przykładów:
- Masaż podstawowy: pomaga w prawidłowym krążeniu i likwidacji obrzęków. Wspomaga eliminację toksyn i poprawia dotlenienie tkanek.
- Masaż krążenia: pomaga aktywować krążenie. Składa się z kilku technik, a najbardziej znaną jest drenaż limfatyczny. Jak sama nazwa wskazuje, pomaga to odprowadzić limfę, aby wspomóc układ żylny.
- Masaż estetyczny: ten rodzaj masażu pomaga rozwiązać problemy estetyczne, takie jak cellulit, wiotkość, zlokalizowany tłuszcz, hipotonia mięśniowa itp.
- Masaż relaksacyjny: celem tego masażu jest przyniesienie fizycznej i psychicznej ulgi poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego i uspokojenie umysłu.
Czytaj dalej: Zabiegi na rozstępy – poznaj najlepsze
Główne zabiegi ze sprzętem
Do tej grupy należą zabiegi, w których za pomocą urządzenia można osiągnąć pożądany efekt estetyczny. Oto niektóre z najważniejszych procedur:
- Ultradźwięki: Specjalista wykona lipolizę wywołaną uwolnieniem noradrenaliny. To „spala tłuszcz” i pomaga w leczeniu zlokalizowanego tłuszczu, cellulitu i podobnych problemów.
- Lipolaser: Specjalista zastosuje nieinwazyjną technikę laserową. Redukuje zlokalizowany tłuszcz i pomaga wymodelować sylwetkę. Polega na upłynnieniu tłuszczów, które są następnie wydalane przez układ limfatyczny. Zabieg ten łączy się również z manualnym drenażem limfatycznym.
- Elektrostymulacja: Specjalista stymuluje zakończenia nerwowo-mięśniowe niewielkimi ładunkami energii elektrycznej. Powoduje to rytmiczny skurcz, który między innymi zwiększa jędrność mięśni.
- Presoterapia: Ten zabieg kosmetyczny polega na drenażu limfatycznym za pomocą urządzeń. Ma te same zalety, co manualny drenaż limfatyczny. Możesz otrzymać tylko ten zabieg lub możesz go uzupełnić innymi.
- Terapia próżniowa: Wykorzystuje kompresor, który zasysa część tkanki. To tworzy masaż podciśnieniowy. Oddziela również skórę, tłuszcz i mięśnie, aby promować zmiany i aktywować krążenie.
- Krioterapia: Ta procedura wykorzystuje niskie temperatury, ponieważ komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na zimno. Nie uszkodzi Twoich komórek, a efekty są podobne do liposukcji. Możesz ją również stosować w dowolnym miejscu na ciele.
Inne zabiegi ze sprzętem
Oprócz powyższych istnieją inne rodzaje zabiegów na ciało przy użyciu urządzeń, które nie są tak dobrze znane. Oto kilka z nich:
- Fale uderzeniowe: Ten zabieg na ciało wykorzystuje jednoimpulsowe fale akustyczne, płaskie, ogniskowe fale uderzeniowe, ciśnienie promieniowe i wibracje o wysokiej częstotliwości. Rodzaj fal, z których korzysta specjalista, będzie zależał od problemu, który leczy. Fale te stymulują metabolizm komórek tłuszczowych i mają wiele innych pozytywnych skutków.
- Velashape lub velabody: w tej procedurze specjalista zastosuje jednocześnie cztery technologie: elos, podczerwień, dwubiegunową energię o częstotliwości radiowej i absorpcję próżniową. Pomaga wymodelować sylwetkę.
- Body up: Zabieg ten wykorzystuje fale magnetyczne. Poprawia napięcie mięśni i zwiększa ich objętość. Przynosi pozytywne efekty już po kilku sesjach.
- HIFU: Wykorzystuje energię ultradźwiękową o dużej intensywności. Specjalista użyje wiązki światła, aby podnieść temperaturę tkanek Twojego ciała. W rezultacie kolagen i elastyna w okolicy ulegną przebudowie. Napina skórę, redukuje tkankę tłuszczową, odbudowuje tkankę i likwiduje zwłóknienia.
- Ultrakawitacja: W tej procedurze specjalista użyje modulowanych fal ultradźwiękowych 40 kHz. Tworzą one mikropęcherzyki, które wibrują i niszczą komórki tłuszczowe. Pomaga eliminować zlokalizowany tłuszcz.
Zabiegi według celu
Możesz także klasyfikować zabiegi na ciało według ich celów. Oto niektóre z kategorii:
- Zabieg na cellulit na ciało: Drenaż limfatyczny, ultradźwięki, presoterapia, velashape lub velabody, ultrakawitacja, terapia próżniowa, fale uderzeniowe.
- Redukcja tkanki tłuszczowej zlokalizowanej: Drenaż limfatyczny, masaże redukcyjne, elektrostymulacja, krioterapia, radiofrekwencja, terapia próżniowa, ultrakawitacja, laser lipo, velashape lub velabody.
- Na wiotkość skóry lub mięśni: Masaże tonizujące, elektrostymulacja, fale radiowe, fale uderzeniowe, HIFU i velashape lub velabody.
- Usuwanie żylaków: Zabieg na ciało uzupełnia postępowanie medyczne. Specjalista zazwyczaj stosuje presoterapię i manualny drenaż limfatyczny.
- Zmniejsz lub zmniejsz objętość: Masaże redukujące, elektrostymulacja, radiofrekwencja, presoterapia lub drenaż limfatyczny, krioterapia, terapia próżniowa, ultrakawitacja, laser lipo i velashape lub velabody.
- Dla zwiotczałej skóry: Velashape lub velabody, HIFU i radiofrekwencja.
- Na wiotkość mięśni: Body up i elektrostymulacja.
Jak widać, nie ma leczenia na nadwagę. W rzeczywistości przed wykonaniem którejkolwiek z powyższych procedur konieczne jest uzyskanie normalnego BMI. Zabiegi estetyczne jedynie dopełnią i uwydatnią Twoją sylwetkę.
Zabiegi kosmetyczne – korzyści
Głównym celem stosowania zabiegów kosmetycznych są przede wszystkim korzyści estetyczne. Pomaga rozwiązać wszelkie problemy z wyglądem, a w konsekwencji zwiększa samoakceptację i samoocenę.
Ten rodzaj leczenia ma również inne pozytywne aspekty, takie jak:
- Niskie ryzyko, ponieważ nie są inwazyjne jak operacje.
- Nie wymagaj odpoczynku ani braku aktywności po leczeniu.
- Oferuje stopniowy postęp.
- Gwarantuje efekty.
- Oferuje bardzo zadowalające rezultaty.
- Techniki są zróżnicowane i można je łączyć w celu uzyskania lepszych wyników.
- Prawie każdy może poddać się zabiegom kosmetycznym.
- Kosztują mniej niż operacja.
Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi kosmetyczne pomogą Ci uzyskać wygląd, z którego będziesz zadowolony. Wymodelują sylwetkę i odmłodzą ciało. Mogą również zapewnić korzyści zdrowotne, takie jak zapobieganie zatrzymywaniu płynów i stymulacja krążenia.
Przeczytaj także: Hydrolipoklazja: czym jest i jakie niesie ze sobą zagrożenia?
Po jakim czasie zobaczę wyniki?
Czas, jaki będziesz musiał poczekać, zanim zobaczysz wyniki, będzie zależeć od problemu, nad rozwiązaniem którego pracujesz. Będzie to również zależało od jego powagi i technik, których używasz. Czasami efekty są zauważalne niemal natychmiast. Jednak innym razem potrzeba wielu sesji, aby zobaczyć jakiekolwiek wyniki.
Tak czy inaczej, rzadko będziesz musiał długo czekać na znaczące zmiany. W większości przypadków zabieg na ciało nie trwa dłużej niż 8 sesji. Dlatego w najtrudniejszych przypadkach zauważalny postęp średnio zajmuje miesiąc.
Wniosek
W dzisiejszych czasach istnieją zabiegi kosmetyczne dla prawie każdego problemu estetycznego. Dlatego masz wiele opcji i możesz stale robić postępy w kierunku swojego celu. Ponadto każdego dnia pojawiają się nowe procedury.
Ważne jest, aby przed wykonaniem zabiegu na ciało zasięgnąć porady lekarza. Chociaż te procedury nie są bardzo ryzykowne, Twój lekarz będzie w stanie doradzić Ci najlepszą opcję dla Twoich potrzeb. Ważne jest również, aby wybrać renomowanego specjalistę do samego przeprowadzenia wybranych zabiegów.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Trelles, M., Bonanad, E., Moreno-Moraga, J., Alcolea, J., Mordon, S., & Leclère, F. M. (2013). Lipólisis láser y liposucción en ginecomastia: retracción cutánea eficaz y segura. Revista do Colégio Brasileiro de Cirurgiões, 40(1), 23-31.
- Centurión, P., Cuba, J. L., & Noriega, A. (2011). Liposucción con diodo láser 980-nm (LSDL 980-nm): optimización de protocolo seguro en cirugía de contorno corporal. Cirugía Plástica Ibero-Latinoamericana, 37(4), 355-364.
- Sánchez, M. A. R., & Lobertini, M. H. (2017). Medicina estética: Claves, abordajes y tratamientos actuales. Formación Alcalá Editorial.