Wypadanie włosów – 7 najlepszych produktów

22 października, 2018
Czy Twoim problemem jest nadmierne wypadanie włosów? Czy nie stosujesz poniższych produktów w swojej diecie? Teraz, kiedy już poznasz ich zalety, nie wahaj się – stosuj je regularnie.

Jest wiele czynników, które mogą wpływać na nadmierne wypadanie włosów. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale czasami problem ten może być spowodowany niedoborami żywieniowymi. Chociaż możesz skupić się na leczeniu zewnętrznym –  włosy, aby nie wypadały – wymagają pewnych składników odżywczych pochodzących z pożywienia.

Z tego powodu, jako uzupełnienie produktów stosowanych w przypadku wypadania włosów, pomocne będzie również dodanie do diety niektórych składników. Mogą one poprawić stan i zdrowie Twoich włosów.

W poniższym artykule chcemy podzielić się 7 najlepszymi produktami spożywczymi, które powinieneś jeść bez wahania. Jeśli zauważysz, że zaczynasz tracić więcej włosów, niż to normalne, spożywaj jak najwięcej tych produktów.

1. Szpinak

To pyszne zielone warzywo jest jednym z najlepszych produktów, które wzmocnią Twoje słabe i nadmiernie wypadające włosy.

wypadanie włosów - szpinak

 • Dostarcza żelazo, beta-karoten i witaminę C, czyli wszystkie elementy niezbędne do poprawy wzrostu włosów.
 • Ponadto zapewnia niewielką ilość aminokwasów, które wzmacniają mieszki włosowe i sprawiają, że włókna są mocne i lśniące.

2. Soczewica

Soczewica jest jednym z najbardziej kompleksowych rodzajów roślin strączkowych. Jest wysoce zalecanym suplementem diety, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych składników odżywczych.

wypadanie włosów - soczewica

 • Zapewnia biotynę i białka, które korzystnie wpływają na Twoje włosy. Soczewica nie tylko wstrzymuje wypadanie włosów, ale także hamuje ich osłabienie i łamanie.
 • Soczewica jest również doskonałym źródłem żelaza, które zwiększa kontrolę nad wypadaniem włosów w przypadku anemii.

3. Tłuste ryby

Łosoś, tuńczyk i inne odmiany tłustych ryb zawierają kwasy tłuszczowe omega 3 i wysokowartościowe białka, które poprawiają kondycję włosów. Jedzenie tłustych ryb przynajmniej dwa razy w tygodniu zapobiega utracie naturalnych olejków ze skóry głowy i stymuluje wzrost włosów.

wypadanie włosów - tłuste ryby

 • Niektóre gatunki ryb zawierają selen, który jest kluczowym składnikiem kontrolującym wypadanie włosów.
 • Tłuste ryby zawierają także przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki i zmniejszają osłabienie korzeni włosów.

4. Produkty owsiane

Owies jest bardzo ważny w naszej diecie. Jest tak nie tylko dlatego, że poprawia trawienie dzięki zawartości błonnika – produkty owsiane mają wiele wspaniałych zastosowań kosmetycznych i zawierają dużo witaminy B i minerałów.

 • Składniki odżywcze w produktach owsianych wzmacniają włókna włosów i zwalczają wypadanie ich.
 • Dodatkowo, aminokwasy w owsie wzmacniają mieszki włosowe i przyspieszają rozwój mocnych i zdrowych włosów.

5.  Dynia

Dynia jest bardzo znanym produktem w świecie gastronomii. Jest to wszechstronny i ekonomiczny składnik, który można dodać do diety na wiele różnych sposobów.

wypadanie włosów - dynia

Dynia wpływa korzystnie na włosy, ponieważ zawiera witaminę E, czyli przeciwutleniacz, który zmniejsza uszkodzenia spowodowane przez toksyny i słońce. Substancja ta jest wchłaniana przez korzenie włosów i przyspiesza wzrost.

 • Składnik ten posiada również dużą ilość witaminy C i kwasów tłuszczowych, które regulują pracę gruczołów łojowych. Zapobiegają tym samym wysuszeniu i wypadaniu włosów.
 • Dynia zawiera również minerały, takie jak potas i cynk, które stymulują przepływ krwi i syntezę kolagenu.

6. Jajka

Jajka są jednym z najbardziej zalecanych produktów dla zdrowia włosów. Chociaż używanie jajek w maseczkach do włosów ma wiele zalet, możesz również uzyskać wspaniałe efekty po prostu je jedząc.

 • Wysoka zawartość białka wpływa na tworzenie mocniejszych, bardziej błyszczących włókien włosów.
 • Co więcej, składniki odżywcze zawarte w jajkach naprawiają uszkodzenia mieszków włosowych. Zapobiegają również wysuszeniu i nadmiernej utracie włosów.
 • Jajka zawierają również dużą ilość kompleksu witaminy B, która odgrywa ważną rolę w zdrowym wzroście włosów.

7. Orzechy na wypadanie włosów

wypadanie włosów - orzechy

Migdały, orzechy włoskie i inne rodzaje orzechów zawierają aminokwasy i niezbędne minerały, które korzystnie wpływają na włosy.

 • Orzechy dostarczają cynk, selen i magnez, które zmniejszają osłabienie mieszków włosowych i pobudzają wzrost włosów.
 • Zawarte w nich kwasy tłuszczowe pomagają utrzymać produkcję olejów na skórze głowy, co zapobiega nadmiernemu wysuszaniu.
 • Niewielka zawartość kwasów omega 3 i omega 6 jest idealna dla uniknięcia stanów zapalnych mieszków włosowych i problemów z krążeniem.

Czy Twoje włosy nadmiernie wypadają? Czy spożywasz powyższe produkty w swojej diecie? Teraz, kiedy już znasz korzyści z nich płynące, możesz zacząć jeść je regularnie.

Oczywiście, aby uzyskać optymalną kontrolę nad tym problemem, musisz pamiętać o przestrzeganiu innych ważnych zasad pielęgnacji włosów.