Wiotczenie skóry - jak przygotować krem z glinki i kawy
Wiotczenie skóry to jeden z najbardziej martwiących kobiety problemów estetycznych. Jest źródłem zmartwienia zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się zbyt wcześnie.
Wiotczenie skóry wiąże się z utratą kolagenu i elastyny – zjawiskiem związanym z upływem lat. Jak się jednak okazuje, może ono również dotknąć osoby młode, na przykład w konsekwencji gwałtownych wahań wagi oraz siedzącego trybu życia.
Gdy zaczyna się u nas pojawiać to zjawisko, skóra i jej tkanki przybierają obwisłą formę. Przyczynia się to do uwydatnienia zmarszczek. Znacznie wyraźniej można wtedy dostrzec również inne objawy przedwczesnego starzenia się.
Na szczęście, wiotczenie skóry można zmniejszyć, osłabić, a nawet częściowo zatrzymać. Pod warunkiem oczywiście, że zechcemy podjąć odpowiednie starania – przyjmując zdrowy styl życia i wykonując odpowiednie zabiegi kosmetyczne.
Choć na rynku dostępnych jest wiele opcji, aby zwalczyć wiotczenie skóry, wiele kobiet woli sięgać po możliwie jak najbardziej naturalne opcje. Oprócz tego, że są one bowiem niedrogie, przynoszą nam wiele korzyści.
W dzisiejszym artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą przepisem na domowy krem wykonany na bazie glinki i kawy. Jego bogactwo składników odżywczych będzie bardzo skutecznym sposobem na wzmocnienie skóry i nadanie jej jędrności.
Koniecznie wypróbuj!
Domowy krem z glinki i kawy, aby zredukować wiotczenie skóry
Domowy krem wykonany na bazie glinki jest produktem przeciwzapalnym i wzmacniającym komórki oraz tkanki. Skutecznie pozwala opanować wiotczenie skóry, spowalniając je – o ile oczywiście stosujemy go z odpowiednią regularnością.
Zawarte w nim aktywne składniki zwiększają elastyczność skóry i podnoszą poziom kolagenu, zmniejszając tym samym widoczność zmarszczek i inne problemy estetyczne, które odzwierciedlają nasz wiek.
Co więcej, wysoka zawartość przeciwutleniaczy i niezbędnych minerałów zapewnia szczególną ochronę naszym komórkom przed działaniem wolnych rodników oraz toksyn obecnych w otaczającym nas środowisku.
Jeżeli aplikujemy ten krem wykonując przy tym delikatny masaż, pobudzimy tym samym krążenie krwi. Zmniejszy się dzięki temu widoczność rozstępów, cellulit i inne niedoskonałości skórne, które sprawiają nieestetyczne wrażenie.
Wziąwszy pod uwagę, że zawarte w nim składniki odżywcze łatwo się wchłaniają przez pory skórne, krem ten daje się do wspomagania procesu dotleniania skóry i odmładzania jej.
Zawarte w nim składniki nie są agresywne ani drażniące, dlatego też krem ten można używać w jakimkolwiek obszarze ciała. Możesz stosować go bez obaw o niechciane efekty uboczne.
Jak przygotować wzmacniający krem z glinki i kawy?
Jeżeli zdecydujesz się przygotować ten krem z glinki i kawy, osiągniesz doskonały sposób na to, by rozpieścić Twoją skórę bez konieczności wychodzenia z domu ani bez inwestowania dużych kwot pieniężnych.
Zawarte w nim składniki są bardzo łatwe do uzyskania w sklepach zielarskich i supermarketach. Choć jego efekty mogą być nieco różne, zależnie od kobiety, regularne stosowanie go przyniesie pożądane rezultaty, odmładzając skórę.
Idealnie byłoby połączyć stosowanie kremu wraz z codzienną aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem się. Są to bowiem nawyki niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się młodą i piękną skórą.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł: Maseczka na przebarwienia z jogurtem i aspiryną
Składniki
- 1/2 szklanki wody (125 ml)
- 1 torebka czarnej herbaty
- 1 szklanka zielonej glinki (200 g)
- 6 łyżek fusów od kawy (60 g)
- 5 łyżek oliwy z oliwek (80 g)
- 10 kropli ekstraktu z orzechów laskowych
Potrzebne przyrządy
- Pojemnik ze szkła
- Drewniana lub silikonowa łyżka
Sposób przygotowania
- Podgrzej pół szklanki wody, a gdy osiągnie temperaturę wrzenia, dodaj torebkę czarnej herbaty.
- Pozostaw do zaparzenia na 10 do 15 minut, a następnie odcedź i wlej płyn do szklanego pojemnika.
- Dodaj do herbaty zieloną glinkę i dokładnie wymieszaj drewnianą łyżką, aby uzyskać jednolitą masę.
- Jeżeli krem jest zbyt gęsty lub suchy, dodaj nieco letniej wody.
- Gdy z glinki i herbaty powstanie już pasta, dodaj resztę wody, oliwę z oliwek i ekstrakt z orzechów laskowych.
- Dokładnie wszystko wymieszaj i upewnij się, że uzyskało jednolitą, kremową konsystencję.
- Pozostaw na około godzinę i nałóż na twarz.
Może zainteresuje Cię też artykuł: Skóra – 10 nawilżających produktów spożywczych
Sposób stosowania
- Dokładnie umyj obszar, na który nałożysz krem, o ile to możliwe, wykonaj też złuszczanie naskórka, aby ułatwić wchłanianie się cennych składników.
- Nałóż krem obficie i wetrzyj go wykonując przy tym masaż okrężnymi ruchami.
- Pozostaw krem na skórze na około 20 do 30 minut bądź aż do wysuszenia.
- Po upływie tego czasu, wypłucz dużą ilością letniej wody i wyczyść skórę miękką gąbką.
- Dobrze osusz skórę miękkim ręcznikiem i zakończ zabieg nakładając krem nawilżający.
- Od razu poczujesz, że Twoja skóra jest świeższa, czystsza i jędrniejsza.
Pamiętaj, że jeśli chcesz usunąć wiotczenie skóry, będziesz musiała stosować ten krem regularnie, bowiem żadna naturalna metoda nie działa z dnia na dzień.
Wykaż się więc wytrwałością, a na pewno z czasem zauważysz rezultaty.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Shahidi, F., Alasalvar, C., & Liyana-Pathirana, C. M. (2007). Antioxidant phytochemicals in hazelnut kernel (Corylus avellana L) and hazelnut byproducts. Journal of Agricultural and Food Chemistry. https://doi.org/10.1021/jf062472o
- Ghanbari, R., Anwar, F., Alkharfy, K. M., Gilani, A. H., & Saari, N. (2012). Valuable nutrients and functional bioactives in different parts of olive (Olea europaea L.)-A review. International Journal of Molecular Sciences. https://doi.org/10.3390/ijms13033291
- Suzuki, T., Miyoshi, N., Hayakawa, S., Imai, S., Isemura, M., & Nakamura, Y. (2016). Health Benefits of Tea Consumption. In Beverage Impacts on Health and Nutrition. https://doi.org/10.1007/978-3-319-23672-8_4
- Saz Peiro, Pablo. (2014).Utilización terapéutica de la arcilla. https://www.researchgate.net/publication/298861012_Utilizacion_terapeutica_de_la_arcilla
- VV.AA. (2017).Coffee Silverskin: A Review on Potential Cosmetic Applications. https://www.mdpi.com/2079-9284/5/1/5/htm