W 2050 roku problemy słuchowe mogą dotknąć 900 milionów osób

Coraz więcej młodych ludzi ma problemy ze słuchem z powodu złych nawyków, takich jak ciągłe używanie słuchawek i duża głośność w klubach. ALAIN AFFELOU Auidólogo przypomina nam o konieczności okresowych profilaktycznych badań lekarskich.
W 2050 roku problemy słuchowe mogą dotknąć 900 milionów osób
Diego Pereira

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Diego Pereira.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Madryt, 3 marca 2020 r. – Według najnowszego raportu WHO dotyczącego głuchoty i utraty słuchu szacuje się, że w 2050 r. liczba osób cierpiących na problemy słuchowe może sięgnąć 900 milionów, jeśli nie zastosujemy środków zapobiegawczych.

Specjaliści ds. uszu ALAIN AFFELOU dołączyli do Światowego Dnia Słuchu, podkreślając znaczenie informowania ludzi o przyczynach i objawach ubytku słuchu. Podnoszą również świadomość niezbędnych środków, jakie możemy podjąć, aby zapobiec głuchocie w populacji. Objawy te bowiem pojawiają się u coraz większej liczby młodych ludzi.

Bardzo często zaniedbujemy zdrowie naszego słuchu. Z tego powodu ALAIN AFFELOU chce zwrócić uwagę na znaczenie i konieczność regularnych badań kontrolnych. I to nie tylko dla osób powyżej 65 roku życia!

Dzieci, młodzież i dorośli również potrzebują kontroli! Można zapobiec 60% przypadkom utraty słuchu. Zwykłe regularne wizyty kontrolne i wizyty w specjalistycznym ośrodku mogą mieć ogromne znaczenie.

Na przykład w Hiszpanii jest obecnie ponad milion osób z ubytkiem słuchu. W rzeczywistości 72% osób w wieku powyżej 65 lat cierpi na tego rodzaju problem. Jednak coraz częściej młodzi ludzie w wieku od 12 do 35 lat cierpią na problemy ze słuchem. Wynika to głównie z ciągłego narażenia na hałas.

Ekspozycja akustyczna, największy problem milenijny

W najbardziej rozwiniętych krajach utrata słuchu staje się coraz bardziej powszechna. Wynika to częściowo z niebezpiecznego poziomu hałasu, z którym młodzi ludzie spotykają się zarówno podczas codziennych zajęć, jak i w czasie wolnym. Ciągłe korzystanie ze słuchawek (podłączonych do telefonu komórkowego lub tabletu) lub uczęszczanie do klubów nocnych lub barów muzycznych o dużej głośności to główne przyczyny problemów ze słuchem w bliskiej przyszłości.

Zazwyczaj średni poziom hałasu w klubie nocnym wynosi 100 dB. Specjaliści zalecają, abyśmy nie przekraczali 85 dB przez 8 godzin. A jeśli narażamy się na 100 dB, nie powinno to trwać dłużej niż 15 minut.

Jednak nie wszystkie przyczyny mają źródło w narażeniu na zanieczyszczenie akustyczne. Jeśli chodzi o dzisiejszą młodzież ma to również związek z chorobami. Infekcje ucha, choroby zakaźne, takie jak różyczka, zapalenie opon mózgowych, odra lub problemy podczas ciąży lub porodu, są głównymi przyczynami, które powodują problemy ze słuchem lub głuchotę u niemowląt lub dzieci.

Łączność i adaptacyjność, rozwiązanie, które oferuje ALAIN AFFELOU

Ubytek słuchu i aparaty słuchowe stanowią część rzeczywistości, którą nie zawsze akceptujemy społecznie. W rzeczywistości wiele osób nie zwraca uwagi na problemy słuchowe, ponieważ mają zniekształcony obraz aparatów słuchowych. Wiele osób uważa, że są zbyt widoczne i źle wpłyną na ich codzienne życie.

Ale dzięki postępom w łączności i technologii, które wykorzystuje ALAIN AFFLELOU, aparaty słuchowe mogą być niewidzialną pomocą dla każdego! Są ledwo widoczne i mają doskonałą łączność bezprzewodową. Oznacza to, że do pracy nie potrzebują żadnego kabla.

Dodatkowo ALAIN AFFELOU oferuje różne rodzaje aparatów słuchowych w zależności od stopnia ubytku słuchu danej osoby i stylu życia, który prowadzi. Oferują również łatwe rozwiązania w zakresie ładowania i technologię Bluetooth. Są niewidoczne i dostosowują się do potrzeb słuchowych każdej osoby.

Jesús Hervás, dyrektor ds. audiologii w firmie ALAIN AFFLELOU, zauważa, że „ sektor audiologii zawsze był kojarzony z osobami starszymi. Ale w tej chwili coraz częściej widzimy młodych ludzi i dzieci, które również potrzebują pomocy. Naszym celem jest informowanie i pomoc w zapobieganiu przyszłym problemom słuchowym. Za pośrednictwem naszej sieci audiologicznej staramy się pomagać wszystkim, którzy są zainteresowani dbaniem o zdrowie swojego słuchu”.

ALAIN AFFELOU i ich podejście do problemów słuchowych

Piętnaście lat temu ALAIN AFFELOU przybył do Hiszpanii, a dziewięć lat później firma zaczęła rozwijać swoją linię ALAIN AFFELOU. Odkąd zdecydowała rozszerzyć swoje usługi o sektor audiologii, nadal się rozwija.

Zyskała popularność i widoczność w różnych rejonach Hiszpanii. Celem firmy jest dotarcie do całego świata; aby stworzyć atmosferę zaufania, bliskości i lojalności; aby pokazać, że „cały świat ma prawo dobrze słyszeć”.

Francuska firma posiada obecnie 40 ośrodków ALAIN AFFELOU w samej Hiszpanii. Oferują różnorodne rozwiązania oraz produkty dźwiękowe i komunikacyjne. Ich celem jest zapewnienie, aby każdy, kto ma problemy słuchowe, mógł prowadzić jak najbardziej normalne życie.

Aparaty słuchowe najnowszej generacji, telefony komórkowe, które specjaliści dostosowali do potrzeb słuchu każdej osoby, specjalne budziki, czy systemy ochrony słuchu: znajdzie się tutaj coś dla każdego profilu i każdej potrzeby.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.