Ujędrniający olejek rozmarynowy dla twoich nóg
Jeśli chcesz, aby twoje nogi były jędrne i ukształtowane, musisz wiedzieć, że nie istnieje cudowna metoda, która w mig sprawi, że tak będą wyglądać. Ta część Twojego ciała, która tak bardzo wpływa na wygląd sylwetki, może być problematyczna. W końcu pojawia się tu nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit i inne problemy estetyczne, które sprawiają, że czujesz się niekomfortowo. Ale istnieje olejek rozmarynowy, który może Ci w tym pomóc.
Opracowano wiele produktów, które można stosować zewnętrznie w celu zmniejszenia wiotkości. Ale musisz je stosować w połączeniu z codziennymi ćwiczeniami i zdrową dietą. Warto też pamiętać, że istnieją zabiegi oparte na naturalnych produktach. Dzięki zawartym w nich składnikom, ujędrniają tkankę skórną w tej części ciała.
W tym artykule chcemy podzielić się przepisem na ujędrniający olejek rozmarynowy domowej roboty. Za niewielką cenę przywraca jędrność i stymuluje krążenie krwi w nogach. Wypróbuj go!
Ujędrniający olejek rozmarynowy dla twoich nóg
Rozmarynowy olejek ujędrniający to naturalny produkt pielęgnacyjny, który powstaje poprzez zmieszanie rozdrobnionego rozmarynu z oliwą z oliwek.
- Składniki te wyróżniają się ze względu na zawarte w nich kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze i aminokwasy. Po wchłonięciu przez skórę związki te pomagają zredukować wiotkość i cellulit.
- Połączenie ich z masażem, pomaga zwiększyć krążenie w dolnej części ciała. W rezultacie zapobiega to pojawieniu się pajączków i żylaków.
- Olejek ujędrniający zawiera witaminy A, C i E, które są niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu kolagenu i elastyny w skórze.
Olejek na bazie rozmarynu działa również stymulująco na układ limfatyczny. To sprzyja usuwaniu toksyn, płynów i innych substancji, które mają szkodliwe działanie dla skóry.
- Mimo że ten olejek nie pomoże zredukować zwiotczałej masy mięśniowej, jest doskonałym uzupełnieniem kuracji ujędrniającej skórę w tej części ciała.
- Pomaga także rozluźnić zmęczone nogi, co zmniejszy stan zapalny i ból. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe odżywiają i wzmacniają włókna skóry. To właśnie pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów na udach i pośladkach.
Jak sporządzić ujędrniający olejek rozmarynowy
Aby skorzystać z właściwości ujędrniających tego naturalnego oleju rozmarynowego, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.
Wszystkie składniki są łatwo dostępne w sklepach ze zdrową żywnością lub supermarketach. Sugerujemy, aby wykorzystać oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Wynika to z faktu, że oleje rafinowane nie mają takich samych wartości odżywczych.
Składniki
- 8 gałązek świeżego rozmarynu
- 1 szklanka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
Przybory
- Szklany słoik z pokrywką
- Drewniana łyżka
Sposób przygotowania
- Umyj świeże gałązki rozmarynu i wysusz je w temperaturze pokojowej.
- Gdy będą suche, pokrój je na kilka części i włóż do szklanego słoika.
- Zalej rozmaryn oliwą z oliwek i wymieszaj drewnianą łyżką.
- Zakręć słoik i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu przez 20 dni.
- W tym czasie odkręcaj słoik co 2 lub 3 dni i mieszaj składniki łyżeczką.
- Po 20 dniach odkręć słoik, przecedź olej przez bawełnianą ściereczkę i odrzuć resztki gałązek.
Sposób stosowania
- Umieść trochę ujędrniającego olejku na dłoniach. Następnie wcieraj w nogi okrężnymi ruchami.
- Masuj nogi przez 5 – 8 minut, dociskając opuszkami palców, aby uzyskać najlepszy rezultat.
- Upewnij się, że olej wchłonął się w skórę i nie spłukuj go.
- Niech działa przez całą noc.
- Powtarzaj ten zabieg 2 – 3 razy w tygodniu, aby uzyskać dobre efekty.
Pamiętaj, że nawet jeśli odczujesz natychmiastowy efekt relaksacyjny, do uzyskania efektu ujędrnienia nie wystarczy jedna aplikacja. Ważne jest, aby regularnie stosować ten zabieg kilka razy w tygodniu . W ten sposób najlepiej wykorzystasz jego właściwości.
Nie zapominaj, że nie jest to cudowna terapia na ujędrnianie nóg. Z tego powodu musisz uzupełnić ją o dobrą dietę, picie dużych ilości wody i ćwiczenia
.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Segers, A. M., de Forteza, I. E., Conforti, F. Y., & Abulafia, J. (1985). Celulitis. Medicina Cutanea Ibero-Latino-Americana. https://doi.org/10.1016/S0212-5382(03)71862-7
- Del Carmen González Ramos, M., Galimberti, D., Montero, D. C. V., Sharon, S. S., Bollea, L. A., & Galimberti, R. L. (2015). Celulitis: tratamiento combinado con mesoterapia, láser y radiofrecuencia. Dermatologia Cosmetica, Medica y Quirurgica.
- Sasikumar, B. (2012). Rosemary. In Handbook of Herbs and Spices: Second Edition. https://doi.org/10.1533/9780857095671.452
- Calabriso, N., Scoditti, E., Pellegrino, M., & Annunziata Carluccio, M. (2014). Olive Oil. In The Mediterranean Diet: An Evidence-Based Approach. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-407849-9.00013-0