Taniec - czy znasz korzyści z niego płynące?

Jak powiedziała znana tancerka, Isadora Duncan: "Taniec to nie tylko przekaz techniki, ale także głęboki impuls życiowy".
Taniec - czy znasz korzyści z niego płynące?
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Korzyści z tańca są niesamowite. Taniec niezależnie od techniki, polega głównie na wykorzystaniu instynktu. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak wyluzowany zaczynasz być, gdy czujesz rytm muzyki?

Nie chodzi o bycie doskonałym. Chodzi o dobrą zabawę, dobre samopoczucie i naukę poznawania naszego ciała. Jeśli nie masz odwagi tańczyć z powodu wstydu lub strachu, nie zniechęcaj się. Jeśli chodzi o taniec zawsze można znaleźć jakieś alternatywy. Na dodatek wszystkie z nich przynoszą niewiarygodne korzyści.

Odkryj zalety tańca

Poprawia krążenie i obniża poziom cholesterolu

Taniec to ćwiczenie związane z wytrzymałością. Dlatego nasze serce działa z większą intensywnością niż zwykle. To z kolei pozwala naszej krwi krążyć bardziej płynnie.

Naczynia krwionośne.

Jednocześnie ta łatwość ruchu sprzyja spalaniu tłuszczu, a wraz z nim cholesterol, który zatyka nasze tętnice zostaje wyeliminowany. Zmniejszamy w ten sposób także ryzyko chorób wieńcowych lub mózgowo-naczyniowych.

Pomaga nam schudnąć

Jest to jedna z najbardziej pożądanych zalet tańca. Utrata wagi nie zawsze jest łatwa. Jednakże poruszając całym ciałem podczas tańca, możesz schudnąć i jednocześnie rzeźbić swoje ciała oraz uzyskać smukłą, zdrową sylwetkę, której pragniesz.

Utrata wagi.

Taniec wzmacnia kości

Kiedy tańczymy, używamy całej naszej struktury kości. Poza siłownią i sportami nie da się znaleźć innej aktywności, równie niezbędnej dla naszego ciała, jak taniec. Dlatego jest wysoce zalecany dla wszystkich, ale szczególnie dla osób w średnim wieku, które są zagrożone osteoporozą.

Taniec jako ćwiczenia.

Pomaga rozwijać kreatywność

Taniec oznacza równowagę i ruch. Wymaga więc opanowania go z precyzją, jaka istnieje w bardzo niewielu innych dyscyplinach. Ponadto zmusza do myślenia w inny sposób. Kiedy tańczysz, poruszasz ciałem w rytm muzyki, jakby to był impuls..

W ten sposób pozwalasz swojej intuicji kierować ciałem. Tracisz swoje zahamowania i włączasz kreatywne myślenie. Kiedy Twój mózg przyzwyczai się do tego, wówczas poprawia Twoją zdolność do uczenia się i stosowania nauki, jaką niesie z sobą na inne obszary.

“Taniec oznacza bycie sobą, większym, piękniejszym, silniejszym. To jest moc dostępna na ziemi i od Ciebie zależy, czy ją przyjmiesz. “

-Agnes De Miller-

Maksymalizuje Twoją pamięć

Zajęcia taneczne często obracają się wokół choreografii. Stopniowo uczysz się kroków, które następnie zostaną włączone do Twojego języka ciała. Korzyści z jego ćwiczenia są zaskakujące już w krótkim okresie. Nie tylko poprawia nastrój i sen, ale także pamięć.

Lepsze działanie mózgu.

Redukuje stres

Bo przecież taniec to fajna rozrywka. W konsekwencji, kiedy ćwiczymy, nasz mózg uwalnia endorfiny i serotoninę, hormony dobrego samopoczucia i szczęścia. W tym sensie taniec jest bardzo skuteczny w walce z depresją i samotnością.

Dodatkowo, oprócz wymienionych wyżej powodów, możesz cieszyć się tańcem razem z innymi ludźmi. W ten sposób unikniesz poczucia izolacji.

Uczy pracy zespołowej

Zazwyczaj tańczysz z innymi ludźmi. Wasze ciała muszą być całkowicie zsynchronizowane, a to można osiągnąć tylko poprzez pracę zespołową i konsensus.

Nawet jeśli są tacy na których spoczywa większa odpowiedzialność za choreografię, i tak taniec musi być oparty na wspólnej umowie. W przeciwnym razie, jeśli zaistnieje walka o to, kto ma rządzić lub pragnienie wyróżnienia się, taniec skończy się niepowodzeniem.

Praca zespołowa.

W ten sposób dowiadujemy się, że jesteśmy od siebie zależni. Jeśli jedna osoba zawiedzie, drugiej także się nie uda. Jeśli Twój partner popełni błąd, wpłynie on i na Ciebie.

Dlaczego nie spróbować by tańca, biorąc pod uwagę wszystkie niesamowite korzyści z niego płynące?!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.