Tablica organizacyjna w kuchni - jak ją zrobić szybko i łatwo?
Czy chcesz nieustannie zastanawiać się nad tym, czy termin płatności jednego z Twoich comiesięcznych rachunków nie przypada czasem właśnie dzisiaj? Czy chcesz mieć miejsce, w którym możesz notować wszystkie godziny zajęć dodatkowych i lekcji dla swoich dzieci? Co z tymi wszystkimi innymi spotkaniami lub spotkaniami, które masz przed sobą? Jeśli nie chcesz sobie nieustannie zaprzątać tym głowy, to tablica organizacyjna w kuchni może pomóc Ci ułatwić sobie życie.
Tablica organizacyjna to w pewnym uproszczeniu dedykowane miejsce przeznaczone do zapisywania różnych notatek i planowania różnych rzeczy na nadchodzące dni. Ogólnie rzecz biorąc, im lepiej jesteś zorganizowany, tym więcej porządku będziesz miał w swoim życiu. A to ponadto doskonale wpłynie na Twoją codzienną wydajność i produktywność.
To z kolei pozytywnie wpłynie na Twój nastrój i jakość życia codziennego. Z tych wszystkich powodów pomyśleliśmy, że możesz zaprojektować i stworzyć sobie własną tablicę na zapiski i notatki.
W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci prosty i wygodny sposób, który pozwoli Ci to właśnie zrobić. Wystarczy, że poświęcisz zaledwie kilka minut na lekturę!
Tablica organizacyjna w kuchni – jak i z czego ją zrobić?
Codzienne obowiązki mogą się z łatwością spiętrzać i narastać z dnia na dzień. W efekcie łatwo jest zapomnieć o czymś istotnym w nawale codziennej aktywności. Jednak tablica tablica organizacyjna w kuchni spowoduje, że zarówno Ty, jak i Twoja rodzina będziecie w końcu mieć miejsce, aby wszystko sobie zapisać i przypomnieć w razie potrzeby!
Są chwile, kiedy Twoja kuchnia może być pełna chaosu z uwagi na różne rodzaje czynności w niej wykonywanymi i ludźmi nieustannie wchodzącymi i wychodzącymi z tego pomieszczenia. Możesz mieć wiele zadań do wykonania i bardzo mało czasu w zapasie. Gdybyś tylko mógł to wszystko zorganizować w jednym miejscu…
Na szczęście tablica organizacyjna umieszczona w strategicznym miejscu może Ci to wszystko z łatwością zapewnić! Chcemy Ci w ten sposób pomóc i zaproponować proste, praktyczne i tanie rozwiązanie: stwórz sobie samodzielnie taką właśnie tablicę organizacyjną! Prawdopodobnie już gdzieś ją widziałeś.
Dzisiaj nauczysz się tworzyć własną tablicę tego typu. Pozwoli Ci ona na czerpanie korzyści ze wszystkiego, co tylko może wnieść do Twojego codziennego życia. Czyli porządek, dobrą organizację i optymalne planowanie.
Maksymalnie wykorzystaj swój czas i dostępną przestrzeń
Twoje codzienne zadania będą łatwiejsze do wykonania, jeśli odpowiednio je sobie zanotujesz i zorganizujesz w widocznym z każdego punktu domu, praktycznym miejscu.
Jednym z powodów, dla których tablica organizacyjna powinna zostać umieszczona w kuchni, jest typowy plan wnętrza domu zapewniający jej widoczność pod wieloma kątami i z różnych miejsc. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest umieszczenie takiej tablicy go w dobrze widocznym miejscu, przez które często będziesz przechodzić.
Ponadto taka tablica organizacyjna musi być codziennie używanym, funkcjonalnym i łatwo dostępnym narzędziem dla wszystkich członków Twojego gospodarstwa domowego. Wykorzystaj na przykład ten róg swojej kuchni, którego zazwyczaj nie używasz. Albo możesz zrobić coś jeszcze lepszego. Na przykład użyj tablicy jako wymówki, aby usunąć raz na zawsze z kuchni ten paskudny obraz, który dostałeś w spadku (a to tylko jeden z przykładów).
Sama tablica organizacyjna nie musi być jakoś specjalnie duża. Nie musisz także rezygnować ze swojej najlepszej ściany w kuchni. Rozejrzyj się dobrze i znajdź dla tablicy jakąś płaską powierzchnię, którą możesz dostosować do swoich potrzeb w zakresie przestrzeni i estetyki.
Wykorzystanie takiej przestrzeni dostosowanej do Twojego gustu sprawi, że Twoja tablica organizacyjna wkrótce będzie tak samo niezbędna w kuchni, jak niektóre z mebli i urządzeń gospodarstwa domowego.
Przeczytaj również: Nieskazitelna kuchnia – 5 prostych wskazówek
Czym tak naprawdę jest tablica organizacyjna?
Zanim przejdziemy do szczegółów związanych z majsterkowaniem, musimy najpierw zastanowić się nad tym, czym właściwie jest tablica organizacyjna i jakie zadania musi spełniać?
Ogólnie rzecz biorąc jest to po prostu drewniana deska lub płyta, na której możesz pisać i / lub przypinać swoje notatki oraz dokumenty.
Aby ją stworzyć, nie musisz inwestować zbyt dużo pieniędzy w zakup nowej tablicy. Zamiast tego możesz skonstruować sobie zupełnie niestandardowy egzemplarz, który będzie idealny dla Ciebie, Twoich potrzeb oraz Twojej przestrzeni i wymaganej formy estetyki.
Jednym z pomysłów jest wybranie odpowiedniego miejsca na ścianie i pokrycie go po prostu farbą do tablic szkolnych. Poza tym możesz przykryć część arkuszem z korka, aby móc przypiąć do niego notatki. Ponadto często dodaje się także małą półkę z haczykami na klucze, zdjęcia, smycz dla psa i inne tego typu drobiazgi.
Nie ma tak naprawdę żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o rzeczy i funkcje, które możesz dodać do takiej tablicy. Zatem zaprojektuj ją z myślą o sobie i swoich własnych potrzebach. Nie potrzebujesz do tego celu korzystać z pomocy stolarza. Zestaw umiejętności wymaganych do stworzenia tego rodzaju tablicy jest naprawdę minimalny.
Tablica organizacyjna może być także atrakcyjna wizualnie
Stwórz wyjątkową przestrzeń, która wniesie sporą wartość dodaną do Twojej kuchni i całej rodziny. Tablica organizacyjna nie musi pełnić jedynie praktycznych funkcji. To może być również swoiste dzieło sztuki!
Możesz zrobić oryginalny egzemplarz, używając do tego celu odrobiny swojej wrodzonej kreatywności (tak, Ty także jesteś kreatywny – każdy z nas jest!). Po prostu puść wodze wyobraźni.
Tego rodzaju tablice to najczęściej miejsca pełne zabawy i kreatywności. Cała rodzina może przypinać na niej rysunki, cytaty, żarty, a nawet ostrzeżenia i zlecenia dla całej rodziny, takie jak: „Nie zapomnij nakarmić psa”, „Potrzebujemy chleba i mleka” lub „Posprzątaj swój bałagan” i tak dalej.
I na koniec, zawsze pamiętaj o usuwaniu zbędnych rzeczy i aktualizowaniu informacji widniejących na Twojej tablicy. Staraj się nie kumulować na niej wszystkich faktur i rachunków. Posprzątaj ją od czasu do czasu i pozbądź się wszystkiego, czego już nie potrzebujesz.
Nie pozostawiaj też na tablicy niczego zbyt ważnego (szczególnie czegoś, czego nie chcesz stracić). A szczególnie czegoś, co powinno być dostępne tylko dla wybranych oczu. Po Twoim domu często mogą przemieszczać się różni ludzie (Twoi znajomi, koledzy Twojego dziecka, listonosz, serwisant sprzętu AGD, agent ubezpieczeniowy itp.), więc nie ryzykuj, że ktoś dostrzeże coś, czego nie powinien.
Jeśli masz małe dzieci, pamiętaj o ich niewielkim jeszcze wzroście podczas projektowania tablicy tak, aby była dla nich także dostępna. To świetny sposób na zaproszenie ich do realizacji codziennych zadań i obowiązków.
Czysty, doskonale zorganizowany dom z jasno określonymi obowiązkami i rolami pomoże Ci być bardziej wydajnym. W efekcie zyskasz także więcej wolnego czasu. Tablica organizacyjna to świetne narzędzie do uporządkowania całego życia!