Poznaj najlepsze materiały na ubranka dla niemowląt
Jeżeli chodzi o kupowanie ubrań dla dziecka, musisz zwracać uwagę na to, z czego są wykonane. Czytając dzisiejszy artykuł poznasz odpowiedź na następujące pytanie: jakie materiały na ubranka dla niemowląt są najlepsze?
Noworodki mają niesamowicie wrażliwą skórę, która jest niezwykle podatna na podrażnienia. Dlatego też należy wybierać ubranka, które nie wywołają alergii ani dyskomfortu. Czy znasz najlepsze materiały na ubranka dla niemowląt?
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!
Jak wybrać najlepsze ubranka dla dziecka?
W dzisiejszych czasach możesz bez większego problemu znaleźć różne rodzaje ubranek dla maluszków… Wygodne, kolorowe, eleganckie, oryginalne, a nawet dopasowane do siebie ubrania dla rodziców i dzieci! Masz nieskończoną liczbę możliwości.
Tak liczne opcje sprawiają, że musisz znać wytyczne, które pomogą Ci zadbać o skórę Twojego dziecka. W takim razie jakie materiały na ubranka dla niemowląt są najlepsze?
Czytając poniższe akapity poznasz najważniejsze informacje na ten temat.
Jakie są najlepsze materiały na ubranka dla niemowląt? 9 naszych faworytów
Kupując ubranka dla dziecka musisz przede wszystkim zwracać uwagę na to, z czego je wykonano. Powinnaś również przyjrzeć się wszystkim dodatkom, dekoracjom, czy ozdobom, które na nich umieszczono.
1. Bawełna
Pierwsze miejsce pośród najlepszych materiałów na ubranka dla dzieci zajmuje bawełna. Ubrania wykonane w 100% z bawełny pozwalają skórze dziecka oddychać. Dzięki temu maluch nie będzie się pocił, co może wywoływać podrażnienia.
Co więcej, materiały bawełniane są idealne do utrzymywania odpowiedniej temperatury ciała dziecka. Innymi słowy, pomagają zadbać o to, aby było mu ciepło w zimę i chronią przed przegrzaniem latem.
Szukasz jeszcze innych zalet? Bawełnę można zazwyczaj z łatwością uprać, a plamy schodzą z niej o wiele łatwiej.
Bawełna to najlepszy materiał, który może mieć bezpośredni kontakt ze skórą Twojego dziecka.
2. Batyst
Ta delikatna tkanina to świetny wybór na letnie ubranka, ponieważ jest bardzo lekka i przepuszcza powietrze. Ten cienki materiał jest miękki w dotyku i używa się go często do wykonania sukienek i ubranek do chrztu. Oczywiście musisz upewnić się, że składa się w 100% z bawełny i nie zawiera sztucznych włókien.
Może Cię również zainteresować: Połóg w lecie? Zobacz, jak najlepiej się do niego przygotować?
3. Len
Len, naturalna, stworzona z roślin tkanina, to kolejny z najlepszych materiałów na ubranka dla dzieci. Jest miękki, lekki i bardzo wygodny. Dzięki temu Twoje dziecko będzie w stanie poruszać się swobodnie i bez podrażnień.
4. Bawełna jerseyowa
Główna zaleta tego materiału to fakt, że z łatwością się rozciąga, co znacząco ułatwia ubieranie dziecka. Dopasowuje się wygodnie do ciała dziecka i jest bardzo miękki. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad tym jakie materiały są najlepsze na ubranka dla niemowląt, bawełna jerseyowa stanowi idealny wybór.
5. Woal
Ta tkanina to dobry wybór, gdy chcesz ubrać swojego maluszka. To delikatna tkanina, podobna do gazy, którą wykorzystuje się powszechnie do szycia sukienek na lato.
6. Bawełniany polar
Bawełniany polar jest niezwykle miękki, w 100% naturalny i zatrzymuje ciepło, dzięki czemu to doskonały materiał na zimę. Nie wahaj się zgromadzić kurtki i body z bawełnianego polaru!
7. Muślin
Pośród naszych ulubionych materiałów na ubranka dla niemowląt znajduje się również klasyczny muślin. Wykorzystuje się go często do tworzenia powijaków, materiałowych pieluszek oraz ręczników dla dziecka. Jednak sprawdza się również idealnie do szycia ubrań.
Nie przegap: Noworodek – 8 rzeczy, których należy unikać
8. Mikrofibra
Mikrofibra to świetna alternatywa dla dzieci z alergiami, ponieważ jest w 100% naturalnie miękka i lekka. Upewnij się jedynie, że nie zawiera sztucznych materiałów.
9. Wełna z merynosów
Wełna z merynosów to wyjątkowy rodzaj wełny z owiec merynosowych. Jest o wiele miększa i mniej ostra niż standardowa wełna i bardzo delikatna na skórze maluszka. Sprawdzi się idealnie, gdy chcesz zadbać o ciepło dziecka zimą, a nawet ochłodzić je w lecie.
Co więcej, możesz potraktować ją lanoliną, aby nie przepuszczała wody (i cieknących pieluszek). Jeśli używasz pieluszek z materiału, możesz użyć wełny z merynosów powleczonej lanoliną jako osłonki na pieluszkę.
Najlepsze materiały na ubranka dla niemowląt: ogólne porady
Poza zwracaniem uwagi na materiały, w jakie ubierasz swoje dziecko, musisz wziąć również pod uwagę kilka innych czynników:
- Unikaj ubrań z farbowanymi wzorami, ponieważ mogą one podrażniać skórę.
- Nie kupuj ubrań z guzikami czy wstążeczkami, ponieważ mogą się oderwać i zagrażać dziecku.
- Unikaj standardowej wełny: Chociaż jest to naturalny materiał, to może wywoływać swędzenie, a nawet alergie i kontaktowe zapalenie skóry.
- Unikaj lycry i nylonowych tkanin: Te sztuczne materiały mogą działać drażniąco na skórę dziecka. Co więcej, ich zakładanie i zdejmowanie są bardzo niewygodne.
- Gdy tylko to możliwe, unikaj ubrań z suwakami, ponieważ one mogą również podrażniać ciało.
Teraz już wiesz jakie materiały są najlepsze na ubranka dla niemowląt oraz jakich tkanin i ubrań powinnaś unikać. Nie zapominaj również o praniu każdego nowego ubrania zanim założysz je na dziecko, używając specjalnych detergentów dla noworodków.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Acuña, J., Romero, C., Barrio, C., López, M., Palacios, A., & Pallás, C. (2010). Cuidados desde el nacimiento: Recomendaciones basadas en pruebas y buenas prácticas. Ministerio de Sanidad y Política de España. https://www.mscbs.gob.es/organizacion/sns/planCalidadSNS/pdf/equidad/cuidadosDesdeNacimiento.pdf
- Aguilar Flores, Michael Jonnthan. (2020). ESTUDIO DE FACTIBILIDAD PARA UNA TIENDA DE ROPA DE BEBE POP UP STORE, SECTOR BELLAVISTA. http://repositorio.tecnologicopichincha.edu.ec/handle/123456789/252
- Marcos Bustos. (2018). Fibras textiles que producen alergia. Centro del Alérgico. Consultado en línea 07/02/2020 en: https://centrodelalergico.cl/fibras-textiles-que-producen-alergia/
- MayoClinic. Dermatitis de contacto. https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/contact-dermatitis/symptoms-causes/syc-20352742
- Mirada Vives, A., Pedraza Anguera, A., Torrelo Fernández, A., Arnaez solis, J., Fernández Zarate, M., Fernández Arroyo, M., … Núñez, J. (2013). Guía de cuidados de la piel del recién nacido y del bebé. Matronas Prof. https://www.researchgate.net/publication/293335236_GUIA_DE_CUIDADOS_DE_LA_PIEL_DEL_RECIEN_NACIDO_Y_DEL_BEBE_Recomendaciones_basadas_en_la_evidencia_y_en_las_buenas_practicas
- Moreira Vinces, Ruth. (2013). Factores de riesgo desencadenantes de alergias en niños menores de 12 años en la ciudad de Manta. Universidad de Guayaquil. Unidad de Postgrado. Investigación y Desarrollo. http://repositorio.ug.edu.ec/handle/redug/43854
- Ünal, Zümrüt & şekeroğlu, Serra. (2017). Research of Required Qualifications for Baby Clothes from Past to Present. Aksaray University Journal of Science and Engineering. 1. 71-85. 10.29002/asujse.297987.
- Tinajero, R. M., Salazar, R. E., Figueroa, C., & Escobar, M. R. (2014). El recién nacido. In El recién nacido: Una propuesta de atención de enfermería con enfoque de riesgo.