Jak pozbyć się żylaków za pomocą domowych środków zaradczych?

Chcesz pozbyć się żylaków, stosując wyłącznie naturalne rozwiązania? Koniecznie wypróbuj polecane przez nas naturalne środki lecznicze!
Jak pozbyć się żylaków za pomocą domowych środków zaradczych?
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Aby pozbyć się żylaków i natychmiast uzyskać ulgę, wiele osób ucieka się do różnych domowych środków doustnych i miejscowych. Chociaż kilka domowych środków może przyczynić się do złagodzenia niektórych dolegliwości, nie jest do końca jasne, czy pomagają one pozbyć się żylaków.

Aby zrozumieć, dlaczego, poniżej pokrótce wyjaśnimy, czym są żylaki i inne kluczowe aspekty.

Pozbyć się żylaków – jak to zrobić?

Żylaki to problem, który poza estetyką wskazuje na zaburzenia krążenia i układu chłonnego. Pojawiają się, gdy zastawki jednokierunkowe w żyłach nóg nie działają prawidłowo. To powstrzymuje krew i uniemożliwia jej powrót do serca.

W konsekwencji naczynka się rozszerzają, a żyły odkształcają się pod powierzchnią skóry. Z tego powodu żyły wyglądają na czerwone lub fioletowe. Chociaż przez większość czasu są bezbolesne, mogą powodować pewien dyskomfort, z którym trudno sobie poradzić bez odpowiedniego leczenia i zdrowego trybu życia.

Eksperci Hiszpańskiego Stowarzyszenia Pielęgniarstwa Naczyniowego i Ran komentują: „Objawami, które mogą wystąpić, są ciężkie nogi, stany zapalne, zmęczenie, swędzenie wokół żylaków, obrzęki kostek, skurcze, a nawet ból w rozszerzonych i zapalnych żylakach”.

Jak złagodzić dyskomfort?

Aby złagodzić dyskomfort, jaki powodują żylaki, należy przyjąć i utrzymać dobre nawyki związane ze stylem życia. Ponadto musisz przestrzegać zaleceń lekarza.

  • Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia pomoże uniknąć dyskomfortu i złagodzić żylaki.
  • Zbilansowana dieta jest zawsze korzystna dla całego organizmu. Dlatego powinieneś podążać za jednym.
  • Codzienny wysiłek fizyczny (o umiarkowanej intensywności) jest niezbędny dla prawidłowego krążenia i redukcji żylaków.

Ponadto możesz skonsultować się z profesjonalistą w sprawie stosowania niektórych domowych środków zaradczych, aby szybko złagodzić niektóre z najbardziej nawracających i łagodnych objawów. Jeśli profesjonalista udzieli Ci upoważnienia, możesz przystąpić do korzystania z nich, zawsze postępując zgodnie z jego zaleceniami.

Chociaż żylaków nie można wyeliminować w sposób naturalny, w niektórych przypadkach można zmniejszyć dyskomfort, jaki mogą powodować.

Naturalne środki zaradcze, aby pozbyć się żylaków

W sferze popularnej kilka domowych środków zostało zaleconych, aby złagodzić niektóre dolegliwości, które powodują żylaki. Chociaż uważa się je za skuteczne, naukowcy twierdzą, że wciąż jest wiele do przeanalizowania i wyjaśnienia.

Jak zauważyliśmy powyżej, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed włączeniem jakiegokolwiek środka jako leczenia w celu złagodzenia dyskomfortu.

Aloes

Żel z aloesu

Nakładanie żelu Aloe Vera na skórę z żylakami nie jest środkiem, który może złagodzić dyskomfort. Dzieje się tak, ponieważ działanie przeciwzapalne przypisywane tej substancji nie jest tak znaczące, jak mogłoby się wydawać.

Należy pamiętać, że nawet przygotowując zimny kompres z żelem Aloe Vera, ulga wynikałaby głównie z efektu zimna. Nie z powodu samego żelu.

Z drugiej strony warto pamiętać, że niektóre osoby mogą mieć niepożądane reakcje na żel Aloe Vera. Albo dlatego, że mają wrażliwą skórę, albo dlatego, że są na nią uczuleni.

Kasztany jadalne

Kasztany

Ekstrakt z kasztanowca był stosowany w problemach z krążeniem, w tym żylaków, ponieważ jego skuteczność została naukowo udowodniona. W rzeczywistości był stosowany jako leczenie wspomagające w przypadku zapalenia żył.

Jednak przed użyciem należy skonsultować z lekarzem dawkę i najodpowiedniejszą formę spożycia. Jeśli tego nie zrobisz, może to zakłócić leczenie i wpłynąć na twoje zdrowie.

Z drugiej strony, zawsze trzeba uważać z tego typu lekarstwem, ponieważ jest on przeciwwskazany w różnych przypadkach, np. u kobiet w ciąży i karmiących.

Kawa

Niektóre związki zawarte w kawie zostały przebadane pod kątem ich potencjału w leczeniu problemów z krążeniem. Nie oznacza to, że nałożenie fusów z kawy w postaci pasty lub w jakikolwiek inny sposób na skórę nóg wyleczy lub złagodzi żylaki.

Podobnie jak w przypadku aloesu, aby związki kawy przyniosły korzyści, muszą istnieć pewne warunki, które nie zostały jeszcze określone, biorąc pod uwagę ograniczone dane naukowe, jakie istnieją.

Teraz to prawda, że kawa to napój, który może mieć działanie moczopędne. Tym samym jego spożycie mogłoby przyczynić się do eliminacji zalegających płynów, ociężałości kończyn i obrzęków.

Przeczytaj również: Żyły i tętnice – zawalcz z miażdżycą udrożniając je!

Jaka jest najbardziej odpowiednia rzecz na żylaki?

Aby właściwie wyleczyć żylaki, najwłaściwszą rzeczą jest udanie się do flebologa, stosowanie się do jego zaleceń, a jednocześnie prowadzenie dobrego stylu życia.

Jak już wspomnieliśmy, codzienne ćwiczenia, utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia, unikanie ekscesów (wszelkiego rodzaju) i przestrzeganie zbilansowanej diety to kluczowe wskazówki, które mogą przynieść Ci wiele korzyści.

Chociaż nie jest możliwe naturalne usunięcie żylaków, zabiegi medyczne mogą w znacznym stopniu przyczynić się do złagodzenia i skutecznego usunięcia tych śladów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.