Potencjalna rola pestek winogron w walce z rakiem

Chociaż wciąż nie ma ostatecznego lekarstwa na raka, specjaliści twierdzą, że natura oferuje wiele substancji przeciwrakowych. Niektóre z nich znajdują się w pestkach winogron. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niesamowitych właściwościach przeciwnowotworowych tych małych nasion.
Potencjalna rola pestek winogron w walce z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

W ostatnich latach metody leczenia raka znacznie się rozwinęły. Chociaż wciąż nie ma ostatecznego lekarstwa, specjaliści przekonują, że natura oferuje wiele substancji antyrakowych, które mogą mieć pozytywny wpływ na leczenie nowotworów. Coraz częściej mówi się o tym, jaką rolę mogą pełnić pestki winogron w walce z rakiem.

Większość leków stosowanych w leczeniu tej choroby ma charakter farmakologiczny. Jednak niektórzy eksperci zalecają w 100% naturalne alternatywy, aby zmniejszyć ryzyko i zminimalizować skutki raka.

Istnieje kilka opcji godnych uwagi, które mogą wzmocnić funkcje obronne  organizmu i zapobiegać wielu chorobom. Mimo to często o nich zapominamy.

Wśród tych opcji jest łatwo dostępny produkt, który może mieć pozytywne skutki w walce z rożnymi rodzajami raka. Czy słyszałeś już o tym?

Jak już wspomnieliśmy chodzi o pestki winogron. Jako suplement diety, zdobywają one coraz większa popularność ze względu na szeroką gamę korzyści.

Pestki winogron: czy mogą pomóc w walce z rakiem?

Miliony ludzi na całym świecie włączają winogrona do swojej diety. Podczas gdy większość woli wyrzucić pestki winogron, coraz więcej osób decyduje się na ich wykorzystanie, aby poprawić swoje zdrowie.

Dzieje się tak, ponieważ pestki winogron zawierają dużą liczbę niezbędnych składników odżywczych, które przyczyniają się do utrzymania silnego układu odpornościowego.

W rzeczywistości, ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy, wiele firm kosmetycznych i farmaceutycznych wykorzystuje ekstrakty z pestek winogron do opracowywania naturalnych leków na różne choroby.

Jednak, gdy pestki winogron są spożywane w stanie naturalnym, przynoszą organizmowi większe korzyści, optymalizując funkcjonowanie jego najważniejszych organów.

Najbardziej interesujące jest to, że pestki winogron wykazały pozytywne rezultaty w niszczeniu komórek rakowych w różnych częściach ciała.

Chodzi o bioaktywny związek znajdujący się w pestkach winogron, znany jako B2G2, który ma właściwości przeciwutleniające. Ma on zdolność spowalniania wzrostu guzów poprzez zmianę środowiska, w którym się rozwijają.

Pestki winogron zmieniają DNA komórek rakowych

Komórki nowotworowe

W badaniu opublikowanym przez magazyn Nutrition and Cancer ujawniono, że ekstrakt z pestek winogron może wyzwalać procesy biologiczne, które indukują apoptozę (śmierć komórki) w komórkach nowotworowych bez naruszania zdrowych komórek.

Może to zmniejszyć negatywny wpływ leczenia raka, który ma miejsce w konwencjonalnych terapiach nowotworowych. Pestki winogron stanowią alternatywę, którą warto zbadać, ponieważ walka z rakiem jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek.

Osoby wykonujące badanie ustaliły, że niektóre substancje zawarte w tym suplemencie zmieniają warunki wymagane do proliferacji komórek nowotworowych.

Mogą zmieniać DNA komórek rakowych poprzez zwiększanie reaktywnych form tlenu,. Ten efekt może płynąć na zmniejszenie niektórych odmian raka nawet o 67%.

Pestki winogron są bogate w przeciwutleniacze

Główne zalety tych nasion przypisuje się wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Zawierają substancje takie jak fenole, tokoferol i proantocyjanidyny.

Chronią one organizm przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki i zapobiegają utlenianiu komórek.

Zawierają również dużą ilość witaminy C i beta-karotenu. Wiadomo, że obie substancje poprawiają funkcje obronne organizmu i zmniejszają ryzyko chorób.

Pestki winogron i ich działanie oczyszczające w walce z rakiem

Kolejną zaletą pestek winogron, o której warto wspomnieć, jest to, że ich spożywanie pomaga wyeliminować zanieczyszczenia z krwi dzięki zawartym w nich przeciwutleniaczom. Takie toksyny mogą pochodzić z leków, chemikaliów i innych szkodliwych elementów, z którymi ma kontakt organizm.

Ponadto właściwości pestek winogron poprawiają krążenie krwi, zapobiegają tworzeniu się zakrzepów i sprzyjają dotlenieniu komórek.

Pestki winogron redukują szkodliwe działanie tytoniu

Należy zauważyć, że zarówno aktywni, jak i bierni palacze mogą odnieść szereg korzyści z włączenia pestek winogron do swojej diety.

Udowodniono ponadto, że ich naturalne ekstrakty minimalizują szkodliwe działanie substancji toksycznych zawartych w tytoniu.

Pestki winogron odtruwają jednocześnie układ krwionośny i limfatyczny. Wiąże się to z usuwaniem odpadów, oczyszczaniem dróg oddechowych i wywieraniem ochronnego działania na organizm.

Jak spożywać pestki winogron w walce z rakiem

Pestki winogron w walce z rakiem

Obecnie sklepy zielarskie dostarczają kapsułki a także ekstrakty z pestek winogron. Dzięki temu możemy je spożywać jako uzupełnienie naszej diety.

Lepiej jednak spożywać je w stanie naturalnym, czyli z całym winogronem.

Maksymalna ilość, jaką powinieneś spożywać dziennie, to 300 mg.

Alternatywnie możesz również dodać winogrona do takich potraw jak:

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Już od dziś włącz pestki winogron do Twojej diety!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.