Poranne nawyki - Wykonuj te 5 aktywności każdego dnia

Poranne nawyki - Wykonuj te 5 aktywności każdego dnia
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Poranne nawyki są ważniejsze, niż myślisz. Regulują one ton i rytm całej reszty Twojego dnia. Dlatego ważne jest przywiązywanie wagi aktywności, które wykonujesz zaraz po przebudzeniu.

Zaraz po wstaniu z łóżka musisz aktywować swoje ciało, aby móc sprawnie wykonać wszystkie zadania znajdujące się w Twoim planie dnia. Chociaż może się wydawać, że dzień zaczyna się wraz z pierwszym łykiem kawy, tak naprawdę dzień zaczyna się już w łóżku.

Tak, pierwszy dobry poranny nawyk, który da Ci siłę i energię na cały dzień, leży razem z Tobą w łóżku! Jeśli przed wstaniem odrobinę się poprzeciągasz, dasz swojemu ciału sygnał, aby weszło w tryb aktywności. To również pozwala zmniejszyć napięcie mięśniowe i zmniejszyć odrętwienie w kończynach, spowodowane nocnym bezruchem.

A teraz spójrzmy na tytułowe poranne nawyki, które pomogą Ci dobrze zacząć nowy dzień. Przekonasz się, że wszystkie dodadzą Ci energii i będą miały doskonały wpływ na Twoje zdrowie.

Poranne nawyki

1. Masaż uszu

W Twoich uszach znajduje się ogromna ilość zakończeń nerwowych, które są połączone z resztą Twojego ciała. Dlatego masaż ucha jest jednym z najlepszych nawyków porannych.

Prosty masaż uszu po przebudzeniu może pomóc Twojemu ciału przygotować się do codziennych czynności. Jeśli wykonasz go energicznie, masaż uszu przyspieszy Twoje krążenie i pomoże ci się obudzić.

Masaż uszu poranne nawyki

2. Szklanka wody z cytryną

Jednym z porannych nawyków, które dostarczają energii jest nawodnienie. Po kilku godzinach bez picia płynów organizm musi się nawodnić, aby ponownie zacząć funkcjonować.

Jednym ze sposobów na nawodnienie w godzinach porannych jest zamiana zwyczajowej filiżanki kawy na szklankę ciepłej wody z cytryną. Poprawi to funkcjonowanie Twojego układu trawiennego. Pomaga również wątrobie i jelitom, ponieważ  buduje w nich dobrą florę bakteryjną.

Kolejną zaletą ciepłej wody i cytryny jest to, że ta kombinacja eliminuje toksyny i wzmacnia układ odpornościowy, co naprawdę ma korzystny wpływ na zdrowie.

Wszystko, co musisz zrobić, to wycisnąć połówkę lub ćwiartkę cytryny do szklanki ciepłej wody i pić ją 20 do 30 minut przed śniadaniem każdego dnia.

3. Wyczyść język

Kiedy byłeś mały, wszyscy powtarzali Ci, że ważne jest, aby myć zęby dwa lub trzy razy dziennie w celu utrzymania w dobrym stanie kondycji jamy ustnej. Jest to kolejny z porannych nawyków, który przygotowuje Cię na resztę dnia.

Kiedy rano myjesz zęby, ważne jest, aby pamiętać również o języku.

poranne nawyki wyczyść język

Czemu?

Przez noc na języku gromadzi się wiele bakterii, które mogą powodować nieprzyjemny zapach z ust. Poza tym ich nagromadzenie może spowodować pojawienie się płytki nazębnej, a nawet prowadzić do próchnicy zębów i różnych chorób dziąseł.

4. Łyżka miodu

Miód ma wiele korzystnych właściwości. Jedną z nich jest to, że dzięki zawartym w nim witaminom i minerałom wspomaga procesy zapamiętywania. Prawdopodobnie już wiesz, że miód jest również świetny w łagodzeniu objawów przeziębienia, kaszlu, a nawet alergii.

Aby pobudzić twoją pamięć, nie ma nic lepszego niż zjedzenie łyżki miodu każdego ranka. Postaraj się o tym pamiętać od 10 do 15 minut przed śniadaniem.

Ważne jest również, aby wybierać miód, który jest świeży i naturalny. Jeśli miód wydaje się zbyt słodki, możesz go zmieszać z ciepłą wodą lub mlekiem. Efekt będzie taki sam. Wiele osób decyduje się na słodzenie pierwszej filiżanki kawy łyżką miodu.

5. Płukanie ust wodą utlenioną

Oprócz mycia zębów i języka innym nawykiem korzystnym dla zdrowia jamy ustnej jest płukanie ust roztworem wody utlenionej.

poranne nawyki woda utleniona

Wystarczy dodać pięć do siedmiu kropli wody utlenionej do szklanki wody i płukać nią usta każdego ranka, co pomoże wybielić zęby. Pozwoli to również wyeliminować nieświeży oddech i pomoże zapobiec lub nawet wyleczyć niektóre choroby dziąseł.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.