Popraw swoje męskie życie seksualne dzięki tym sportom

Sport ma nieskończoną ilość korzyści, wśród których wyróżnia się poprawa męskiego życia seksualnego. W rzeczywistości testosteron ma z tym wiele wspólnego. W tym artykule powiemy Ci, które ćwiczenia poprawią męską wydajność.
Popraw swoje męskie życie seksualne dzięki tym sportom

Napisany przez Daniel Osuna Sisco

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Na męskie życie seksualne wpływa szereg czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Jednak zgodnie z tym, co możemy kontrolować, testosteron ponosi neurologiczną odpowiedzialność za tę sferę życia.

Dodatkowo, wspomniany hormon reguluje szereg substancji, które mogą mieć również bezpośredni wpływ na stan energii, cholesterolu, kości i masy mięśniowej. Dlatego, aby móc cieszyć się wszystkimi korzyściami, hormon ten musi być na odpowiednim poziomie. Chociaż istnieją różne sposoby, aby to zrobić, sport jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby poprawić męskie życie seksualne.

Czym jest testosteron i jaki ma wpływ na męskie życie seksualne?

Testosteron to steroidowy hormon płciowy, który możemy znaleźć u wszystkich ssaków, a także innych zwierząt. Jeśli chodzi konkretnie o ludzi, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają ten hormon. Jednak u mężczyzn jego poziomy są na ogół wyższe. Produkcja zwykle odbywa się w jądrach i jajnikach.

Wśród funkcji testosteronu u mężczyzn możemy znaleźć:

Normalne poziomy testosteronu wahają się w szerokim zakresie, ze względu na ich zależność od innych szczególnych warunków. W przypadku mężczyzn wartości powinny wynosić od 280 do 1100 nanogramów na decylitr (ng/dl). Natomiast w przypadku kobiet stawki wynoszą od 15 do 70 ng/dl.

Sporty poprawiające męskie życie seksualne

Jak wspomnieliśmy na początku, uprawianie sportu jest jednym z narzędzi, których możesz użyć do zwiększenia poziomu testosteronu. To z kolei może poprawić męskie życie seksualne.

W tym momencie możesz już się zastanawiać, jaki sport jest najbardziej korzystny. Na szczęście odpowiedź jest taka, że jest ich wiele. Tak więc sporty, o których wspomnimy poniżej, są w stanie zwiększyć libido danej osoby.

1. Pływanie

Korzyści płynące z pływania nie są tajemnicą. Ten sporta angażuje różne grupy mięśni i pomaga w regeneracji kontuzji. Jednak nie wszyscy korzystają z tej dyscypliny, aby poprawić swoje życie seksualne. W rzeczywistości pływanie 3 razy w tygodniu po 30 minut na sesję poprawia sprawność seksualną u mężczyzn, zwłaszcza u tych, którzy ukończyli 60. rok życia.

mężczyzna pływający w basenie z goglami i czepkiem?
Pływanie to sport kompletny. Oprócz korzyści mięśniowych i psychologicznych zwiększa również libido.

2. Bieganie

Badania pokazują, że zmiany stylu życia, w tym aktywność fizyczna, taka jak bieganie, mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji o około 50%. Zaletą jest to, że rytm biegu można dostosować do wieku i poziomu wytrzymałości osoby.

3. Tenis

Uprawianie tenisa na świeżym powietrzu ma podwójny efekt; powtarzalne bieganie, którego wymaga, uzupełnia ponadto pochłanianie promieni słonecznych. Według badań opublikowanych w National Library of Medicine w Stanach Zjednoczonych, witamina D jest powiązana ze wzrostem poziomu testosteronu, powodując w rezultacie poprawę męskiego życia seksualnego.

4. Rower stacjonarny

Rower stacjonarny przyczynia się do sprawności mężczyzny podczas aktu intymnego, a jednocześnie pomaga zmniejszyć problemy sercowo-naczyniowe. Zmniejszając możliwość zwężenia tętnic, osoba jest w stanie uniknąć problemów z erekcją, ponieważ krew ma krążenie niezbędne do dotarcia do narządów płciowych.

5. Siłownia

Siłownia jest przydatnym narzędziem do poprawy męskiego życia seksualnego z punktu widzenia pozytywnych doznań. Rozumiemy przez to, że wykonując określone ćwiczenia ciało stanie się silniejsze, a wraz z tym wzrośnie samoocena, co oznacza wzrost pewności siebie, a zarazem zwiększenie wydajności.

6. Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężarów powoduje niewielkie pęknięcia włókien mięśniowych i późniejszą regenerację. W tym celu organizm syntetyzuje białka. Podczas realizacji tej funkcji testosteron ma za zadanie zwiększać sygnały biochemiczne do tkanki mięśniowej, aby wspomóc wspomnianą syntezę.

W związku z tym, im więcej powtórzeń podnoszenia ciężaru, tym więcej testosteronu potrzebuje wygenerować organizm.

7. Joga

Praktykowanie jogi we dwoje wzmacnia więź, zwiększa relaks i zapewnia kolejny poziom zabawy, który zbliża partnerów. Ta kombinacja technik łączy ciało, umysł i oddech, co poprawia męskie życie seksualne.

para ćwicząca jogę
Praktykowanie jogi we dwoje wzmacnia więź i tworzy połączenie na płaszczyźnie fizycznej i emocjonalnej.

Wybierz swój ulubiony rodzaj ćwiczeń, aby poprawić męskie życie seksualne

Nie musisz nadmiernie ćwiczyć żadnej z tych dyscyplin, które zaproponowaliśmy, aby poprawić męskie życie seksualne – po prostu rób to regularnie. Celem powinno być utrzymanie poziomu testosteronu w idealnym zakresie dla dobrej wydajności.

Możesz także wybrać inne dyscypliny, takie jak surfing czy siatkówka na plaży, jeśli chcesz cieszyć się słońcem. Podobnie, jeśli masz jakiś ograniczający problem medyczny, który może utrudniać Twoją aktywność w tych sportach, najlepiej udać się do specjalisty, aby ocenić ryzyko i przedefiniować najlepszy dla siebie program ćwiczeń.

Wspomniane przez nas 7 sportów zwiększają efektywność, uzupełniając inne nawyki, takie jak optymalny odpoczynek, zmniejszenie poziomu stresu i dieta wolna od przetworzonej żywności. Lepszy ogólny stan zdrowia to wyższe libido.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Tirabassi G, Sudano M, Salvio G, Cutini M, Muscogiuri G, Corona G y Balercia G. La vitamina D y la función sexual masculina: un estudio transversal y longitudinal. Int J Endocrinol. 2018. Disponible en: 10.1155/2018/3720813. PMID: 29531528; PMCID: PMC5817208.
  • Corona G, Rastrelli G, Maseroli E, Forti G y Maggi M. Función sexual del hombre que envejece. Mejores prácticas e investigación. Endocrinología clínica y metabolismo. 2013.
  • Velasco G, Domínguez M, Hernández E, Correa J, Triana H, García A, Peña J, Izquierdo M, Cadore E, Hackney A y Ramírez R. Efectos agudos de intervalo de alta intensidad, protocolos de ejercicio de resistencia o combinado sobre las respuestas de testosterona-cortisol en individuos inactivos con sobrepeso. Physiol Behav. 2018. Disponible en: 10.1016 / j.physbeh.2018.06.034. Publicación electrónica del 22 de junio de 2018 PMID: 29940266.
  • Riachy R, McKinney K y Tuvdendorj D. Varios factores pueden modular el efecto del ejercicio sobre los niveles de testosterona en los hombres. J Funct Morphol Kinesiol. 2020. Disponible en: 10.3390 / jfmk5040081. PMID: 33467296; PMCID: PMC7739287.
  • Vingren J, Kraemer W, Ratamess N, Anderson J, Volek J, Maresh C. Fisiología de la testosterona en el ejercicio de resistencia y entrenamiento de los elementos reguladores ascendentes. Sports Med. 2010.
  • Maiorino MI, Bellastella G, Esposito K. Lifestyle modifications and erectile dysfunction: what can be expected? Asian J Androl. 2015 Jan-Feb;17(1):5-10. doi: 10.4103/1008-682X.137687. PMID: 25248655; PMCID: PMC4291878.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.