Polygel do paznokci - wszystko, co musisz wiedzieć
Jeśli lubisz samodzielnie wykonywać manicure w domu, Polygel do paznokci będzie dla Ciebie produktem wręcz idealnym. Jest on łatwy w aplikacji i zapewnia dobre rezultaty, o ile używasz odpowiednich przyborów i środków.
Polygel do paznokci jest aktualnym trendem w manicure, ponieważ eliminuje stosowanie systemów czysto akrylowych i pozwala na przedłużanie paznokci z użyciem mniej szkodliwej substancji. Jego wszechstronność jest jednym z jego głównych atutów, podobnie zresztą jak eleganckie wykończenie. Jakie inne zalety ma ta technika? Przyjrzymy się jej nieco bliżej w dzisiejszym artykule.
Czym jest Polygel do paznokci?
Polygel do paznokci łączy w sobie oligomery żelu UV i polimery akrylowe. Jest przeznaczony do tego, by pokrywać i rzeźbić paznokcie. Swoją konsystencją przypomina plastelinę, ale ta elastyczność nie umniejsza wytrzymałości tej substancji.
To właśnie wytrzymałość i trwałość są wyjątkowymi cechami tego produktu. Jego formuła zmniejsza ryzyko łamliwości, a tekstura sprawia, że manicure nie jest obciążający.
Polygel do paznokci utrzymuje się do miesiąca, po czym konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Jeśli chodzi o aplikację, pracujesz bezpośrednio na paznokciu, modelując i odbudowując płytkę w razie potrzeby. Ostatnią warstwą tego rodzaju manicure musi być wykończenie żelowe, ze względu na półtrwałą jakość i gęstość produktu.
Polygel jest również znany jako acrigel.
Polygel do paznokci – liczne zalety
Polygel nie wydziela silnych zapachów, ponieważ w przeciwieństwie do innych produktów nie zawiera substancji chemicznych. Jedną z zalet tej odmiany żelu jest to, że umożliwia wzrost naturalnego paznokcia bez uszkadzania jego struktury.
Znajdziesz go w odcieniach nude lub neutralnych, co oznacza, że zyskasz idealną bazę do zdobienia paznokcia. A usunięcie go jest tak proste, jak jego nałożenie, ponieważ wystarczy go wypolerować bez użycia acetonu. Oto kilka dodatkowych zalet:
Polygel do paznokci jest szybkoschnący
Polygel do paznokci suszy się pod lampą. Jeśli użyjesz lampy dobrej jakości, czas schnięcia dodatkowo się skróci. Spróbuj użyć oprawy oświetleniowej LED, ponieważ utwardzanie światłem w większości lamp odbywa się za pomocą światła ultrafioletowego A, które jest związane z uszkodzeniem i starzeniem się komórek, a także zwiększonym ryzykiem raka skóry.
Chociaż dioda elektroluminescencyjna (LED) może emitować pewne promieniowanie ultrafioletowe, jej zastosowanie w przypadku Polygelu stwarza mniejsze zagrożenie.
Łatwa aplikacja
Dla osób, które decydują się na domowy manicure, Polygel do paznokci upraszcza proces podczas formowania, piłowania i przycinania krawędzi płytki. W sklepach można znaleźć zestawy z materiałami i wyposażeniem niezbędnym do pełnego przeprowadzenia zabiegu. Dostępne są instrukcje, a jeśli ich nie rozumiemy, mamy do dyspozycji dostępne filmy i materiały instruktażowe online.
Konsystencja Polygelu pozwala na jego przesuwanie tylko przy dotknięciu specjalnym pędzelkiem, dzięki czemu nie rozleje się on na paznokciu. Dodawanie płytce paznokciowej objętości i formowanie jej przebiega w tym przypadku jednocześnie.
Bez monomerów
Stosowanie kosmetyków do paznokci zawierających monomery styrenu może powodować wysuszanie, wysypki, podrażnienia i pieczenie.
Według Departamentu Zdrowia New Jersey, następstwa narażenia na te substancje obejmują również bóle głowy, omdlenia, zawroty głowy i mdłości.
Jak się okazuje, Polygel do paznokci nie zawiera monomerów, więc nie naraża użytkowników na kontakt z niebezpiecznymi dla zdrowia chemicznymi oparami.
Polygel do paznokci kamufluje niedoskonałości
W przeciwieństwie do manicure, w którym musisz poczekać na utwardzenie lub wyschnięcie, kolejną korzyścią jest fakt, że możesz naprawić błędy, które powstały podczas aplikacji.
Zgodność z innymi trendami
Zapewniając gładkie, polerowane wykończenie, Polygel do paznokci umożliwia ich łatwe zdobienie. Jest on kompatybilny z nakładkami, zdobieniami doklejanymi lub cyrkoniami.
Kolejny świetny artykuł specjalnie dla ciebie: Pudrowy manicure – na czym polega jego wykonanie?
Polygel do paznokci – sposób nakładania
Do wykonania techniki potrzebujesz Polygel do paznokci oraz płyn Polygel. Pozostałe materiały to lampa susząca, polerki i pilniki, pędzel do modelowania oraz, jeśli jest taka potrzeba, końcówki dual system.
Pamiętaj, że możesz pracować bezpośrednio na naturalnym paznokciu. Procedura jest następująca:
- Przygotuj paznokieć: Ta faza polega na nałożeniu niewielkiej ilości żelu na podstawę oryginalnego paznokcia lub na wewnętrzną stronę sztucznego paznokcia.
- Kształtowanie: Polega na formowaniu żelu za pomocą pędzla zamoczonego w płynie Polygel.
- Mocowanie: Dociśnij masę tak, aby przylegała ona do paznokcia. Jeśli stosujesz końcówki dual system, na naturalny paznokieć zamontuj sztuczny paznokieć wypełniony Polygelem, a następnie dociśnij.
- Utwardzanie: Jest to faza suszenia, podczas której dłoń wchodzi do urządzenia LED na 1 lub 2 minuty.
- Usuwanie: Jeśli używałaś paznokci akrylowych na naturalnym podłożu, po wyschnięciu należy odkleić je od Polygelu. Zejdą płynnie, ale w razie potrzeby można również użyć narzędzia do manicure.
- Zdobienie: Możesz pozostawić neutralne odcienie Polygelu lub wykonać zdobienie paznokci. Manicure jest już gotowy!
Możesz również przeczytać artykuł: Paznokcie w kropki: najnowszy trend w minimalistycznym manicure
Polygel do paznokci a zdrowie płytki paznokciowej
Jak w przypadku każdego zabiegu pielęgnacyjnego paznokci, musisz upewnić się, że narzędzia do manicure są wysterylizowane. Zaniedbanie tego kroku może prowadzić do infekcji płytki paznokciowej.
Chociaż Polygel do paznokci jest uważany za środek mało inwazyjny, dobrze byłoby od czasu do czasu dać paznokciom odpocząć od produktu. Poświęć kilka tygodni na nałożenie tylko środków nawilżających, włączając w to skórę w okolicach paznokci.
Mayo Clinic zaleca nawilżanie, aby zapobiec odpryskiwaniu i rozdwajaniu się płytki paznokciowej. Po takim odpoczynku dłonie będą gotowe do kolejnego zabiegu pielęgnacyjnego.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Liu K, Nassim J. Una mirada a los efectos del esmalte de uñas en la salud y seguridad de las uñas. Publicación de Salud. Escuela Médica de Harvard. Estados Unidos; 2019. https://www.health.harvard.edu/blog/a-look-at-the-effects-of-nail-polish-on-nail-health-and-safety-2019112118231
- Monómero de estireno. Hoja Informativa Sobre Sustancias Peligrosas. Departamento de New Jersey. Estados Unidos; 2017. https://nj.gov/health/eoh/rtkweb/documents/fs/1748sp.pdf
- Uñas: lo que debes hacer y lo que no debes hacer para tener uñas sanas. Clínica Mayo. Estados Unidos; 2022. https://www.mayoclinic.org/es-es/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954