Podnoszenie powiek - za pomocą naturalnych składników
Estetyka jest ściśle związana z biologią. Jest tak do tego stopnia, że zależy od kilku związków, które z czasem tracą swoją skuteczność. Dostępne są jednak alternatywy, które znacznie temu przeciwdziałają. Podnoszenie powiek można przeprowadzić dzięki naturalnym składnikom.
Pewnego dnia możesz się obudzić, spojrzeć w lustro i zauważyć, że lata zaczęły zbierać swoje żniwo. Jednak nie powinnaś się tym martwić. Istnieją naturalne metody pozwalające zaradzić sytuacji bez konieczności poddawania się do operacji.
Możesz wykorzystać naturalne właściwości swojej własnej skóry i sprawić, by wyglądała pięknie, promiennie i młodo, tak jak na to zasługujesz. Co ciekawe, nie wymaga to skomplikowanych sztuczek ani nie jest stratą czasu.
Nauka szczegółowo wyjaśnia, jak działają mechanizmy odpowiadające za elastyczność skóry. To samo dotyczy powiek, na czym się dzisiaj skupiamy. Prawdopodobnie właśnie zmarszczki są jednym z tych szczegółów, które chcesz poprawić za każdym razem, gdy patrzysz w lustro.
Możliwe jest nawilżanie i odżywianie tkanek skóry i warstw skóry właściwej, aby mogły wchłonąć potrzebne składniki odżywcze. Jeśli będziesz stosować je z cierpliwością, będziesz w stanie zobaczyć zmiany, których pragniesz.
1. Podnoszenie powiek – maść z aloesu
Żel aloesowy jest idealny do dbania o zdrowie skóry. Wnika w głębsze warstwy skóry właściwej i pomaga w ich całkowitej regeneracji. Stosowany codziennie pomoże zmienić wygląd zmarszczek.
Składniki
- 4 łyżki żelu Aloe Vera (60 g)
- 2 łyżki płatków owsianych (30 g)
- 6 plasterków świeżego ogórka bez skórki
- 4 łyżki jogurtu naturalnego (60 ml)
Przygotowanie
- Umieść wszystkie składniki w blenderze i miksuj do uzyskania jednorodnej pasty.
- Następnie wlej mieszaninę do miski. Za pomocą pędzla lub wacika rozprowadź ją na twarzy.
- Pozostaw na 20 minut, mierząc od momentu wyschnięcia, a następnie spłucz dużą ilością wody.
Przeczytaj również: Maseczka z jajek – czy stanowi zagrożenie dla zdrowia?
2. Kuracja z płatków owsianych, jaj i miodu
Zarówno miód, jak i płatki owsiane zawierają wysokie wartości witamin i minerałów. W połączeniu z regeneracyjnymi właściwościami żółtka stworzysz nawilżającą i odżywczą maseczkę, która wygładzi zmarszczki powiek.
Składniki
- 1 łyżka płatków owsianych (15 g)
- 2 łyżki miodu (50 g)
- 1 żółtko
Przygotowanie
- W małej misce połącz wszystkie składniki.
- Następnie mieszaj je widelcem, aż uzyskasz gładką pastę.
- Po uzyskaniu kremowej konsystencji nałóż ją na pożądany obszar.
3. Miód i jabłko
Jeśli chcesz zlikwidować ślady zmęczenia i matowy wyraz twarzy, musisz pozbyć się opadniętych powiek, przywracając ich jędrność. Aby to zrobić, będziesz potrzebować zarówno miodu, jak i jabłek.
Składniki
- ½ czerwonego jabłka
- 2 łyżki miodu (50 g)
Przygotowanie
- Obierz, pokrój i zmiksuj jabłko w blenderze.
- Następnie wlej miód i mieszaj, aż uzyskasz jednolity krem.
- Nałóż na powieki na 15 minut i zmyj dużą ilością ciepłej wody.
Zobacz też: Maseczka z drożdży piwnych na osłabione włosy!
4. Rumianek i ogórek
Dzięki korzystnym właściwościom ogórka na skórze i ujędrniającym właściwościom rumianku otrzymasz optymalny tonik do twarzy do codziennego stosowania. Jego stosowanie nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Pozwala jednak na skuteczne podnoszenie powiek i odświeżenie skóry twarzy.
Składniki
- 2 łyżki kwiatów rumianku (30 g)
- ½ świeżego ogórka
- 1 szklanka wrzątku (250 ml)
Przygotowanie
- Najpierw zrób napar z rumianku i wody.
- Następnie odczekaj, aż trochę ostygnie i przecedź napar wraz z ogórkiem do blendera.
- Przetwórz wszystko i przechowuj w lodówce, co najmniej 2 godziny przed zastosowaniem jako toniku. Stosuj kilka razy dziennie.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Meydani, M. (2009, December). Potential health benefits of avenanthramides of oats. Nutrition Reviews. https://doi.org/10.1111/j.1753-4887.2009.00256.x
- Hu, Y., Xu, J., & Hu, Q. (2003). Evaluation of Antioxidant Potential of Aloe vera (Aloe barbadensis Miller) Extracts. Journal of Agricultural and Food Chemistry, 51(26), 7788–7791. https://doi.org/10.1021/jf034255i
- Hamman, J. H. (2008, August). Composition and applications of Aloe vera leaf gel. Molecules. https://doi.org/10.3390/molecules13081599
- Burlando, B., & Cornara, L. (2013). Honey in dermatology and skin care: A review. Journal of Cosmetic Dermatology, 12(4), 306–313. https://doi.org/10.1111/jocd.12058