Plamy na dłoniach – domowe sposoby

· Grudzień 16, 2015
Poza aloesem, nie polecamy korzystania z tych produktów w ciągu dnia. Światło słoneczne może tylko pogłębić problem.

Plamy na dłoniach pojawiają się zazwyczaj wraz z upływem lat. Ale nie tylko. Istnieją też czynniki, które się do tego przyczyniają: na przykład promienie słoneczne.

Wiadomo, że plamy i przebarwienia nie należą do kanonu piękna. Bardzo często wydajemy krocie, żeby móc się ich pozbyć. Dzisiaj powiemy o alternatywach dużo tańszych, a przy okazji, bardziej skutecznych.

1. Zwalczamy plamy aloesem

Naturalny aloes

Nasze dłonie są podatne na wpływ niebezpiecznych czynników zewnętrznych: pogoda, promienie słoneczne, brak wilgotności. Wszystko to sprawia, że pojawiają się te ciemne plamy na skórze, które z biegiem czasu stają się coraz bardziej widoczne.

Nasza skóra przestaje wyglądać młodo i atrakcyjnie.

Wystarczy, że na co dzień nałożysz trochę żelu z aloesu, a Twoja skóra od razu zacznie się regenerować. Już po krótkim czasie zobaczysz, że plamy i przebarwienia stają się dużo jaśniejsze.

To najlepszy ze wszystkich sposobów. Chroni przed słońcem i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

2. Sok z cytryny

Oliwa z oliwek z dodatkiem cytryny

Sok z cytryny jest używany już od czasów starożytnych. Używany regularnie, stopniowo wybiela plamy na skórze. Bardzo ważne: sok z cytryny należy stosować tylko wieczorami, przed pójściem spać.

Promienie słoneczne w połączeniu z sokiem z cytryny wpływają bardzo negatywnie na plamy – możesz osiągnąć odwrotny efekt.

Jak z niego korzystać? To bardzo proste: mieszamy sok wyciśnięty z połówki cytryny z dwoma plasterkami ogórka. Tak namoczony plasterek kładziemy na plamy i pozostawiamy przez 20 minut. Potem zwyczajnie myjemy ręce.

3. Ocet jabłkowy

Piękne i zadbane dłonie

Kolejny znakomity sposób. Na pewno masz w domu ocet jabłkowy i znasz jego fantastyczne właściwości. Wiedziałaś, że ocet jabłkowy wybiela też plamy i przebarwienia na dłoniach?

Wystarczy jedna łyżka octu jabłkowego i łyżka kremu nawilżającego. Tego, którego używasz na co dzień. Masuj dłonie przez 10 – 15 minut. Nie zmywaj kremu! To naprawdę skuteczny sposób na plamy.

4. Woda utleniona

Woda utleniona

Akurat przy tym sposobie trzeba zachować szczególną ostrożność. Są przypadki osób, których skóra nie reaguje dobrze w kontakcie z wodą utlenioną. Może powodować podrażnienia i pieczenie. Ty najlepiej wiesz, czy możesz jej używać czy nie.

Sam sposób jest niezwykle prosty: wystarczy namoczyć wacik w wodzie utlenionej i przetrzeć nim nasze dłonie. Czekamy aż się wchłonie i nie myjemy rąk. Niech działa przez całą noc.

Jak widzisz, większość z tych sposobów powinno się wykorzystywać tylko w godzinach nocnych, chroniąc dłonie przed działaniem promieni słonecznych. Jedynie aloes chroni naszą skórę przed słońcem.

Koniecznie wykorzystaj te proste remedia na plamy i przebarwienia.