Pedro Pascal i jego rutyna ćwiczeń, aby zachować formę w „The Last of Us”
Pedro Pascal jest teraz „internetowy tatusiem” dzięki roli Joela w The last of us. Gra tam groźnego człowieka, ale z instynktem opiekuńczym, który skradł serca widzów. Oprócz tej niesamowitej roli Pascal przyciągnął uwagę, ponieważ w miarę rozwoju fabuły wyraźnie widać jego fizyczną zmianę.
Ci, którzy śledzili jego pracę między innymi w Narcos, The Mandalorian, Gra o tron i Kingsman, doskonale wiedzą, że aktor daje z siebie wszystko w każdej roli. A jego ostatni sukces nie jest wyjątkiem. Pascal osiąga to pomimo tego, że ma już 48 lat.
Poznaj szczegóły jego rutyny treningowej. Tym bardziej, że możesz ją praktykować w domu, jeśli chcesz pójść w ślady chilijskiego aktora.
Pedro Pascal i jego fizyczne zaangażowanie w każdą postać
Zanim zagłębimy się w szczegóły rutyny Pedro Pascala, warto podkreślić jego zaangażowanie w każdą rolę, jaką przyjmuje. Jednak przy The last of us musiał się bardziej postarać, ponieważ sam gra w scenach akcji. Inaczej było w przypadku The Mandalorian, gdzie sceny, które tak bardzo podziwiamy, zagrał dubler.
Aby zagrać Joela, chilijski aktor zwrócił się do znanego trenera Davida Higginsa. Najpierw pracował z nim przy Kingsman: Złoty krąg.
Ekspert zaprojektował rutynę dla Pedra z myślą o jego charakterze, a także o jego ograniczeniach. Wziął pod uwagę, że uznany „internetowy tatuś” ma już 48 lat.
Jeśli więc jesteś w wieku Pascala i ze strachu nie uprawiasz żadnej aktywności fizycznej, powinieneś wiedzieć, że bezruch nie jest dobry dla zdrowia. Eksperci twierdzą, że dorośli, którzy regularnie uprawiają aktywność fizyczną, prowadzą zdrowszy tryb życia i mają mniejsze ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny.
Oczywiście Pedro Pascal nie jest jeszcze seniorem. Jednak wybory zdrowotne, których dokonuje teraz, będą miały wpływ na nadchodzące lata. I z tego, co widzimy, będą miały pozytywny wpływ.
Badania wskazują, że ćwiczenia mają zdolność wpływania na proces starzenia. Chodzi nam o to, że Twoje fizyczne zaangażowanie będzie procentować przez długi czas.
Oto plan treningowy Pedro Pascala, który możesz wykonać w domu
Biorąc pod uwagę szczególne warunki zdrowotne Pedro Pascala i specyficzne potrzeby związane z rolą Joela, David Higgins zaprojektował dla niego specjalną rutynę. Składa się z ćwiczeń z masą własnego ciała i ruchów skupionych na rdzeniu ciała.
Zanim opowiemy, które ćwiczenia zmieniły Pascala w skromnego, ale uwielbianego Joela, należy podkreślić, że jego wyniki są również zasługą mentalnego zaangażowania. Według jego trenera, często trzeba go było zachęcać do kontynuowania, aby się nie poddał.
1. Shadow boxing
Shadow boxing polega na wykonywaniu serii ciosów w powietrzu przy jednoczesnym utrzymaniu ciała w ruchu, z wykorzystaniem technik bokserskich. Jego nazwa wzięła się stąd, że podczas wykonywania ćwiczenia osoba wydaje się walczyć z własnym cieniem.
Zawodowi bokserzy wykonują shadow boxing jako rozgrzewkę i ćwiczenie swoich najlepszych ciosów.
Jako ćwiczenie o dużym wpływie shadow boxing przyczynia się do poprawy wydolności tlenowej ćwiczących. Jednocześnie wzmacnia układ oddechowy. Według tego, co wiadomo, Pedro Pascal wykonuje 5 serii tego ćwiczenia; każde po 60 sekund.
2. Skakanka
Skakanka to ćwiczenie kardio, które jest również wchodzi w zakres rutyny treningowej Pedro Pascala. Istnieją różne sposoby na jej wykorzystanie:
- Skakanie na jednej nodze.
- Z obiema stopami razem, jedna przed drugą.
- Kombinacja, w której dwa krótkie skoki i jeden wyższy wykonuje się w dwóch różnych szybkościach.
- Skok w górę podnosząc naprzemiennie kolana.
- Otwieranie i zamykanie nóg.
W rzeczywistości kombinacje mogą być tak proste lub złożone, jak woli ćwiczący. Badania potwierdziły, że włączenie tego ćwiczenia sercowo-naczyniowego do rutynowego treningu poprawia koordynację, szybkość i zwinność. Zwiększa również wydolność krążeniowo-oddechową.
To doskonały sposób na rozgrzewkę przed rozpoczęciem ćwiczeń siłowych. Pedro Pascal wykonuje 5 sesji po 50 powtórzeń.
3. Pompki
Pompki polegają na opadaniu ciała w dół, opierając się na palcach stóp, z dłońmi płasko na podłodze, wyprostowanymi plecami i naprzemiennie prostując i zginając ramiona. Szyja powinna zawsze znajdować się w pozycji neutralnej. Kiedy ramiona się zginają, pozostawiając łokcie prawie przyklejone do ciała, opuszczamy ciała prawie do samego podłoża.
Te ruchy ramion wpływają bezpośrednio na obręcz barkową (łopatkę i obojczyk) oraz na mięsień piersiowy większy, mięsień piersiowy mniejszy, mięsień naramienny, zębaty przedni i podobojczykowy. W zależności od otwarcia dłoni nastąpi mniej lub więcej aktywacji tricepsa.
Oprócz wzmocnienia klatki piersiowej i kończyn górnych, pompki poprawiają również siłę rdzenia. Pascal wykonuje je w 5 seriach po 20 powtórzeń każda.
4. Przysiady
Przeczytaj także: 5 wskazówek, jak wykonywać idealne przysiady
To klasyczne ćwiczenie koncentruje się na pracy dolnej części ciała, wzmacniając mięśnie czworogłowe uda, łydki i pośladki. Jednak ich działanie wykracza poza te partie i przynosi korzyści plecom i mięśniom brzucha.
Istnieją różne sposoby wykonania przysiadów, ale najprostszy składa się z następujących czynności:
- Stań w rozkroku, utrzymując równowagę. Tułów musi pozostać prosty, ale bez wywierania nacisku na plecy.
- Ugnij kolana, aż pośladki opadną, jakbyś miał usiąść na nieistniejącym krześle.
- Aby uzyskać dodatkowe wsparcie równowagi, wyciągnij ręce do przodu.
- Wróć do pierwotnej pozycji i powtórz ćwiczenie.
Badania wskazują, że przysiady to podstawowe ćwiczenie, które pomaga rozwinąć siłę w dolnych partiach mięśni oraz większą motorykę niezależnie od tego, czy mówimy o sportowcu, czy amatorze. Układ wykonywany przez Pedro Pascala obejmuje 5 zestawów po 15 powtórzeń.
5. Podciąganie
Podnosząc nieco wyżej poziom ćwiczeń, które wykonuje Pedro Pascal, znajdujemy podciąganie. Wykonuje 5 sesji po 10 powtórzeń. Ilość jest mniejsza, właśnie ze względu na trudność.
Ćwiczenie polega na podnoszeniu ciężaru własnego ciała zawieszonego na drążku. Jeśli chcesz wypróbować je w domu, powinieneś wiedzieć, że musisz mieć solidną konstrukcję.
Stań przed drążkiem, złap go dłońmi skierowanymi do przodu, rozstawiając ramiona. Zawiśnij na rękach, aby następnie podnieść ciało do góry. Twój podbródek powinien znaleźć się nad poprzeczką.
Istnieje wiele odmian, które zapewniają pracę nad innymi obszarami ciała. Jednym z nich jest unoszenie nóg w zwisie. To ćwiczenie również wchodzi w skład rutyny Pascala, w 3 seriach po 20 powtórzeń.
Używa tej samej techniki chwytu, o której mówiliśmy, z tą różnicą, że nogi są uniesione, proste lub zgięte. Chociaż w tym ćwiczeniu wzmacnia ramiona, koncentruje się na ujędrnieniu mięśni brzucha.
Czy chcesz pójść w ślady Pedro Pascala?
Co jest warte podkreślenia w rutynie ćwiczeń, którą Pedro Pascal zastosował, aby się pochwalić sylwetką w The Last of Us? Fakt, że można ją wykonać w dowolnym miejscu i niekoniecznie na siłowni. Trener aktora precyzyjnie zaznaczył, że aby trenować, nawet w dni zdjęciowe, może skorzystać z kalisteniki. Ta metoda polega na użyciu własnego ciężaru ciała jako narzędzia.
Ćwiczenia, które dla Ciebie opisaliśmy, nie wymagają użycia zewnętrznych przedmiotów, takich jak ciężarki czy maszyny. Jeśli więc już zdecydowałeś się pójść w ślady Pascala, wiesz od czego zacząć. Pamiętaj tylko, żeby być pod opieką profesjonalisty i uzupełniać aktywność zdrową dietą.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Ceballos Gurrola, O., Bermúdez J., Medina Rodríguez, R. (2012). Actividad física y calidad de vida en adultos mayores. 1-139. http://eprints.uanl.mx/4476/
- Jara, L. (2015). Efectos del ejercicio en adultos mayores. Rev. Hosp. Clin. Univ. Chile, 293-299. https://pesquisa.bvsalud.org/portal/resource/pt/biblio-831262
- Lagos, S. E. C. (2017). Influencia del salto de cuerda en la coordinación, velocidad, agilidad y resistencia cardiorrespiratoria (Doctoral dissertation, Instituto Politecnico de Leiria (Portugal)). https://search.proquest.com/openview/f5355c3804600209bdd71ff0afd28c90/1?pq-origsite=gscholar&cbl=2026366&diss=y
- López, A. P., Cerrato, D. V., & Varela, J. B. (2017). Sedentarismo y actividad física. Revista de Investigación y Educación en Ciencias de la Salud (RIECS), 2(1), 49-58. https://riecs.es/index.php/riecs/article/view/17
- Ramírez, L. H. C., & Avella, R. E. (2015). La sentadilla: Un ejercicio fundamental en la actividad física y el deporte. Revista digital: Actividad Física y Deporte, 1(1), 9. https://dialnet.unirioja.es/servlet/articulo?codigo=8670791