Osoby stare duszą - jak możesz rozpoznać czy jesteś jedną z nich?
Osoby stare duszą. Czy jesteś jedną z nich? Być może ktoś kiedyś powiedział, że jesteś, ale nie byłeś pewien, co konkretnie miał na myśli. Może czytałeś o tym i masz wątpliwości. Jak więc rozpoznać osoby stare duszą? W tym artykule dowiesz się, czym tak naprawdę jest stara dusza i czy jesteś jedną z nich.
Osoby stare duszą – jak rozpoznać?
Pojęcie starej duszy wywodzi się z taoizmu. Zgodnie z tym systemem wierzeń, stara dusza to taka, która przeżyła już 5 poprzednich wcieleń, w których zgromadziła wiele doświadczeń, które teraz starają się przekazać w teraźniejszości.
Dzieje się tak, ponieważ taoiści myślą, że po 5 reinkarnacjach duszy wkracza ona w ostatni etap, którego kulminacją jest ziemskie życie.
Na poniższym filmie możemy zobaczyć przykład tego, czym jest stara dusza, nawet jeden z jurorów tak mówi:
Dla tych, którzy są bardziej uduchowieni, istoty ludzkie to nie tylko kości, skóra i mięśnie, ale także dusza, duch i energia. Kiedy dusza osiąga ostatni etap swojej wędrówki, ma potrzebę przekazania komuś swojej wiedzy.
Dzieje się tak, ponieważ według taoistów ścieżka każdej duszy kończy się kulminacją i kiedy są gotowi zintegrować się ze Wszechświatem i przenieść na płaszczyznę astralną, przekazują komuś swoje doświadczenia i doświadczenia, ponieważ nie mogą ich zabrać ze sobą.
Zobacz też: Jak włączyć medytację do codziennej rutyny?
Znaki, że jesteś starą duszą
1. Stara dusza jest zwykle oderwana
Stare dusze nie są zajęte przyjemnościami materialnymi lub seksualnymi . Czują się komfortowo w swoim życiu przez cały czas i nie są zależne od sytuacji zewnętrznych, aby być szczęśliwym.
Są łatwe do rozpoznania, ponieważ nie szukają sławy ani uznania. Dla nich nic nie ma wartości na płaszczyźnie kosmicznej poza jaźnią.
2. Od Ciebie rodzi się pełna satysfakcja
Jeśli jesteś starą duszą, nie będziesz dbał o zarabianie pieniędzy, aby osiągnąć status społeczny lub wspiąć się po drabinie ekonomicznej w jakimś środowisku. Będziesz sprzeciwiał się temu, co uszczęśliwia innych, ponieważ czujesz satysfakcję ze swoich działań.
Stare dusze poszukują swojego wnętrza. Nie jest niczym niezwykłym, że wybierają ścieżkę, która jest przeciwieństwem tego, czym podąża reszta społeczeństwa.
3. Jesteś podporą dla innych, gdy jesteś starą duszą
Jeśli jesteś starą duszą, bardzo często ludzie, bez wyraźnego powodu, zwracają się do ciebie, aby opowiedzieć ci o swoich osobistych problemach.
Dzieje się tak, ponieważ ludzie wokół ciebie widzą cię jako kogoś, komu mogą zaufać i zaufać, ponieważ inspirujesz siłę. Mów, bo inspirujesz w nich siłę. Zaufanie, które przekazujesz innym, jest, według badań przeprowadzonych przez Universidad Nacional del Altiplano (Peru), niezbędne do ustanowienia dobrej komunikacji interpersonalnej, która pozwala im pomóc.
4. Jesteś wyjątkowy i inny od innych
Stare dusze mają zupełnie inny sposób widzenia rzeczy niż inne. Na przykład nie lubią zbyt dużo spać i potrzebują dużo czasu na interakcję ze swoim wewnętrznym „ja”.
Lubią też samotność, spędzają czas w kontakcie z naturą i są osobami, które wykazują dojrzałość większą niż ich wiek metrykalny.
Odkryj również: Taoizm: cztery zasady osiągania spokoju wewnętrznego
5. Stara dusza ma zwykle skłonności artystyczne
Generalnie stare dusze to ludzie oddani sztuce, kulturze i literaturze. Skłonni są do działań artystycznych, które pozwalają im się rozwijać. Medytacja jest czymś, co praktykują lub co pociągają, niezależnie od tego, czy są świadomi jej korzyści, a według tego badania dr Pablo Arias Capdet jest ich wiele.
- Dzięki muzyce osiągają wysoki poziom świadomości, a także niezbędnego odprężenia, aby odkryć najskrytsze części swojej istoty.
- Wraz z literaturą przekazują wiadomości.
- Malarstwo rozwija w nich ludzkie zaangażowanie.
6. Masz wątpliwości chronologiczne
Jeśli jesteś starą duszą, prawdopodobnie czułeś dziwny gust do ubrań, muzyki, zwyczajów i detali, które istniały w innej epoce.
Stare dusze czują, że żyją w innej epoce niż ich własna. Dlatego często czują się nie na miejscu.
7. Jesteś dojrzały jak na swój wiek
Czy masz trudności z interakcją z ludźmi w twoim wieku? Nawiązywanie przyjaźni ? Czy czujesz, że nie możesz z nimi porozmawiać o niczym interesującym?
Czy postrzegają Cię jako „dziwnego”, ponieważ Twój sposób postrzegania rzeczy lub ich analizowania nie pasuje do reszty ? Jest to zwykle charakterystyczny problem, gdy jesteś starą duszą.
8. Analiza to jedno z Twoich ulubionych zajęć
Stare dusze nieustannie myślą, analizują motywy, przyczyny i formy rzeczy. Każdy najmniejszy szczegół jest godny podziwu, ponieważ uważają, że jesteśmy częścią wyższej całości .
Jeśli jesteś starą duszą, prawdopodobnie zawsze chcesz wiedzieć więcej i rzadko lub nigdy nie zadowala cię prosta odpowiedź.
9. Empatia jest jedną z twoich głównych cech, gdy jesteś starą duszą
Inną cechą bycia starą duszą jest to, że pozwalasz sobie słuchać innych bez osądzania ich czy krytykowania .
Empatia jest, według tego badania przeprowadzonego przez University of Extremadura, niezbędna do nauki radzenia sobie w świecie i unikania przyszłych problemów z powodu braku komunikacji i zaufania.
Ludzie ze starą duszą potrafią z łatwością postawić się na miejscu innych ludzi, aby pomóc im zrozumieć, co się z nimi dzieje. Będzie to w tobie coś całkowicie wrodzonego, a nie wyuczonego.
10. Jesteś stary, jeśli potrafisz od razu rozpoznawać ludzi
Bycie starą duszą pozwala łatwo rozszyfrować, jacy są ludzie. Instynkt rzadko cię zawodzi, więc szybko wiesz, jak ktoś jest szczery i czy jest godny zaufania, czy nie.
Możesz także podejmować decyzje na podstawie „uczuć”, które mówią ci, czy jesteś na dobrej drodze, czy nie, i rzadko zawodzisz.
Czy myślisz, że możesz być starą duszą? Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś takiego?
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Flores Mamani E, Garcia Tejada M, Calsina Ponce W, Yapuchura Sayco A. (2016). Las habilidades sociales y la comunicación interpersonal de los estudiantes de la Universidad Nacional del Altiplano – Puno. Comuni@cción, 7(2): 05-14.
- Toshihiko Izutsu. Sufismo y taoísmo: estudio comparativo de conceptos filosóficos clave. Madrid: Siruela, 2004.
- Yutang L. La filosofía del taoismo. Revista de la Universidad Nacional. 1949;14(14):33-9.
- Tucci G. Apología del taoísmo. Valladolid: Maxtor, 2013.
- Arias Capdet P. La utilidad de la meditación como modalidad terapéutica: Parte I. Rev Cubana Med Gen Integr. 1998; 14(2): 174-179.