Olej cynamonowy: usuń z nim tłuszcz na brzuchu

Aby uzyskać efekt utraty masy ciała, należy dodawać dwie krople opisywanego oleju do każdego posiłku. Nie należy przekraczać podanej ilości, ponieważ mogłoby to pociągnąć za sobą negatywne skutki uboczne dla Twojego organizmu.
Olej cynamonowy: usuń z nim tłuszcz na brzuchu

Ostatnia aktualizacja: 09 października, 2018

Olej cynamonowy to znakomity, choć mało znany, w 100% naturalny produkt. Jest on nieocenionym wsparciem w walce z tłuszczem na brzuchu. Któż z nas nie ma problemów z usunięciem zagrażających zdrowiu i szkodzących naszej figurze wałeczków? Zamiast stosować drastyczne diety, sięgnij po olej cynamonowy!

Jeśli regularnie zaniedbujesz swoje nawyki żywieniowe i prowadzisz niezdrowy styl życia, to niestety szybko dostrzeżesz tego konsekwencje. Zwiększony obwód pasa, wystający brzuch, a nierzadko nawet i otyłość brzuszna – to tylko widoczne objawy nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach talii.

Pamiętaj, ze tłuszcz odkładający się na brzuchu nie tylko psuje Twoją sylwetkę. Może mieć też bardzo negatywny wpływ na zdrowie i stać się przyczyną poważnych dolegliwości. I w tym właśnie z ogromną pomocą przychodzi bohater naszego dzisiejszego artykułu, czyli olej cynamonowy.

W jaki sposób olej cynamonowy wspomaga spalanie tłuszczu?

Utrata wagi nie jest łatwym zadaniem i wymaga stałego wysiłku, szczególnie jeśli Twoim celem jest tłuszcz na brzuchu. Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów pozwalających się go pozbyć. I to bez konieczności uciekania się do ekstremalnych rozwiązań, takich jak wyniszczająca dieta odchudzająca albo liposukcja!

Jedną z opcji, które pomogą Ci utrzymać naturalnie szczupłą sylwetkę i jednocześnie ochronić organizm przed różnymi chorobami jest niepozorny olej cynamonowy. Można go samodzielnie przygotować w domu przy użyciu najprostszych składników. Przekonaj się sam, że jego właściwości odchudzające są naprawdę niesamowite!

Czy wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Olej cynamonowy pomoże Ci schudnąć!

Olej cynamonowy jest wykorzystywany od dawien dawna jako alternatywna metoda leczenia i zapobiegania różnym chorobom. Jednocześnie pomaga poprawić ogólny stan zdrowia.

Początkowo został on uznany za produkt o właściwościach leczniczych. Później jednak okazało się, że pomaga on także spalać tłuszcz na brzuchu, a także w innych rejonach ciała.

Swoją popularność na całym świecie zawdzięcza przede wszystkim skoncentrowanemu działaniu prowadzącemu do utraty wagi, naturalnego usuwania toksyn z organizmu, a także eliminowaniu bakterii oraz związków chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Luźne spodnie w pasie po utracie wagi

Inne korzyści wynikające ze stosowania oleju cynamonowego, które warto w tym miejscu wymienić obejmują między innymi możliwość usprawnienia funkcjonowania mózgu i poprawę pamięci, a także wzmocnienie układu odpornościowego.

Przeczytaj koniecznie artykuł: Zwalcz tłuszcz na brzuchu z 10 produktami!

Inne korzyści płynące ze spożywania oleju cynamonowego

Oprócz wymienionych powyżej cech olej cynamonowy jest także idealnym produktem dla osób chorujących na cukrzycę i mających podwyższony poziom cukru we krwi. Może on przyczyniać się do obniżenia stężenia glukozy we krwi, regulując w ten sposób równowagę gospodarki cukrowej organizmu.

Z uwagi na wszystkie oferowane przez olej cynamonowy korzyści i łatwość jego przygotowania, warto wypróbować go jako suplement codziennej diety i przydatne wsparcie dla rutynowych ćwiczeń fizycznych, których celem jest atak na tłuszcz na brzuchu.

Jak należy przygotować ten olej przyspieszający spalanie tłuszczu?

Olejek cynamonowy

Produkt ten jest tak tani, że tak naprawdę nie ma żadnego usprawiedliwienia, by go nie wypróbować! Stosuj go regularnie, a oczekiwane efekty zaczną pojawiać się już po krótkim czasie!

Składniki:

 • 1 szklanka oliwy z oliwek
 • 6 lasek cynamonu
 • Średniej wielkości szklany słoik z pokrywką

Sposób przygotowania:

 • Włóż do słoika wszystkie laski cynamonu.
 • Zalej je oliwą tak, aby były one całkowicie zanurzone.
 • Umieść słoik w ciepłym miejscu i pozostaw go tam przez trzy tygodnie. Od czasu do czasu wymieszaj zawartość słoika.
 • Po upływie zalecanych trzech tygodni przecedź olej i przelej do innego pojemnika. Wykorzystaj do tego gęste sitko, gazę lub materiał o podobnych właściwościach.
 • Przechowuj domowej roboty olej cynamonowy w chłodnym, suchym miejscu.

Jak stosować olej cynamonowy?

Aby w pełni wykorzystać wszystkie korzyści oferowane przez tak przygotowany olej, dodawaj po dwie jego krople do każdego posiłku spożywanego w ciągu dnia. Już ta niewielka ilość jest w pełni wystarczająca do stymulowania zdrowej i trwałej utraty masy ciała.

Pamiętaj o tym, że nigdy nie powinieneś przekraczać zalecanej ilości olejku w ciągu dnia, ponieważ może to pociągnąć za sobą negatywne skutki uboczne.

Przed rozpoczęciem spożywania tego produktu powinieneś także przeczytać wymienione przez nas poniżej przeciwwskazania do jego stosowania.

Przeciwwskazania dla stosowania oleju cynamonowego

Ból brzucha u kobiety

Chociaż opisywany przez nas produkt oferuje naprawdę wiele korzyści dla zdrowia, nie należy jednak ignorować pewnych poważnych skutków ubocznych. Mogą one wystąpić w niektórych przypadkach stosowania kuracji cynamonowej.

Należy unikać spożywania oleju cynamonowego, gdy:

 • Chorujesz na zapalenie jelita grubego lub często dokuczają Ci problemy żołądkowe. Należy wówczas spożywać ten produkt z umiarem. Chociaż olej cynamonowy może być bardzo pomocny w wielu przypadkach, to jednak wykazuje także drażniące działanie dla układu pokarmowego.
 • Cierpisz na wrzody żołądka. W takim przypadku powinieneś też unikać spożywania napojów alkoholowych, ponieważ mogą one nasilić podrażnienie żołądka i jelit.
 • Jesteś w ciąży lub planujesz powiększenie rodziny. Olej cynamonowy może stymulować przepływ krwi w okolicach miednicy i macicy, co z kolei może potencjalnie stanowić zagrożenie dla prawidłowego rozwoju ciąży.
 • Chorujesz na serce.  W takim przypadku możesz spożywać olej cynamonowy jedynie pod kontrolą lekarza. Prawdopodobnie zaleci Ci on niewielkie dawki tego naturalnego remedium. Cynamon jest bowiem środkiem wpływającym na podwyższenie tętna.

Długotrwałe stosowanie produktów na bazie cynamonu, między innymi oleju cynamonowego, może okazać się szkodliwe dla Twojego zdrowia. Jeśli przekroczysz próg toksyczności tego środka, możesz doprowadzić do wymiotów i podrażnienia nerek.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.