Ocet jabłkowy na 3-dniowy detoks!
Okres świąteczny zawsze pozostawia po sobie ślad. Nasz organizm jest wówczas przepełniony toksynami i mamy uczucie pełności. Mało tego! Z pewnością przybyły nam jakieś dodatkowe kilogramy, które potem ciężko zrzucić. Istnieje jednak bardzo dobre rozwiązanie: ocet jabłkowy.
W tym artykule powiemy Ci o bardzo prostym sposobie na pozbycie się toksyn. Bez potrzeby głodzenia się, bez poświęceń. Ocet jabłkowy spożywany przez 3 dni jest bowiem najszybszą i najbardziej efektywną metodą na detoks.
Dlaczego akurat ocet jabłkowy?
Ocet jabłkowy posiada potwierdzone właściwości lecznicze. Oprócz tego, że doskonale się spisuje jako produkt odtruwający, jednocześnie rewitalizuje nasz organizm i dostarcza niezliczonych ilości nutrientów.
Zawiera witaminę A i witaminy z grupy B, a także zdrowe kwasy tłuszczowe, enzymy i minerały, takie jak wapń, fosfor, potas, magnez, cynk itp.
Jak wpływa na nasze zdrowie?
- Jako że jest źródłem siarki, pomaga usunąć toksyny z organizmu. Oddziaływuje też na wątrobę, wspomagając trawienie tłuszczy.
- Ocet jabłkowy przyspiesza nasz metabolizm, a co za tym idzie, pobudza spalanie kwasów tłuszczowych. Chudniemy więc dużo szybciej.
- Jest również wspaniałym diuretykiem! Jego moczopędne działanie pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i sprawia, że nie czujemy się tak nabrzmiałe.
- Jest szczególnie rekomendowany osobom, które cierpią na zaparcia. Ocet jabłkowy odbudowuje florę bakteryjną jelit, usprawniając ich funkcjonowanie.
Oprócz tego, że pomaga nam stracić na wadze, spożywany regularnie zapobiega także następującym dolegliwościom:
- Infekcje układu moczowego i nerek – oczyszcza drogi moczowe i utrzymuje kwasowość moczu.
- Dzięki zawartości witaminy A, ocet jabłkowy zapewnia również odpowiednie nawilżenie naszych gałek ocznych.
- Obecnośc enzymów poprawia procesy trawienne, tym samym zwalczając nadkwaśność, refluks, itp.
- Spuchnięte dziąsła? Ocet jabłkowy działa doskonale! Wystarczy tylko przepłukać nim jamę ustną.
- Redukuje poziom cholesterolu, trójglicerydów i kwasu moczowego.
- Łagodzi kaszel i bóle gardła.
- Ze względu na zawarty magnez i potas, zapobiega skurczom mięśni.
- Poprawia zdrowie naszej skóry i włosów.
- Jako, że jest świetnym diuretykiem, redukuje ryzyko kolki nerkowej.
Warto przeczytać: Dieta z zielonego jabłka – dobry sposób na detoksykację
Jak należy go spożywać?
Ocet jabłkowy należy spożywać przed każdym posiłkiem. Wystarczy jedna łyżka stołowa rozcieńczona w szklance letniej wody. Jeżeli cierpimy również na nadkwasotę, możemy dodać odrobinę sody oczyszczonej, która działa alkalizująco.
Najważniejsze, żeby sięgać po organiczny ocet jabłkowy, możliwie jak najbardziej naturalny. Ten najlepszy, maksymalnej jakości, nie może być pasteryzowany. Tylko wówczas zachowuje wszystkie swoje właściwości.
A co z dietą?
Detoks to nie tylko ocet jabłkowy. Trzeba też zastosować się do poniższych zaleceń żywieniowych:
Unikamy następujących produktów:
- Czerwone mięso.
- Produkty mleczne – zastępujemy je napojami pochodzenia roślinnego (owies, ryż, migdały, itp.).
- Mąki i produkty mączne – tutaj wyjątkiem jest chleb razowy.
- Produkty smażone.
- Cukier – zastępujemy go stewią lub miodem pszczelim.
- Sól kuchenna – ewentualnie można użyć soli morskiej. Jest dużo zdrowsza.
W takim razie, co możemy jeść?
- Nasze śniadania powinny opierać się na produktach owsianych i napojach pochodzenia roślinnego. Koniecznie należy uwzględnić również owoce i bakalie.
- Obiady powinny składać się z warzyw lub sałatek z dodatkiem ryżu razowego i protein (mogą to być rośliny strączkowe, chude mięso lub ryby).
- Na kolację również przygotowujemy danie warzywne, sałatkę, bądź zupę. Oprócz tego warto sięgnąć po jajko ugotowane na twardo, gruszkę lub jabłko.
Pomiędzy posiłkami mamy do dyspozycji orzechy i bakalie, napary i herbatki ziołowe (zielona herbata, mniszek lekarski, itp.). Pamiętaj też, że to tylko 3 dni. Naprawdę warto, bo rezultaty są fantastyczne!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- FAO, & Prodar. (2003). Procesados de frutas. Ica. https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2
- Fleming, N. P. (2003). A fermentor for study of sauerkraut fermentation. Biotech. and Bioengin. 31:189-197. Ica. https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2
- Salud, O. M. de la. (2013). Dieta, nutrición y prevención de enfermedades crónicas. Alimentacion Y Dieta, Consecuencias De Habitos Alimentarios Inadecuados Pdf. https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2
- OMS, O. (2014). OMS | Diabetes. OMS. https://doi.org/10.1016/j.ejphar.2008.03.051
- Carbajal, Á., & Ortega, R. M. (2001). La Dieta Mediterrànea como modelo de dieta prudente y saludable. Revista Chilena de Nutrición. https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2