Nakładanie warstw: jak uzyskać odpowiedni styl

Nakładanie jednej warstwy odzieży na drugą to już nie tylko sposób na zimną pogodę. Dowiedz się wszystkiego o tym popularnym trendzie!
Nakładanie warstw: jak uzyskać odpowiedni styl

Ostatnia aktualizacja: 22 maja, 2023

Nakładanie warstw to sposób ubierania się, który sprawdza się nie tylko w chłodne dni. W rzeczywistości latem można nosić więcej niż jedną warstwę odzieży nie roztapiając się w upale. Trend obejmuje również wykorzystanie zarówno bardziej oficjalnych, jak i swobodniejszych elementów.

Łączenie sukienki z za dużą koszulą lub odważenie się na noszenie spodni ze spódnicą nie jest nierozsądne. Ponadto, jeśli chodzi o nakładanie warstw, możesz również skorzystać z elementów, których zwykle nie nosisz w określonych porach roku.

Śmiałość tego stylu przeskoczyła z wybiegów do mediów społecznościowych i na ulice. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, na czym on polega i jak uzyskać najlepszy warstwowy wygląd.

Eksplozja warstwowania

Nakładanie warstw to nic innego jak tendencja do ubierania jednych ubrań na drugie, którą szczegółowo opisuje Fashion Glossary. W praktyce chodzi o nakładanie warstw i zabawę elementami tak, aby stroje wyłamywały się z konwenansów.

Jeśli jest zimno, warto założyć ciepłe ubrania. Gdy temperatury są wysokie, wskazane jest, aby odrzucić płaszcze i zamiast tego nałożyć chłodne kamizelki i nadać priorytet tekstyliom, które spełniają funkcję warstwową, nie powodując dyskomfortu.

Chodzi o to, aby Twój wygląd przedstawiał różne poziomy i był kreatywny. Obowiązują wszystkie rodzaje odzieży. Trend obejmuje nawet obuwie, więc grube i wysokie pończochy można nosić np. z sandałami lub szpilkami.

Nakładanie warstw en los pie.
Jeśli się odważysz, możesz zastosować ten styl na stopach latem lub zimą.

Podstawowe zalecenia dotyczące nakładania warstw

Chociaż nie ma ścisłych zasad wyboru, istnieją pewne względy, które gwarantują najbardziej udane połączenia. Jeśli chcesz zastosować nakładanie warstw, musisz się upewnić, że podstawowa warstwa jest zauważalna. Możesz ją pozostawić widoczną na nadgarstkach, lub na szyi czy dekolcie.

Jeśli nie chcesz tworzyć efektu objętości, zdecyduj się na niezbyt luźną odzież i uzupełnij ją paskami. Inne zalecenia dotyczące sukcesu nakładania warstw? Wymieniamy je poniżej:

  • Zerwij z nudą, używając tkanin o różnych teksturach
  • Nie przesadzaj z ilością elementów. Użyj maksymalnie 3.
  • Zharmonizuj kolorystykę swojego stroju, biorąc pod uwagę dodatki.
  • Noś ubrania o różnej długości, aby wyróżniały się każde z osobna.
  • Uporządkuj od jasnego do grubego: na przykład flanela, grubsza koszula i kardigan na wierzchu.
  • Aby zapobiec dysproporcjom ciała, oto jak je zrównoważyć: jeśli ubrania na górze zachodzą na siebie, załóż obcisłe ubrania na dole i odwrotnie.

Jak nosić warstwowy strój

Aby stworzyć warstwowe stylizacje, powinnaś mieć w swojej szafie swetry, blezery i dżinsy, a także bardziej podstawowe elementy garderoby. Sukienka to element, który pozwala na wiele transformacji poprzez nakładanie warstw.

To twoja wyobraźnia stworzy akcent przyciągający uwagę. Teraz pokażemy Ci kilka sposobów na skuteczne nakładanie warstw .

Sukienki ze spodniami

Skorzystaj z długich sukienek z rozcięciami po bokach lub sukienek koszulowych, aby połączyć je ze spodniami. Zmniejsz szerokość, dodając pasek, aby nieco zmiękczyć efekt.

Kamizelki z sukienkami

W przypadku sukienek koszulowych dobrze wyglądają w połączeniu z kamizelki ze sznurka. Jest to styl, który graniczy z romantyzmem i swobodą i jest odpowiedni na co dzień. Możesz nieco zmodyfikować aranżację za pomocą jeansowej kurtki .

Przezroczyste tkaniny i koszule

Półprzezroczyste tkaniny nadają się idealnie do warstwowego wyglądu, zwłaszcza latem. Alternatywą są body lub siatki z tiulową koszulą, które przyciągają wzrok zarówno w połączeniu ze spódnicą, jak i ze spodniami.

Sukienki na sukienkach

Nie chodzi o zakładanie jednej prześwitującej sukienki na drugą, ale nałożenie tiulowej sukienki na inną wykonaną z bardziej nieprzejrzystej tkaniny. Mogą być tej samej długości lub wierzchnia być może krótsza. Chodzi o to, żeby pod przezroczystą warstwą prześwitywał zdecydowany ton.

Koszule i swetry

Dobrym pomysłem jest też szeroki t-shirt narzucony na sweter. Można również założyć koszulę jako warstwę pod swetrem. Do tego dżinsy są zawsze w porządku. W rzeczywistości pasują do prawie każdej kombinacji.

Dżinsy z warstwami.
Dżinsy to optymalne rozwiązanie do uzupełnienia dolnej części, jeśli chodzi o nakładanie warstw.

Spódnice i spodnie

Aby uzyskać bardziej odważny wygląd, możesz nawet założyć spodnie i mini spódniczkę na wierzchu. Na wierzch możesz dodać bardzo długą koszulę z jaskrawymi kolorowymi nadrukami.

Topy lub koszule z sukienkami

Jest to połączenie podobne do sukienek z kamizelkami, tyle że nakładanie warstw się uzyskuje się dzięki topom na cienkich ramiączkach, co jest idealne do sukienek z krótkimi lub długimi rękawami.

Z drugiej strony do warstw bardzo dobrze dopasowują się sukienki z wysokim dekoltem. Po prostu dodaj do nich koszule z krótkimi rękawami, o ile są rozpięte i pozostawiają widoczną klatkę piersiową.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Czy warto inwestować w markową odzież? Fakty, które powinieneś wiedzieć

Wykończeniowa warstwa: akcesoria

Żadna warstwowa aranżacja nie jest kompletna bez akcesoriów. Jak przekonuje artykuł z obszaru projektowego Fundacji Rozwoju Edukacji, te elementy zmieniają styl, kojarzą się z nowoczesnością i przepychem oraz wprowadzają odrobinę oryginalności.

Potrójne naszyjniki różnej długości, gładkie lub bogato zdobione paski, chokery, bransoletki i inne dodatki to świetny sposób na dodanie odrobiny glamour do Twojej stylizacji. Jeśli chodzi o buty, o ile nie jest to bardzo oficjalna okazja, nie ma ograniczeń. Możesz założyć sneakersy, botki czy szpilki. Obuwie według własnego uznania, podobnie jak cały strój.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.