Mleko ryżowe - Czy znasz jego zalety?

Napój ryżowy jest energetyzujący, poprawia trawienie i wspomaga rozwój nowych komórek, które spowolniają proces starzenia i zwiększają krążenie krwi.
Mleko ryżowe - Czy znasz jego zalety?

Ostatnia aktualizacja: 27 września, 2015

Czasami za najzwyklejszymi produktami kryją się niesamowite właściwości i jednym z takich produktów jest właśnie mleko ryżowe. Jest ono nie tylko smaczne i proste do przygotowania, lecz dodatkowo wpływa doskonale na układ trawienny.

Nie są to jednak jedyne jego zalety, dowiedz się więc dlaczego jeszcze warto wykorzystać mleko ryżowe.

Na co wpływa mleko ryżowe?

Mleko ryżowe

\Wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim nigdy nie wylewaj wody, w której gotowałeś ryż. Zawiera ona bowiem bardzo wiele witamin i minerałów, które są potrzebne całej rodzinie.

Dodaj do niej cynamon i przechowuj w szklanej butelce, a w ten prosty sposób przygotujesz przepyszne mleko ryżowe, w przeciwieństwie do komercyjnych produktów niezawierające wapnia.

Nie jest to jednak żaden problem, gdyż wapń możesz spokojnie dostarczać swojemu organizmowi wraz z orzechami i warzywami. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie:

Dlaczego warto pić mleko ryżowe?

1. Mleko ryżowe doskonale chroni skórę

Dzięki zawartości kwasu p-aminobenzoesowego skóra staje się bardziej odporna na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Związek ten jest także świetnym przeciwutleniaczem i ma działanie przeciwzapalne.

Stan naszej skóry odzwierciedla stan naszego zdrowia, dlatego też warto zadbać o siebie od środka, na przykład pijąc mleko ryżowe.

2. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się

Mleko ryżowe jest bogate w składnik o nazwie inozytol, który pobudza regenerację komórek i opóźnia proces starzenia się, gdyż pobudza krążenie krwi. Dzięki temu skóra staje się bardziej świetlista i elastyczna, dzięki czemu nabiera zdrowego wyglądu.

Wśród produktów o takim działaniu trudno znaleźć lepszy i tańszy niż mleko ryżowe.

3. Dodaje energii

Kolejną właściwością mleka ryżowego jest jego wysoka wartość energetyczna i odżywcza. Mleko ryżowe warto pić na przykład w czasie choroby lub osłabienia, gdyż zaledwie dwa kubki tego napoju dziennie zapewniają dawkę substancji odżywczych i pozwalają uniknąć odwodnienia organizmu.

Mleko ryżowe jest polecane przede wszystkim dzieciom i osobom starszym, a także kobietom karmiącym, ponieważ pobudza laktację.

4. Poprawia trawienie

Mleko ryżowe to naturalny i zdrowy sposób na poprawę trawienia. Napój ten pobudza pracę jelit i wspomaga rozwój zdrowej flory bakteryjnej, a dodatkowo eliminuje uczucie ciężkości i wzdęcia.

Mleko ryżowe to prosty i smaczny sposób na zapewnienie zdrowia całej rodzinie. Jest idealne do picia zarówno rano, jak i po południu czy wieczorem.

Pamiętaj jednak, że nie zawiera ono wszystkich składników potrzebnych organizmowi, dlatego warto uzupełnić dietę również o napoje na bazie orzechów czy owsa, które są bogate w wapń.

Mlekiem ryżowym nie możesz zastąpić zbilansowanej i zdrowej diety, jednak może być ono jej świetnym uzupełnieniem.

Nie zapomnij również o odpowiedniej dziennej dawce warzyw, owoców i błonnika, a jakość Twojego życia na pewno się poprawi.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.