Czy miłość posiada wiek, czy jest ona ponadczasowa?

· Kwiecień 2, 2017
Czy kiedykolwiek straciłaś głowę dla kogoś znacznie starszego lub młodszego niż ty? Nie jesteś sama. Pamiętaj: Miłość ma wiek tylko wtedy, jeśli sama go jej nadasz

Wiele osób zaprzeczy, że miłość ma wiek, a jednak są one równocześnie niezwykle surowe pod tym względem, kiedy patrzą na romantyczny związek.

Dzieje się tak dlatego, że wciąż kierujemy się różnego rodzaju uprzedzeniami. Coś w naszej głowie mówi nam: Kiedy stanie się kilka lat starszy, będzie już starym człowiekiem, albo Co się stanie, gdy dopadnie nas rzeczywistość?

Prawda jest taka, że ​​nie ma powodów do obaw rozpoczynając związek, tylko ze względu na wiek partnera. Najlepiej jest pozwolić się prowadzić swojemu sercu. Czy miłość posiada wiek?

Czy jesteś zaniepokojona tym, co mówią inni?

tańcząca para

Zdarza się, że powodem zakończenia związku, nie jest kwestia wieku, ale brak wiary w to, że to się może udać. To, jest to, co społeczeństwo – i znajomi – mówią ci i nawet jeśli nie chcesz się do tego przyznać, to wywarli oni na ciebie duży wpływ.

Mimo to, dlaczego zawsze na początku myślimy, że wszystko się uda?

Wszystko jest łatwiejsze w ciągu pierwszych tygodni lub miesięcy, kiedy nasze marzenia i oczekiwania przenoszą nas do świata snów.

kobieta zakrywająca twarz

Jest to czas, w którym wszystko jest możliwe. Jednak, gdy różowe okulary spadają nam z oczu, zaczynamy się niepokoić: „Co oni powiedzą?”

Nawet jeśli nie chcesz się do tego przyznać, to dotyczą cię wszelkie tego typu zmartwienia:

  1. Kiedy on jest starszy, nadejdzie dzień, że będziesz musiała się nim opiekować. Jest to jedna z pierwszych myśli, które przychodzą nam do głowy w takich sytuacjach.

Ale możesz być równie dobrze z kimś w tym samym wieku co ty i jakiś wypadek sprawi, że jest on ​​zależny od ciebie przez resztę życia. Jedyną różnicą jest to, że wynika to z wypadku, a nie jest naturalną koleją rzeczy.

Czy ma to znaczenie, gdy chodzi o miłość?

  1. On jest bardziej dojrzały niż ty. Zapamiętaj: twój wiek nie określa twojej dojrzałości.

40-latek może być bardzo niedojrzały, podczas gdy 20-latek może być wyjątkowo dojrzały. Wiek to tylko liczba i nie odzwierciedla dojrzałość człowieka.

  1. On przestał być dla ciebie atrakcyjny. Uważaj! Fizyczna atrakcyjność jest ważna, ale prawdziwa miłość nie opiera się na samym pożądaniu.

Wszyscy pewnego dnia tracą urodę. Jednak, gdy ktoś cię kocha za to, jaka jesteś, to nie ma to znaczenia.

On jest zakochany w twoim wnętrzu. Wygląd jest tylko opakowaniem, które niszczy się wraz z upływem czasu.

Miłość ma wiek, tylko jeśli go jej nadasz

To wszystko prowadzi nas do wniosku, że miłość ma wiek tylko wtedy, jeśli go jej nadasz , i jeśli pozwolisz, aby to twoje uprzedzenia, które nie maja nic wspólnego z rzeczywistością, tobą kierowały.

Pomyśl o wszystkich sytuacjach, w których mówiłeś, że przeciwieństwa się przyciągają. To prawdopodobnie jest prawdziwe w przypadku niektórych par, ale w przypadku innych już nie.

Musisz spróbować uwolnić się od przekonań, które uniemożliwiają ci cieszyć się czystą, zdrową, naturalną miłością.

Miłość ma wiek, tylko jeśli wierzysz, że wiek, określa stan zdrowia i kondycja fizyczna. Myśląc, w ten sposób umniejszasz to co jest najważniejsze, czyli prawdziwą miłość.

para na plaży

Nie ma znaczenia, czy 20 latek, zakochuje się w 40 latce (lub więcej). Liczy się to, że są szczęśliwi i kochają się nawzajem.

Co będzie jutro? Nikt tego nie wie, ale możesz być pewna, że wszystko skończy się któregoś dnia.

Różnica wieku nie jest pewnikiem rozstania.  Gdyby tak było, to ludzie najbliżsi sobie wiekiem mieliby największe szansę bycia razem (co oczywiście, nie jest prawdą).

Przeczytaj także: Oczekiwania innych nie są miarą twojego szczęścia

Myśląc, że miłość ma wiek tylko się ograniczasz i stawiasz warunki zanim się z kimś poznasz, nie dajesz sobie nawet szansy na zmianę zdania.

Miłość jest płynna, nieoczekiwana, zaskakuje nas i pozwala nam poszerzyć nasze horyzonty. Nie należy jej ograniczać lub powstrzymywać, gdy pojawia się w sposób nie taki jakbyś tego chciała i, jak sobie wyobrażałaś.

Nie powinnaś wierzyć, że miłość ma wiek to jakby powiedzieć, że ma datę zakończenia. Takie myślenie pozbawia cię szansy na doświadczenie czegoś co może trwać przez całe życie, wbrew wszystkim oczekiwaniom, uczucie piękne i nierozważne.