Mężczyzna nie dla Ciebie - jak go rozpoznać?
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, że Twój partner to może być mężczyzna nie dla Ciebie?
Często kiedy jesteśmy zakochani, nie zwracamy uwagi na różne alarmujące sygnały, które mogą informować nas o tym, że nasz związek nie jest dopasowany.
To, że nasi bliscy starają się nam uświadomić ten fakt, nie ma znaczenia, ponieważ musimy samodzielnie dojść do odpowiednich wniosków. Jednak pomoc ze strony innych na pewno nam nie zaszkodzi.
Dlatego w tym artykule podzielimy się z Tobą kilkoma sygnałami, które mogą świadczyć o tym, że Twój partner to mężczyzna nie dla Ciebie.
Jak możesz poznać, że to mężczyzna nie dla Ciebie?
Po pierwsze, ważne jest, aby być obiektywnym. Spróbuj określić, czy niektóre lub kilka z opisanych poniższych sytuacji wydają Ci się znajome. Ponadto zastanów się nad tym, czy doświadczyłaś ich w obecnym związku.
Być może są to znaki, których potrzebujesz, aby zrozumieć, że to mężczyzna nie dla Ciebie.
Polecamy przeczytać również: Jaki partner jest dla Ciebie najlepszy?
1. Interesują go Twoje zarobki lub majątek
Jeśli masz dobrą pracę, własny dom, samochód lub Twoja rodzina jest zamożna, powinnaś uważać, ponieważ wielu ludzi może być zaślepionych przez chciwość.
Nie oznacza to, że tak się zawsze dzieje. Jednakże powinnaś zachować ostrożność na przykład wtedy, kiedy Twój partner poprosi Cię o pieniądze.
Jeśli zawsze chce, żebyś zapłaciła, gdy razem wychodzicie – pomyśl chwilę, czy jego zamiary są szczere. A na pewno takie nie są, jeśli próbuje Cię przekonać do przepisania czegoś, co jest Twoją własnością na niego.
2. Nie lubi się z Twoim zwierzakiem
Zwierzęta są mądre i zazwyczaj, kiedy kogoś nie lubią, mają rację.
Przyprowadziłaś swojego chłopaka do domu, a Twój pies warknął na niego lub próbował go ugryźć? To zły znak! Przy pierwszej wizycie może to być normalne, ponieważ jeszcze się nie znają. Zwróć jednak uwagę, czy to zachowanie mija z czasem.
Zobacz też, jak Twój partner traktuje Twojego zwierzaka. Być może przed Tobą zachowuje się wobec niego uprzejmie, ale kiedy idziesz do łazienki lub kuchni, źle go traktuje.
3. Nie rozmawia o przyszłości
Pary zazwyczaj zaczynają rozmawiać o wspólnych planach po upływie maksimum roku od rozpoczęcia związku.
U niektórych może to trwać dłużej, a innym może zająć to mniej czasu. W pewnym momencie jednak rozmawia się o małżeństwie, dzieciach, zamieszkaniu razem itd.
Jeśli jesteście ze sobą już jakiś czas, a on nie chce z Tobą rozmawiać na niektóre tematy. To dlatego, że coś ukrywa. Być może nie chce zobowiązań, albo może jest w innym związku i oszukuje Cię.
Przeczytaj również: Zżyte pary – 10 rzeczy, które robią razem
4. Nie przedstawia Cię rodzinie i przyjaciołom
Na początku związku normalne jest to, że wychodzicie tylko we dwoje. Po pewnym czasie etykieta wymaga zapoznania Cię z jego przyjaciółmi i rodziną.
Jeśli partner nie chce zabierać Cię na rodzinne niedzielne obiady do domu rodziców lub nie chce, żebyś chodziła razem z nim na imprezy, powinnaś zacząć podejrzewać, że to mężczyzna nie dla Ciebie.
Podobnie jak w poprzednim przypadku może to być spowodowane tym, że nie chce formalnych związków (a więc nie traktuje Cię poważnie). Równie dobrze może to oznaczać, że istnieje inna dziewczyna, którą już wprowadził do swojego kręgu znajomych.
5. Za bardzo wybiega naprzód
Gdy wszystko dzieje się zbyt szybko, to również może być znak, że nie pasujecie do siebie.
Na przykład, jeśli po dwóch tygodniach randkowania on mówi, że powinniście zamieszkać razem. A może planuje wspólny urlop na kilka miesięcy do przodu? Przedstawia Cię swojej całej rodzinie, kiedy w zasadzie wcale się nie znacie? Po kilku tygodniach znajomości zaczyna rozmawiać o dzieciach? Bądź w takiej sytuacji bardzo ostrożna!
Wszystkie te szybkie decyzje mogą być szkodliwe dla Waszego związku. Co więcej, mogą stanowić stanowić znak, że masz do czynienia z osobą obsesyjną, prześladowcą lub kimś, kto ma tendencję do uzależnień od związków.
6. Nie znasz jego gustu
To prawda, że wiele osób nie lubi mówić o sobie, ale jeśli minęła czwarta randka, a Ty wciąż znasz tylko jego imię i kilka dodatkowych informacji, powinnaś zacząć być podejrzliwa.
Zwłaszcza jeśli pytasz go o to, gdzie pracuje, z kim mieszka, lub jakie jest jego ulubione jedzenie, a on unika odpowiedzi na to pytanie lub zmienia temat. Bez wątpienia nie jest to dobry zwiastun!
7. Nie angażuje się
Być może Twój nowy partner wiele wycierpiał w poprzednim związku lub nie lubi bliskiego kontaktu z ludźmi. Istnieją i takie typy osobowości.
Jeśli jednak zachowuje się tak, jakbyś nie istniała przez większość czasu lub nie zwraca na Ciebie uwagi i zamiast rozmawiać z Tobą, woli oglądać telewizję, wysyłać wiadomości lub robić cokolwiek innego, może to oznaczać, że ten człowiek nie jest dla Ciebie.
8. Cały czas mówi o swojej byłej
Spotykacie się już od kilku tygodni, a jedyną rzeczą, jaką on robi na każdej randce, jest rozmawianie o swojej byłej… Że lubiła to i tamto, że poszli do tej restauracji, że nigdy nie chciała iść z nim do kina…
Z jednej strony to nudne, a z drugiej – powinno zacząć Cię to martwić. Jeśli wciąż nie jest w stanie zapomnieć o swoim poprzednim związku, jest mało prawdopodobne, że możecie razem stworzyć nowy.
Pozwól mu żyć przeszłością, a kiedy będzie naprawdę gotowy, żeby zacząć wszystko od nowa, być może zechcesz dać mu kolejną szansę.
9. Chce, żebyś się dla niego zmieniła
Chociaż mówi się, że tylko krowa zdania nie zmienia i wszyscy możemy poprawić się w niektórych aspektach, to że ktoś usiłuje dopasować Twoje zachowanie i wygląd do swojego gustu i poglądów, powinno być dla Ciebie alarmujące.
Może chcieć, żebyś ścięła włosy, zmieniła ich kolor, ubierała się, jak on chce. A może wymaga od Ciebie, abyś przestała widywać niektórych przyjaciół, znalazła inną pracę albo zmieniła swój sposób myślenia…
Zasadniczo chce, żebyś była zupełnie inną osobą. Bez wątpienia jest to znak, że to mężczyzna nie dla Ciebie!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Medina, J. L. V., López-Fuentes, N. I. G. A., Valdez, J. A., & Jiménez, M. D. C. L. (2007). La elección real e ideal de pareja: Un estudio con parejas establecidas. Interamerican Journal of Psychology.
- Beck, U. y Beck-Gersheim, E. (2001), El normal caos del amor. Las nuevas formas de la relación amorosa, Barcelona, Paidós Contextos.
- Burns, M., Burgoyne, C. y Clarke, V. (2008), “Financial Affairs? Money Management in Same-Sex Relationships”, The journal of Socio-Economics, 37 (2): 481-501.