Medytacja orgazmiczna - dowiedz się więcej na jej temat!

Medytacja orgazmiczna to praktyka prowadząca do poprawy samopoczucia poprzez skupienie uwagi na orgazmie. Co warto wiedzieć na jej temat?
Medytacja orgazmiczna - dowiedz się więcej na jej temat!
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Medytacja orgazmiczna ma za zadanie wprowadzenie spokoju i duchowości do życia poprzez stymulację łechtaczki.

OneTaste to jeden z ruchów uważających medytację orgazmiczną za skuteczną technikę uszczęśliwiającą i czyniącą bardziej inteligentnym. Medytacja orgazmiczna zorientowana jest bowiem nie tyle na szczytowanie, co na odłączenie, poczucie stabilności i ekstazę osiąganą poprzez stymulację kobiecych genitaliów.

Jak podaje OneTaste:

“Jest to praktyka zorientowana na osiągnięcie dobrostanu poprzez koncentrację uwagi na ludzkim doświadczeniu, jakim jest orgazm, i jego głębi”.

Organizacja ta utrzymuje bowiem, że medytacja orgazmiczna łączy ciało i seksualność. Jest także bezpieczna i osobista. Potrzeba do niej bowiem jedynie dwóch osób. Czas trwania medytacji orgazmicznej to około 15 minut.

Wówczas mężczyzna nazywany strokerem masuje łechtaczkę. Powoduje to pobudzenie układu limbicznego i wydzielanie oksytocyny. Stroker nie musi być partnerem kobiety, która medytuje. Doświadczenie to ma być oddzielone od sfery seksualnej.

Jak przebiega medytacja orgazmiczna?

Kobieta w trakcie orgazmu

Sesja medytacji orgazmicznej przebiega w następujący sposób:

 • Kobiety rozbierają się od pasa w dół. Strokerzy pozostają w ubraniu.
 • Stroker tworzy przestrzeń, gdzie odbywa się medytacja. Wykorzystuje do tego matę i trzy poduszki.
 • Światła pozostają zapalone.
 • Stroker dysponuje czasomierzem, ręcznikiem, rękawiczkami i lubrykantem.
 • Kobieta kładzie się na macie z ugiętymi kolanami.
 • Stroker siada po jej prawej stronie i stymuluje ją lewą ręką.
 • Czasomierz ustawia się na trzy minuty. Po tym czasie jest chwila na powrót do normalnego stanu.
 • Stroker tłumaczy kobiecie, co będzie robił i nakłada lubrykant na swoje palce.
 • Masaż zaczyna się od stymulacji łechtaczki palcem wskazującym ruchami w górę i w dół.
 • Kobieta może podpowiadać strokerowi, jak chce być stymulowana.

Po trzech minutach stroker układa prawą dłoń na lewej i przykrywa obiema dłońmi genitalia kobiety, delikatnie dociskając przez dwie minuty.

Po tym czasie kobieta ma chwilę na uspokojenie się, a następnie mata i poduszki zostają zebrane.

Ciekawa metoda czy szaleństwo?

Jako że koszty takich sesji są duże, niektórzy krytykujący zaczęli je postrzegać jako rodzaj sekty. Praktyka ta ma jednak swoich obrońców. Pisarka Rose Surnow zapewnia natomiast, że medytacja orgazmiczna daje jej spokój i przyjemność oraz zmienia jej postrzeganie seksu.

Dziennikarka Aurora Wells także twierdzi, że było to dla niej doświadczenie “nieco dziwne, ale uzdrawiające”. W popularnych mediach pojawiały się takie opinie kobiet praktykujących medytację orgazmiczną:

“To przedziwne doświadczenie o uzdrawiającym charakterze…Nie ma podczas niego kontaktu wizualnego. To koncepcja podobna do seksu tantrycznego. Chodzi o osiągnięcie szczytu sensorycznego przed osiągnięciem orgazmu”.

Metoda ta różni się jednak od innych praktyk, jak twierdzi guru Shree Ramananda:

“Podczas gdy tradycyjna medytacja ma cel duchowy, ten jej rodzaj ukierunkowany jest na redukowanie napięcia i koncentrowanie uwagi”.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Brotto, L. A., & Basson, R. (2014). Group mindfulness-based therapy significantly improves sexual desire in women. Behaviour Research and Therapy. https://doi.org/10.1016/j.brat.2014.04.001
 • Mañas, I. (2009). Mindfulness ( Atención Plena ): La Meditación en Psicología Clínica. Gaceta de Psicología.
 • Meditación, mindfulness y sus efectos biopsicosociales. revisión de literatura. (2011). Revista Electrónica de Psicología Iztacala.
 • Millar, L. M. (2015). Impact of orgasmic meditation.
 • Mosher, D. L. (1980). Three Dimensions of Depth of Involvement in Human Sexual Response 1. The Journal of Sex Research. https://doi.org/10.1080/00224498009551060

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.