Kula Feng Shui: co to jest i jak można ją włączyć do wystroju?

Filozofia „feng shui” promuje przyciąganie harmonii w domu. Ta taoistyczna technika związana jest z pozytywnym otoczeniem i dobrą energią. Zanotuj te rady i skorzystaj z nich.
Kula Feng Shui: co to jest i jak można ją włączyć do wystroju?

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia, 2023

Świadomość i harmonia przestrzeni to podstawowe zasady feng shui. Ta chińska filozofia przyciąga uwagę tych, którzy szukają alternatyw, aby odeprzeć ciężką lub negatywną energię. Jednym ze sposobów, w jaki mogą to zrobić, jest użycie kula feng shui.

W dziedzinie architektury i dekoracji propozycje taoistyczne są bardzo atrakcyjne pod względem rozmieszczenia i orientacji niektórych elementów. Ponadto mają pomagać w rozprzestrzenianiu pozytywnej energii w przestrzeni.

Jak to osiągnąć? Jak pisze magazyn Ideas y Tendencias Interiores, przekonanie to opiera się na niewidzialnej energii zwanej „chi”, która przepływa przez przestrzenie i ludzi, aktywując spokój i dobre samopoczucie. Kule Feng Shui są doskonałym zasobem do tego celu. Przyjrzyjmy się bliżej.

Co to jest kula feng shui?

Kula Feng Shui lub kula fasetowana to okrągły przedmiot wykonany z ciętych kryształów, które odbijają światło. Jak się uważa, w ten sposób oczyszcza negatywną energię w pomieszczeniu. Można ją umieścić w kluczowych obszarach, w których koncentruje się największy ładunek ciężkiej energii.

Zwykle jest wykonana z 30% ołowiu, uważanego za idealny składnik do aktywacji energii. Rozmiar waha się od 40 do 50 milimetrów. Jej idea opera się na zasadach starożytnej chińskiej sztuki feng shui, promującej życie w zgodzie z przepływem widzialnych i niematerialnych energii.

Uważa się, że w tym szczególnym przypadku kula feng shui rozpuszcza wszystko, co blokuje harmonię przestrzeni i utrzymuje zdrową równowagę energetyczną. Dzieje się tak dzięki trójkątnemu cięciu, które idealnie nadaje się do rozprowadzania iskrzącego się oświetlenia.

Kula Feng Shui wyróżnia się również przyciągającym wzrok wyglądem.

Kula feng shui
Uważa się, że zasada kuli polega na usuwaniu złej energii ze środowiska i jej redystrybucji, dając w ten sposób miejsce energii pozytywnej.

O czym należy pamiętać, jeśli chcesz używać kuli feng shui w domu?

Teorie ujawnione w książkach wyjaśniają, że feng shui to „dekoracja wewnętrznej istoty, odzwierciedlona w dekoracji otoczenia”. Na tej podstawie użycie fasetowanych kulek można rozumieć jako instalację dekoracyjnego narzędzia, które kieruje zdrowymi emocjami.

Aby włączyć je do wystroju domu tak, by spełniła swoje zadanie, należy pamiętać o kilku rzeczach:

  • Nić, na której jest zawieszona musi być czerwona.
  • Kula Feng Shui nie może dotykać ścian ani podłogi.
  • Najlepiej umieścić ją w rogu.
  • Używaj maksymalnie 4 kul na tym samym piętrze.
  • Wieszając je pod sufitem, zawsze przestrzegaj wysokości, która jest wielokrotnością 9 centymetrów. Jest to liczba, którą feng shui kojarzy się z dostatkiem, zdrowiem, sukcesem i długim życiem.

Kule są bardziej skuteczne, jeśli użyjesz ich wraz z innymi amuletami feng shui oraz z aromaterapią. Istotne jest również, aby zarówno zasoby, jak i przestrzeń instalacyjna były zawsze czyste. Według sztuki feng shui brud i bałagan przeciwdziałają właściwościom kuli i zmniejszają jej zalety.

Sądzimy, że spodoba ci się również ten artykuł: Feng Shui i aromaterapia w celu zrównoważenia energii w domu

Przestrzenie, które możesz udekorować kulą feng shui

Nawet jeśli umieścisz ją w rogu lub w dużym pokoju, ważne jest, aby określić punkt, przez który przechodzi światło. Kula feng shui może ozdobić praktycznie każdą część domu. Jest skuteczna zarówno w zatłoczonych miejscach, jak i w odosobnionych sektorach.

Wejścia

Kiedy otwierasz drzwi do domu, dajesz dostęp do wszelkiego rodzaju energii. Dlatego zawieszona w wejściu kula feng shui przekształca zło w harmonię i rozprowadza je, tworząc miejsce dla dobrej energii.

Miejsce pracy lub nauki

Jednym z obszarów wymagających spokoju i skupienia jest miejsce do pracy lub nauki. Jeśli wieszasz kulę na blacie lub na lampce biurkowej, zawsze staraj się trzymać ją wysoko. Odbija korzystne oświetlenie, dzięki czemu oczekujące zadania płyną bez przeszkód, a dzień jest produktywny.

Podziały między pomieszczeniami

Zgodnie z filozofią granice między pomieszczeniami gromadzą energie. Chińska filozofia proponuje jednak rozwiązanie: zawiesić rzeźbione kule dokładnie w miejscach, w których następuje oddzielenie pomieszczeń. To pozwoli zneutralizować wibracje i lepiej je rozproszyć.

Korytarze

Korytarze zalicza się do dobrych miejsc na dekorację kulami feng shui. Wyznaczają bowiem drogę do innych pomieszczeń, co jest korzystne dla stworzenia przyjemnego otoczenia.

Okna

To doskonałe miejsce do powieszenia fasetowanych kulek, zwłaszcza jeśli wpada do nich naturalne światło. Odsuń je od szyby i ściany, wyśrodkowując tak, aby promienie słoneczne rozpraszały efekt tęczy wyłaniający się z kuli.

Ta projekcja rozprasza energię, zapewniając jednocześnie estetyczny i subtelny kontakt z kolorami.

Uważa się, że kula feng shui przyciąga pozytywną energię i pomaga tworzyć harmonijne otoczenie. Dowiedz się, jak go używać w tym artykule.
Okna są idealnym miejscem na taką dekorację.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Sztuczki dekoratorskie, które mogą poprawić Twoje zdrowie

Narożniki

Zgodnie z zasadami feng shui, narożniki bez mebli lub te, które nie są brane pod uwagę przy urządzaniu wnętrz, kumulują złą energię. Możesz temu zaradzić, wieszając fasetowaną kulę feng shui.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na kulę feng shui

Możesz mieć kilka tego typu dekoracji w całym domu. Ale jeśli masz tylko jedną lub kilka, przeanalizuj, gdzie kula feng shui najwydajniej rzucałaby światło.

Wybierając miejsce, warto wziąć pod uwagę, czy może dojść do zakłócenia harmonii energetycznej tego miejsca. Czy jest to pomieszczenie, w którym panuje energia ujemna, czy ogólnie panuje dobra cyrkulacja?

A więc, czy zamierzasz włączyć jedną z tych lśniących, mistycznych kulek do dekoracji swojego domu?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Evraud M, Le Hardy S. Cómo aplicar el feng shui. Claves para el hogar, el jardín, el trabajo, el amor y la amistad. pp. 14. Amat Editorial. 2006. https://books.google.es/books?hl=es&lr=&id=atu_peR9jS8C&oi=fnd&pg=PA11&dq=feng+shui+y+el+%C3%A9xito+laboral&ots=L2HFl-pAgR&sig=X1SrG9RdybSdimO78SmpuHuhBH4#v=onepage&q&f=false
  • Feng Shui: qué es, qué beneficios tiene y cómo aplicarlo en 5 sencillos pasos. Ideas y Tendencias Interiores. España. https://www.revistainteriores.es/tendencias/secretos-orden-feng-shui_40047
  • Roldán CE. Feng Shui para vivir mejor. https://books.google.es/books?hl=es&lr=&id=wAG-CgAAQBAJ&oi=fnd&pg=PT6&dq=feng+shui+y+el+%C3%A9xito+laboral&ots=80uw6ewpxq&sig=ALjRvWZN5Goak9vu_YpO3pVXp8A#v=onepage&q=feng%20shui%20y%20el%20%C3%A9xito%20laboral&f=false

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.