Krem nawilżający domowej roboty!
Jeżeli chcemy cieszyć się zdrową, nawilżoną skórą, powinnyśmy sięgać po krem nawilżający do ciała nie od czasu do czasu, ale codziennie. Mamy do dyspozycji setki marek, w najróżniejszych cenach. Najlepsze są te całkowicie naturalne, niezawierające produktów chemicznych takich jak parafina i inne substancje pozyskiwane z ropy naftowej.
W tym artykule proponujemy Ci coś jeszcze lepszego. Z 5 składników możesz przygotować własny krem nawilżający do ciała, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Przekonaj się sama!
Krem nawilżający domowej roboty – jak go używać?
Własnoręcznie przygotowany krem należy zużyć jak najszybciej. Dlaczego? Ponieważ nie zawiera żadnych sztucznych konserwantów, które przedłużyłyby jego przydatność. Wszystkie składniki są świeże.
Mimo tego, że witamina E działa konserwująco, zalecamy przechowywać krem w lodówce i zużyć nie dłużej niż w dwa tygodnie.
Najlepiej przygotować mniejszą ilość albo sprezentować nadmiar koleżankom.
Krem nawilżający domowej roboty – dla jakiego rodzaju skóry?
Jest to krem nawilżający, dlatego też nadaje się do każdego rodzaju cery. Jeżeli nasza skóra jest wyjątkowo sucha, możemy użyć większej ilości olejków. Jeżeli natomiast jest zbyt tłusta, dodajemy więcej aloesu.
Istnieją składniki, które – zależnie od naszych potrzeb – możemy włączyć do przepisu. Krem, który my proponujemy, działa odżywczo, nawilżająco i poprawia krążenie krwi. Jego składniki posiadają następujące właściwości:
Olejek migdałowy
Wyciąg z migdałów jest jednym z najbardziej popularnych składników w przemyśle kosmetycznym. Nie tylko posiada cudowne właściwości, ale też jest dostępny w bardzo przystępnej cenie.
Mogłybyśmy nakładać go bezpośrednio na mokrą skórę, na przykład po prysznicu, i działałby nawilżająco. Jednak nasz krem jest dużo wygodniejszy w użyciu.
Jakie są jego właściwości?
- Wygładza
- Nawilża
- Łagodzi podrażnienia
- Zapobiega zmarszczkom i rozstępom
Kupujemy olejek z pierwszego tłoczenia, na zimno.
Wyciąg z aloesu
Nie może zabraknąć aloesu w naszym domu. Nawilża, odświeża i jest niezastąpiony przy bliznach.
Możemy same przygotować wyciąg, obcinając i obierając ze skórki kawałki rośliny. Możemy też go kupić. Trzeba dobrze się przyjrzeć, żeby żel nie zawierał żadnych innych zbędnych substancji.
Olejek eteryczny z pomarańczy
Olejek eteryczny z pomarańczy sprawi, że nasz krem będzie wspaniale pachniał. Przy okazji, jego właściwości antydepresyjne przyczynią się do tego, że poczujemy się lepiej.
Poprawia jędrność skóry, stymuluje kolagen i zwalcza trądzik.
Olejek eteryczny z rozmarynu
Olejek z rozmarynu jest składnikiem niezastąpionym. Zwłaszcza przy dolegliwościach układu krążenia i przemęczeniu. Działa odżywczo i przeciwbakteryjnie.
Jest szczególnie zalecany dla dojrzaych pań oraz dla osób z problemami skórnymi.
Koniecznie zobacz też artykuł: Rozmaryn – właściwości lecznicze i zastosowanie
Witamina E
Witamina E jest naturalnym konserwantem. Dzięki niej możemy przechować nasz krem nawilżający przez dłuższy czas.
Oprócz tego, jest świetnym antyoksydantem, działa odmładzająco i ochronnie. Możemy ją kupić w niektórych aptekach i sklepach ze zdrową żywnością.
Czasem jest sprzedawana w kapsułkach, które również nadają się do naszego przepisu.
Krem nawilżający domowej roboty – ilości
- 50 ml olejku z migdałów.
- 50 ml wyciągu z aloesu.
- 10 kropli olejku esencjonalnego z pomarańczy.
- 10 kropli olejko esencjonalnego z rozmarynu.
- 20 kropli witaminy E.
Krem nawilżający domowej roboty – sposób przygotowania
- Dobrze mieszamy olejek z migdałów z wyciągiem z aloesu. Jeżeli używamy aloesu bezpośrednio z doniczki, możliwe, że będziemy musiały użyć blendera, żeby go odpowiednio rozdrobnić.
- Następnie dodajemy wszystkie olejki esencjonalne i mieszamy z resztą składników.
- Przechowujemy nasz krem w szklanym, ciemnym słoiczku przez mniej więcej 15 dni.
- Regularne stosowanie przyczyni się do poprawy stanu naszej skóry.
Koniecznie wypróbuj proponowany przez nas krem nawilżający domowej roboty. Twoja skóra Ci za to podziękuje.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Traber, M. G., & Atkinson, J. (2007). Vitamin E, antioxidant and nothing more. Free radical biology and medicine, 43(1), 4-15. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0891584907002195
- Ahmad, Z. (2010). The uses and properties of almond oil. Complementary Therapies in Clinical Practice, 16(1), 10-12. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1744388109000772
- Dal’Belo, S. E., Rigo Gaspar, L., & Berardo Gonçalves Maia Campos, P. M. (2006). Moisturizing effect of cosmetic formulations containing Aloe vera extract in different concentrations assessed by skin bioengineering techniques. Skin Research and Technology, 12(4), 241-246. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.0909-752X.2006.00155.x
- Vora, J., Srivastava, A., & Modi, H. (2018). Antibacterial and antioxidant strategies for acne treatment through plant extracts. Informatics in Medicine Unlocked, 13, 128-132. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352914817302010
- Muthaiyan, A., Biswas, D., Crandall, P. G., Wilkinson, B. J., & Ricke, S. C. (2012). Application of orange essential oil as an antistaphylococcal agent in a dressing model. BMC complementary and alternative medicine, 12(1), 125. https://bmccomplementmedtherapies.biomedcentral.com/articles/10.1186/1472-6882-12-125