Sucha skóra? Przywróć jej blask

Aby mieć jedwabiście gładką skórę, zapobiegać oznakom starzenia,niezbędne jest nawilżanie jej każdego dnia. Ponadto, powinno się stosowac peeling co najmniej raz w miesiącu, aby usunąć martwy naskórek.

Każdego dnia nasza skóra jest narażona na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych, które wysuszają ją, przyspieszają jej starzenie się i odbierają jej zdrowy blask.

Dym papierosowy, wolne rodniki w zanieczyszczonym powietrzu, temperatura, promienie UV czy nawet dieta sprawiają, że skóra traci swój zdrowy wygląd. Taki stan rzeczy na pewno Cię martwi, na szczęście przemysł medyczny i kosmetyczny proponuje nam wiele rozwiązań tego problemu.

Dowiedz się jak sprawić, aby skóra na nowo stała się nawilżona, gładka i odżywiona.

Jeśli jesteś jedną z milionów osób cierpiących z powodu wysuszonej skóry, z pewnością wiesz, że wymaga ona nieustannej ochrony i opieki. W tym artykule poznasz kilka kroków, jak chronić i odżywić swoją skórę, aby odzyskała dobry wygląd.

Sucha skóra – Jak przywrócić jej zdrowy wygląd?

Ciepła kąpiel ma negatywny wpływ na skórę

Jeśli lubisz zaczynać lub kończyć dzień ciepłą kąpielą, musisz pamiętać, że choć jest to świetny sposób na relaks, może mieć negatywny wpływ na Twoją skórę.

Długi kontakt ze zbyt wysoką temperaturą sprawia, że skóra traci swoje naturalne nawilżenie. Zdecydowanie lepsza jest dla niej chłodna lub letnia woda, która przyniesie skórze więcej korzyści.

Skoro jesteśmy już przy kąpieli, warto wspomnieć również jak ważny jest rozsądny i odpowiedni dobór kosmetyków i artykułów higienicznych. Wybieraj produkty przeznaczone dla suchej i wrażliwej skóry, nakładaj je delikatnie za pomocą dłoni lub specjalnej gąbeczki.

Dezodorantów i antyperspirantów używaj tylko w miejscach, do których są przeznaczone,  gdyż ich kontakt z innym częściami ciała może skutkować wysuszeniem skóry. Po kąpieli wycieraj się delikatnymi ruchami i miękkim ręcznikiem, unikaj szorstkich i drapiących.

Nawilżaj skórę, zaraz po kąpieli

Skóra powinna być nawilżana od razu po kąpieli. Polecamy produkty zawierające wazelinę, kwas hialuronowy, lanolinę i oleje mineralne, gdyż są to skuteczne i sprawdzone składniki nawilżające skórę.

Złuszczaj naskórek

Regularnie złuszczaj naskórek. Unikaj produktów złuszczających zawierających substancje chemiczne, gdyż one również mogą prowadzić do wysuszenia skóry.

Najlepiej jest wykorzystywać naturalne środki zawierające składniki nawilżające i ochronne, a skóra stanie się gładka i odżywiona.

Zbilansowana dieta

Pamiętaj także o zdrowej i zbilansowanej diecie, bogatej w przeciwutleniacze. Uzupełniaj swoją dietę owocami i warzywami oraz kwasami tłuszczowymi, takimi ja omega-3. Pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Zapewni Ci to naturalne nawilżenie, a Twoja skóra odzyska blask.

Stosuj maseczki

Ogórek na skórę

Maseczka nawilżająca

Poniższy przepis pozwoli Ci na przygotowanie maseczki nawilżającej zawierającej 3 najskuteczniejsze składniki zapobiegające starzeniu się skóry. Twoja skóra nie tylko stanie się nawilżona, ale także pozbędziesz się zmarszczek.

Składniki

  • 2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego
  • 1/2 ogórka pokrojonego w paski
  • 1 łyżka stołowa miodu

Sposób przygotowania

Połącz powyższe składniki w dużej misce i upewnij się, że są dobrze wymieszane. Nałóż maseczkę na skórę, rozprowadzając ją równomiernie na całej twarzy. Pozostaw na 15 minut i spłucz zimną wodą.

Maseczka złuszczająca

Cukier

Maseczka jest świetną metodą na nawilżenie, złuszczenie i pozbycie się martwego naskórka. Poniższa mieszanka składników nie tylko sprawi, że skóra będzie nawilżona i oczyszczona, ale także nada jej zdrowy blask, kolor i zneutralizuje oznaki starzenia się.

Składniki

  • 3 łyżki stołowe owsa
  • 1 łyżeczka cukru
  • 2 łyżki stołowe miodu pszczelego
  • 1/4 soku z pomarańczy

Sposób przygotowania

Wymieszaj wszystkie składniki tak, aby przyjęły konsystencję pasty. Nałóż na oczyszczoną skórę i masuj kolistymi ruchami. Pozostaw maseczkę na 15 minut i spłucz chłodną wodą.

WIĘCEJ DLA CIEBIE