Ból głowy - zwalcz go szybko naturalnymi sposobami!

Cytryna skutecznie usunie ból głowy, dodatkowo pomoże ona w rozładowaniu stresu i napięcia oraz zapewni natychmiastowe uczucie ulgi.
Ból głowy - zwalcz go szybko naturalnymi sposobami!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Ból głowy jest najbardziej powszechną dolegliwością dotykającą prawie wszystkich ludzi na świecie. Wszystko dlatego, że może być powodowany przez naprawdę wiele różnych czynników.

Może pojawić się znienacka, całkowicie niespodziewany i skutecznie sparaliżować, a także uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Chcesz dowiedzieć się, jak szybko i naturalnie zwalczyć ból głowy?

Najczęstszym rodzajem tej dolegliwości są napięciowe bóle głowy. Dotykają głowę, szyję i wiążą się również z napięciem mięśniowym w tych obszarach. Ten ból głowy może trwać kilka minut lub przeciąga się do kilku godzin. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków na jego złagodzenie.

Gdy ból głowy zaczyna być coraz intensywniejszy i ostry, a oprócz tego zaczynają mu towarzyszyć inne symptomy, najprawdopodobniej jest to migrena.

Ten rodzaj bólu jest w stanie całkowicie sparaliżować ciało i uniemożliwić wykonywanie podstawowych czynności. Może przeciągnąć się nawet do 72 godzin.

Ból głowy – czy łagodzić go środkami przeciwbólowymi?

Leki przeciwbólowe zdają się dobrym rozwiązaniem, jeżeli ból głowy właśnie przerwał nam spokojny dzień.

Jednak kilka badań wykazało, że regularne ich stosowanie może mieć szkodliwe konsekwencje dla zdrowia. W rzeczywistości mogą one bowiem zwiększyć częstotliwość późniejszego występowania stanów bólowych.

W oświadczeniu wydanym przez Narodowy Instytut Zdrowia w Wielkiej Brytanii ostrzegano konsumentów przed zbyt częstym spożywaniem środków przeciwbólowych. Na liście takich leków widniały: Ibuprom, Paracetamol czy kwas acetylosalicylowy.

Szkielet i ból głowy

Tabletki te mogą spowodować zjawisko zwane wtórnym bólem głowy, który występuje po spożyciu więcej niż 15-stu tabletek miesięcznie lub 10-ciu w wypadku ich częstej zmiany i mieszania.

Oprócz wtórnych bólów głowy częste spożywanie tabletek przeciwbólowych może doprowadzić do niewydolności nerek. Ponadto może prowadzić do problemów z żołądkiem lub uszkodzenia jelit.

Dlatego wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom zwalczanie bólów naturalnymi metodami, które są zdecydowanie korzystniejsze dla organizmu i nie powodują tylu szkód, a jednocześnie są bardzo skuteczne w działaniu

Cudowny napój, który szybko złagodzi ból głowy

Ten magiczny napój jest elementem naturalnej medycyny tradycyjnej. Co więcej, jest on doskonałą alternatywą dla przyjmowania medykamentów. Wystarczy połączyć kilka prostych składników, które mają właściwości łagodzące bóle głowy i przynoszą ukojenie w wypadku migren.

Cytryna

Tajemnicą przepisu jest połączenie soli himalajskiej i cytryny. Oba produktu mają właściwości przydatne przy łagodzeniu stresu, poprawiają krążenie i znacznie redukują dolegliwości takie jak ból głowy.

Korzyści jakie niesie ze sobą sól himalajska

Sól himalajska jest głównym i najważniejszym środkiem tej mieszanki. Zyskała ona popularność w ciągu ostatnich kilku lat dzięki swoim leczniczym właściwościom.

Stwierdzono, że znajdziemy w niej aż 84 zdrowe elementów i składników, które między innymi stymulują wydzielanie serotoniny do krwi, co przyczynia się do znacznego zmniejszenia odczucia bólu.

Poprawia również krążenie i zapobiega skurczom mięśniowym oraz pomaga wyrównać nadmiar kwasowości w komórkach, zwłaszcza tych, które znajdują się w mózgu.

Korzyści jakie niesie ze sobą cytryna

Cytryna, naturalny produkt, którego właściwości są powszechnie wykorzystywane przy poprawie urody, zdrowia, a nawet przy wykonywaniu prac domowych.

Napar z cytryną - remedium na ból głowy

W owocu tym znajdziemy wiele witaminy C i przeciwutleniaczy, które spowalniają działanie wolnych rodników, zapobiegając przy tym powstawaniu wielu chorobom i przedwczesnemu starzeniu.

Oprócz tego, że cytryna skutecznie usunie ból głowy, dodatkowo pomoże ona w rozładowaniu stresu i napięcia oraz zapewni natychmiastowe uczucie ulgi.

Co należy zrobić?

Pierwsze co należy wykonać, to z dwóch cytryn wycisnąć świeży sok. Następnie dodać dwie łyżki soli himalajskiej i dokładnie wymieszać. Napój należy wypić szybko, nie pozostawiając przy tym nic na dnie szklanki.

Smak napoju może nie być najprzyjemniejszy, ale lekarstwo na ból głowy na pewno szybko zadziała i przyniesie ulgę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Morán A. Ibuprofeno, paracetamol, metamizol… analgésicos, esos medicamentos que nos calman los dolores [Internet]. Dciencia. 2019 [cited 13 January 2019]. Available from: http://www.dciencia.es/ibuprofeno-paracetamol-metamizol-analgesicos-esos-medicamentos-que-nos-calman-los-dolores/
  • Martínez, M. D. V. L. (2016). Cefalea por abuso de medicación: Patrón y evolución de los pacientes atendidos en una unidad específica de cefalea (Doctoral dissertation, Universidad de Sevilla).
  • Rojo, E., Pedraza, M. I., Muñoz, I., Mulero, P., Ruiz, M., De la Cruz, C. et al. (2015). Diferencias entre migraña crónica con y sin uso excesivo de medicación: experiencia en una serie hospitalaria de 434 pacientes. Neurología30(3), 153-157. https://doi.org/10.1016/j.nrl.2013.12.003

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.