Jak wybielić ciemne plamy na szyi i pod pachami?
Skóra w okolicach szyi i pod pachami jest szczególnie podatna na występowanie ciemnych plam, a to ze względu na to, że są to obszary, w których gromadzi się znaczna ilość martwych komórek naskórka. Ciemne plamy na skórze nierzadko są wynikiem stosowania rozmaitych środków chemicznych, takich jak dezodoranty, antyperspiranty, lotiony, perfumy, itp.
Tego typu produkty, w połączeniu z ekspozycją na działanie promieni słonecznych, przyczyniają się do powstawania ciemnych plam na skórze, która w efekcie wygląda na nieestetycznie zabrudzoną. Dowiedz się, jak za pomocą naturalnych metod można usunąć plamy na skórze szyi i pod pachami.
Jak naturalnie wybielić plamy na szyi i pod pachami?
Troska, jaką otaczamy naszą skórę, jest kluczem do zapobiegania występowaniu ciemnych plam oraz do ich rozjaśniania. Nie daj się im i poznaj kilka praktycznych porad na to, jak sprawić, by plamy nie stały się Twoim problemem.
Na przykład stosowanie produktów zawierających alkohol sprawia, że na skórze gromadzą się martwe komórki, które na pierwszy rzut oka wyglądają na zwyczajny brud. Co więcej, podczas nadmiernej ekspozycji na słońce, w skórze zachodzą rozmaite zmiany, które również przyczyniają się do powstawania ciemnych plam.
Jak zatem zapobiegać ich powstawaniu?
Należy odpowiednio chronić skórę przed słońcem i wybierać dobre produkty kosmetyczne.
A co jeśli plamy już pojawiły się na skórze? Nie ma powodów do niepokoju – poniżej przedstawiamy doskonałe naturalne sposoby walki z ciemnymi plamami na skórze, które bez problemu możesz stosować samodzielnie w domu.
Stosuj peeling
Kiedy skóra na szyi czy pod pachami zaczyna przybierać ciemną barwę, oznacza to, że nagromadziły się w niej martwe komórki naskórka. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek zabiegu, należy przeprowadzić peeling.
Dzięki niemu usuniesz nie tylko martwe komórki, ale także pozostałości dezodorantu, lotionu czy jakiegokolwiek innego produktu chemicznego.
Cytryna rozjaśni plamy
Jednym z najlepszych naturalnych środków wybielających skórę pod pachami i w okolicach szyi jest sok z cytryny. Doskonale usuwa on martwe komórki oraz posiada silne właściwości rozjaśniające skórę.
Pamiętaj jednak, by zabiegi na bazie cytryny przeprowadzać wyłącznie wieczorem, ponieważ gdy tuż po zabiegu wystawisz się na działanie promieni słonecznych, uzyskasz efekt odwrotny, czyli plamy staną się jeszcze ciemniejsze.
Zabieg jest bardzo prosty do wykonania: wystarczy przetrzeć ciemne plamy sokiem z cytryny, pozostawić na pół godziny, a następnie spłukać letnią wodą. Jeśli chcesz, by rezultat był jeszcze lepszy, zalecamy dodatkowo zastosować odrobinę wody różanej.
Olejek kokosowy świetnie nawilży twoja skórę
Olej kokosowy posiada liczne właściwości, które cudownie wpływają na stan naszej skóry. Poza tym, że jest produktem silnie nawilżającym, a także działa zmiękczająco na naskórek, ułatwia usuwanie martwych komórek oraz pozostawia na skórze niezwykle przyjemny zapach.
Aby na Twojej skórze nie pojawiały się ciemne plamy, codziennie wcieraj w nią odrobinę olejku kokosowego.
Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Glinka i olej kokosowy – poznaj wspaniałą maseczkę na ożywienie włosów
Woda utleniona
Woda utleniona jest wielkim sojusznikiem w walce z wszelkiego rodzaju ciemnymi plamami na skórze, szczególnie w okolicach szyi i pod pachami.
Nanieś odrobinę wody utlenionej na ciemne plamy i pozostaw na 5-10 minut, a następnie spłucz wodą. Powtarzaj ten sam zabieg codziennie, stopniowo wydłużając czas działania specyfiku aż do 30 minut.
Krem złuszczający na bazie sody oczyszczonej i cytryny
Soda oczyszczona jest kolejnym cudownym składnikiem pomagającym usunąć martwy naskórek i rozjaśnić ton skóry.
Dodatkowo w połączeniu z siłą cytryny, proponowany przez nas krem doskonale poradzi sobie z ciemnymi plamami na szyi i pod pachami.
Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Woda z octem i sodą oczyszczoną – korzyści płynące z jej picia przed posiłkami
Składniki
- 3 łyżeczki brązowego cukru
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- Cytryna
- Wacik kosmetyczny
Przygotowanie
Wrzuć wszystkie składniki do naczynia i zmieszaj je ze sobą, aż uformuje się jednorodna pasta. Gdy już będzie gotowa, nanieś ją na skórę szui i pod pachami, wykonując przy tym delikatny masaż. Pozostaw na skórze przez około 20-25 minut.
Pamiętaj, że ze względu na zawartość cytryny, powinnaś wykonywać zabieg wieczorem, ponieważ ekspozycja na promieniowanie słoneczne mogłaby wywołać skutek odwrotny.
Krem złuszczający na bazie płatków owsianych i miodu
Owies i miód również doskonale wpływają na kondycję naszej skóry – dodają jej blasku oraz posiadają naturalne właściwości rozjaśniające plamy.
Te dwa składniki idealnie usuwają martwy naskórek, głęboko oczyszczają oraz sprawiają, że skóra staje się idealnie gładka i wolna od wszelkiego rodzaju plam.
Jeśli dodatkowo zastosujemy odrobinę soku z cytryny, otrzymane rezultaty będą jeszcze lepsze!
Składniki
- 1 łyżka miodu.
- 2 łyżki płatków owsianych.
- Cytryna.
Przygotowanie
Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki, aż do otrzymania konsystencji pasty. A następnie nałóż na skórę szyi i pod pachami, wykonując przy tym delikatny masaż. Pozostaw na 10 minut. Powtarzaj następnie zabieg dwa razy w tygodniu. Przekonaj się, że plamy szybko znikną!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Kim, D. B., Shin, G. H., Kim, J. M., Kim, Y. H., Lee, J. H., Lee, J. S., … Lee, O. H. (2016). Antioxidant and anti-ageing activities of citrus-based juice mixture. Food Chemistry. https://doi.org/10.1016/j.foodchem.2015.08.094
- Lin TK, Zhong L, Santiago JL. Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils. Int J Mol Sci. 2017;19(1):70. Published 2017 Dec 27. doi:10.3390/ijms19010070
- Varma SR, Sivaprakasam TO, Arumugam I, et al. In vitro anti-inflammatory and skin protective properties of Virgin coconut oil. J Tradit Complement Med. 2018;9(1):5–14. Published 2018 Jan 17. doi:10.1016/j.jtcme.2017.06.012
- Reading, S. A., & Yeomans, M. (2012). Oxygen absorption by skin exposed to oxygen supersaturated water. Canadian Journal of Physiology and Pharmacology. https://doi.org/10.1139/y2012-020