Jak uwieść mężczyznę? - Dyskretnie i skutecznie

Chociaż może wydawać się to absurdalne, aby uwieść mężczyznę i wzbudzić jego zainteresowanie naszą osobą, nie należy podążać za nim jak cień. Niezależność i Twoja ciekawa osobowość sprawią, że sam zacznie on zabiegać o Twoje względy.
Jak uwieść mężczyznę? - Dyskretnie i skutecznie
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, jak uwieść mężczyznę w dyskretny sposób, tak aby on nawet nie zauważył, że Wasze zbliżenie to Twoja zaplanowana sprawka.

Nie ma się co oszukiwać, uwodzenie to gra strategiczna, której zasad po prostu trzeba się nauczyć. Jeśli nie masz wrodzonych zdolności w tej dziedzinie, nic straconego – podpowiemy Ci, jak uwieść mężczyznę, który przykuł Twoją uwagę.

Pamiętaj, że mężczyźni odporni na kobiece wdzięki po prostu nie istnieją. To od nas samych zależy, czy facet się nami zainteresuje, czy nie. Poznaj tajniki skutecznej szkoły uwodzenia, a następnie wprowadź je do swojego życia. Wybrany przez Ciebie mężczyzna z pewnością nie oprze Ci się ani na chwilę.

Najważniejszą zasadą sztuki uwodzenia jest “obrócenie kota ogonem”, czyli sprawienie, aby to mężczyzna sam się Tobą zainteresował, nie wiedząc nawet, że to przecież Ty usychasz z pragnienia bycia z nim.

Kiedy zdołasz przejąć całkowitą kontrolę nad całą sytuacją, wówczas Twój obiekt pożądania przejmie inicjatywę i będzie to wyglądało, jakby to on zdobywał Ciebie a nie na odwrót.

Jak uwieść mężczyznę nie dając mu tego jasno do zrozumienia?

Płeć męska generalnie czuje się bardziej komfortowo, gdy samodzielnie kontroluje swoje życie emocjonalne. Krótko mówiąc, chodzi o to, że są skuteczniejsi w działaniu, gdy mają poczucie bycia stroną dominującą, a zatem uwodzącą.

Fundamentalną zasadą uwodzenia mężczyzn przez kobiety jest to, aby robić to tak, by nieświadomy całej strategii facet miał świadomość, że to on zdobywa partnerkę, a nie partnerka jego.

Jeśli ktoś wpadł Ci w oko, nie dawaj mu tego jasno do zrozumienia. Okazuj nim zainteresowanie, ale bez przesady. Faceci nie lubią, gdy kobiety za nimi biegają. Odbierają to jako presję, a ta w wielu przypadkach może działać zniechęcająco na “płeć brzydką”.

Kiedy panowie czują się prześladowani przez kobietę, mają w zwyczaju szykować się do ucieczki. Wielu z nich bowiem nie jest gotowych na poważny związek (albo tak im się tylko wydaje). Może zdarzyć się także, że wybuchnie między Wami jednorazowa namiętność, która jednak bardzo szybko się ulotni.

Podsumowując, nie warto uganiać się za facetem. Lepiej tak posterować całą sytuacją, by to on postanowił nas zdobyć. Jak to osiągnąć? Wyjaśniamy poniżej.

Jak uwieść mężczyznę? – Niezawodne metody

1. Nawiąż kontakt

Całą strategię uwodzenia warto rozpocząć od nawiązania kontaktu z obiektem pożądania. Bez tego ani rusz! Kontakt ten, nawet jeśli skrzętnie zaplanowany, powinien wyglądać na zupełnie przypadkowy i spontaniczny. Dzięki niemu będziecie mieli możliwość nieco się do siebie zbliżyć.

Znakomitą formą pierwszego kontaktu jest radosne i głębokie spojrzenie, czarujący uśmiech czy kilka miłych słów na codzienne tematy.

Przytulająca się para

Kiedy już zbliżycie się do siebie i będziecie przebywać tylko we dwoje, pokaż mu, że potrafisz słuchać. Interesuj się tym, co mówi, zadawaj pytania, śmiej się z jego żartów, pokaż mu, że Ci imponuje jego osoba.

Mężczyźni lubią, gdy kobiety doceniają ich poczucie humoru. Jednocześnie pociąga ich kobieca pewność siebie, dystans do swojej osoby i ciekawość świata. Pamiętaj, że wspólna rozmowa może Was zbliżyć bardziej niż może Ci się wydawać. Intelekt może zdziałać tu dużo więcej niż feromony.

2. Bądź tajemnicza

Generalnie po spędzeniu kilku chwil na miłej rozmowie, pojawia się propozycja wyjścia do klubu albo na kolację. Oczywiście powinnaś ją zaakceptować. To już taka prawdziwa randka tylko we dwoje.

Teraz faktycznie musisz pokazać obiektowi swoich uczuć, że jest jedynym mężczyzną, z którym pragniesz być. Pozwól, aby Ci nadskakiwał, schlebiał i zabiegał o Twoje względy. To element jego strategii i przejaw naturalnych instynktów łowcy.

Macie okazję poznać się lepiej i sprawdzić, czy rzeczywiście do siebie pasujecie. Nie opowiadaj jednak o sobie wszystkiego na tym pierwszym spotkaniu. Odpakuj nieco papierek, lecz zawartość czekoladki odkrywaj stopniowo. Faceci uwielbiają sami uchylać rąbka tajemnicy. To rozbudza ich zmysły i sprawia, że dosłownie tracą dla nas głowę.

Dobrym sposobem na podtrzymanie tajemniczej aury jest dawanie połowicznych odpowiedzi na pytania, z lekkim niedopowiedzeniem. W ten sposób zaintrygujesz swoją drugą połówkę i sprawisz, że przez cały czas będzie myślał tylko o Tobie. Przekonaj się sama, że Twoja tajemniczość zadziała na niego niczym płachta na byka.

Chociaż podejście do kwestii seksu zmienia się wraz z upływem lat, sztuka uwodzenia jest niemalże niezmienna. Rządzą nią prawa natury, których nie jesteśmy w stanie obezwładnić.

Mimo wszystko staraj się unikać intymnego zbliżenia na pierwszej randce. Rozpal ogień i pozwól mu przez chwilę płonąć.

3. Pokaż mu, że jesteś niezależną, pewną siebie kobietą

Aby rozniecić w mężczyźnie zainteresowanie swoją osobą, pokaż mu swoją radość życia. Niech widzi, że czerpiesz dużo szczęścia ze swoich zamiłowań, doszkalasz się na kursach, wyjeżdżasz ze znajomymi na weekendowe wycieczki, uwielbiasz poznawać nowych ludzi itp.

Wbrew obiegowej opinii, faceci podziwiają pewne siebie i niezależne kobiety. Widząc spełnioną i pełną własnych zainteresowań dziewczynę, podświadomie uzmysławiają sobie, że taka partnerka nie będzie zajmowała całej ich życiowej przestrzeni, że będą mogli spotykać się z kolegami i mieć czas na swoje sprawy.

Kobieta o wysokim poczuciu własnej wartości, zadbana, pewna siebie, mająca czas na pielęgnowanie swoich zamiłowań jest niczym wabik na mężczyzn. Faceci lgną do niej jak ćmy do ognia.

Dodatkowo jeśli jest uśmiechnięta i ma w sobie sporą dozę empatii, tryumf gwarantowany. Kobieta idealna, bratnia dusza, dokładnie pasująca druga połówka jabłka!

4. Zwracaj uwagę na szczegóły

Aby obiekt Twoich westchnień zainteresował się Tobą, musisz umieć słuchać i interesować się tym, co mówi. Odpowiednio prowadzona rozmowa ułatwi Wam otwarcie się przed sobą i wzajemne poznanie się. W ten sposób łatwiej będzie Wam ustalić, czy rzeczywiście do siebie pasujecie.

Kobieta i mężczyzna na skuterze wodnym

Pamiętaj, że w szczegółach tkwi naprawdę wielka siła. Zwracaj uwagę na to, co mówi Twoja partner. Jeśli nie wiesz, jak uwieść mężczyznę, wyczytaj to z jego słów.

Kiedy wspomina o swoich sportowych zamiłowaniach, zaskocz go biletem na mecz albo weekendową wycieczką rowerową. Jeśli lubi sztukę, kup bilet do teatru albo na koncert jazzowy.

Skupiając się na szczegółach, szybko zdobędziesz jego serce.

Na zakończenie

Jeśli nie wiesz, jak uwieść mężczyznę, który przykuł Twoja uwagę, zastosuj powyższą technikę, a z pewnością przyniesie ona oczekiwany rezultat.

Nie ma jednak wątpliwości, że aby uwieść mężczyznę, nie może brakować kilka kluczowych czynników, które działają na niego lepiej niż jakikolwiek afrodyzjak:

  • Głębokiego i budzącego pożądanie spojrzenia
  • Czarującego uśmiechu
  • Bogatej i ciekawej osobowości
  • Poczucia humoru i dystansu do siebie

Od czasów średniowiecza w kwestii uwodzenia niewiele się zmieniło: oni nadal myślą, że są książętami na białym koniu, którzy przybywają, aby się o nas troszczyć i rozbawiać!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Singh, R., Yeo, S. E. L., Lin, P. K., & Tan, L. (2007). Multiple mediators of the attitude similarity-attraction relationship: Dominance of inferred attraction and subtlety of affect. Basic and Applied Social Psychology, 29(1), 61-74.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.