Jak udekorować kuchnię latem
Aby udekorować kuchnię latem, nie są konieczne poważne remonty. W rzeczywistości istnieją różne proste pomysły, które w kilku krokach pozwalają odświeżyć atmosferę tej przestrzeni domu. Kluczem jest wykorzystanie światła, kolorów i aromatów charakterystycznych o tej porze roku. Czy odważysz się wypróbować którąś z tych wskazówek?
Pomysły, jak udekorować kuchnię latem
Kuchnia jest jednym z obszarów domu, w którym wiele osób przebywa częściej w okresie letnim, więc niektórzy decydują się dostosować wystrój kuchni do tej pory roku. Na szczęście wystarczy kilka drobnych zmian, aby zrobić dużą różnicę. Przyjrzyjmy się kilku pomysłom.
1. Otwórz kuchnię, aby ją “udekorować latem”
Otwarte przestrzenie zachęcają do dobrej cyrkulacji powietrza, światła i ludzi. Latem dni są dłuższe, a spotkania rodzinne i towarzyskie są na porządku dziennym. Dlatego powiększenie powierzchni kuchennej może być dobrym pomysłem o tej porze roku. Wpuśćmy zatem lato do kuchni.
Być może kuchnię można połączyć z jadalnią przy pomocy baru ze stołkami lub blatu. Otwarta kuchnia idealnie nadaje się do powiększenia przestrzeni komunikacyjnych. Dodatkowo daje poczucie przestronności i świeżości.
Możesz również przeczytać ten artykuł: Dekoracja morska: kluczowe elementy
2. Popraw oświetlenie
Jeśli Twoja kuchnia jest już połączona z salonem lub jadalnią, proponujemy jak najlepiej wykorzystać naturalne światło wpadające przez wszystkie okna. Kiedy oświetlenie obejmuje wszystkie pomieszczenia, które tworzą kuchnię, zauważysz wrażenie jasności na meblach i innych przedmiotach.
3. Udekoruj kuchnię jasnymi kolorami
Wiemy, że jasne kolory par excellence to biel i beż. Paleta jest jednak znacznie szersza, jeśli chodzi o jasność i wyrazistość. Na przykład żółty kolor – w jaśniejszych odcieniach – może również wnieść świeżość do otoczenia takiego jak kuchnia. Podobnie odcienie, takie jak zieleń wodna lub błękit śródziemnomorski, wnoszą swój letni akcent do tej przestrzeni.
Dobrym sposobem na włączenie tych tonów są obrazy, meble, sprzęty, ozdoby itp. Kiedy światło wpada i odbija się od tych przedmiotów, zauważysz szczególną przejrzystość w Twojej kuchni.
4. Użyj letniej tapety
Tapetę można stosować w kuchni, pod warunkiem umieszczenia jej w miejscach, które nie są narażone na działanie płynów i tłuszczu. Pomysł polega na szukaniu motywów kwiatowych, zielonych liści lub owoców, aby nadać wspaniały efekt lata.
5. Użyj dekoracyjnych naklejek winylowych
Ta opcja dekoracji jest niezwykle przyjazna dla budżetu i wygodna, ponieważ można odnowić elementy winylowe po zakończeniu lata. Możesz je zastosować na płytkach, oknach, meblach i innych elementach dekoracyjnych.
Po raz kolejny motywy kwiatowe i owocowe będą najodpowiedniejsze, aby oddać świeżość letniej atmosfery.
6. Udekoruj swoją kuchnię sezonowymi roślinami i kwiatami
Jak wspomnieliśmy na początku, są drobne detale, które idealnie nadają się, aby udekorować kuchnię latem. Jedną z najlepszych alternatyw są kompozycje kwiatowe. Najlepiej postawić wazon w miejscu, w którym jest dużo naturalnego światła, aby wzmocnić efekt.
Inną dobrą opcją jest dodanie roślin doniczkowych, które wprowadzają zielone odcienie do kuchennej przestrzeni. Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować kuchnię latem, rośliny zielne i aromatyczne to dwie niedrogie opcje, które zrobią różnicę. Aromaty takie jak między innymi mięta, oregano i rozmaryn nadają kuchni letni klimat.
Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Pięć pomysłów na udekorowanie salonu materiałami z recyklingu
7. Zawieś letnie zdjęcia
Choć umieszczanie obrazków nie jest jednym z najczęstszych trików dekoracyjnych, przydają się one latem, aby udekorować kuchnię i wprowadzić wakacyjny nastrój. Motywy zdjęć mogą być bardzo osobiste i zależą od gustu każdej osoby. Chociaż najlepiej sprawdzają się plaże, morze, rzeki i każdy obraz, który przenosi nas w letnie klimaty. Podobnie kwiaty, owoce i wiele kolorów to opcje dekoracyjne, które bardzo dobrze pasują do letniej aranżacji.
8. Dodaj elementy centralne
Stroiki również mogą pięknie udekorować kuchnię latem, a wybór opcji jest otwarty na nowe pomysły. Oprócz kwiatów – które wskazaliśmy w jednym z punktów – świetnym pomysłem jest również kosz z owocami ustawiony w centralnym punkcie.
Musimy pamiętać, że lato idealnie nadaje się również do zwiększenia nawodnienia, dlatego oprócz wody warto spożywać pokarmy obfite w płyn, takie jak owoce. Niektóre najbardziej polecane to melon, arbuz, ananas i papaja.
Kosz z owocami zapewnia więc nie tylko odpowiednie nawilżenie. Można powiedzieć, że to coś więcej niż zdrowy rodzaj dekoracji!
9. Użyj innej zastawy stołowej
Zmiana zastawy stołowej latem może być kolejną opcją, aby nadać kuchni świeży akcent. Możesz wybrać motywy kwiatowe lub jasne i wesołe kolory. Możesz również nakleić letnie naklejki winylowe na szklane butelki i szklanki. Wynik Cię zachwyci!
Proste zmiany, które odświeżają atmosferę mogą pięknie udekorować kuchnię latem
Krótko mówiąc, wystarczy dokonać drobnych zmian, aby nadać kuchni bardziej letnią atmosferę. Podstawowe elementy, takie jak kosze z owocami, naturalne kwiaty i obrazy, mogą naprawdę wiele zmienić. Dodatkowo warto postawić na odcienie, które wprowadzą blask i świeżość.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Urdampilleta, A., & Martínez-Sanz, J.M., & Julia-Sanchez, S., & Álvarez-Herms, J. (2013). Protocolo de hidratación antes, durante y después de la actividad físico-deportiva. Motricidad. European Journal of Human Movement, 31( ),57-76.[fecha de Consulta 19 de Julio de 2021]. ISSN: 0214-0071.
- Pérez Castaño, V. (2013). Cocina creativa o de autor. Ediciones Paraninfo, SA.
- Olivera, M., Ruiz, T., Tarazona, A., & Giraldo, C. (2006). La decoración del hogar rectángulo Flash mosaico de vidrio para la cocina TV la decoración de fondo (G849011-13) hasta la fertilización. Revista Colombiana de Ciencias Pecuarias, 19(4), 426-436.
- Falcón, B., & Maribel, Y. Acabados en cerámica y técnicas de decoración.
- Cepedal, E., & Rodríguez, L. (2002). El papel pintado. De lo artesanal a lo industrial. Fabrikart, (2).
- Della, B. M. T. (1997). El Gran Libro de la Plantas de Interior. Guía Práctica para conocer e identificar las especies más comunes. GEOPLANETA. Editorial Planeta SA Barcelona, España.