Jak stymulować punkt G u mężczyzn - co musisz wiedzieć na ten temat?

Stymulowanie punktu G u mężczyzn może wyzwolić niezrównane doznania i orgazmy. Jednak trzeba też odłożyć na bok uprzedzenia, żeby zacząć się nim cieszyć.

Ostatnia aktualizacja: 09 maja, 2023

Wydaje się, że w ostatnich latach nastąpiła zmiana w sposobie komunikowania seksualności. W rzeczywistości traktuje się ten temat bardziej otwarcie. Jednak pomimo to, wciąż istnieje wiele tabu i mitów dotyczących pobudzania mężczyzn. Szczególnie, jeśli chodzi punkt G u mężczyzn, zwany również punktem H lub punktem P.

Machismo, rozpowszechnione w społeczeństwie od wieków, uniemożliwiało mężczyznom odkrywanie przyjemności generowanej na tym obszarze. Obawa przed utratą „męskości” lub uznaniem tego aktu za coś „niehigienicznego” nadal stanowi przeszkodę w odczuwaniu przez nich przyjemności.

W rzeczywistości wielu nadal wątpi w istnienie tej strefy erogennej i nie chce myśleć, że można go stymulować podczas zbliżenia, nie odbiegając od ich tożsamości seksualnej. Jednak niektórzy odkładają na bok swoje uprzedzenia i interesują się tematem.

Co powinniśmy wiedzieć o stymulacji punktu G u mężczyzn? Jak to robić, aby uzyskać satysfakcjonujące wrażenia? Wiemy, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety chcą poznać odpowiedzi na te pytania, dlatego w tym miejscu szczegółowo dzielimy się najważniejszymi aspektami.

Punkt G u mężczyzn: gdzie się znajduje?

Aby cieszyć się spełnieniem seksualnym we dwoje, dobrze jest wcześniej wiedzieć, w którym regionie znajduje się punkt G u mężczyzn. Z oczywistych względów istnieją duże różnice anatomiczne, jeśli porównamy to z punktem G u kobiet.

Punkt G u mężczyzn to właściwie gruczoł krokowy. Jest to narząd włóknisty znajdujący się wewnątrz odbytnicy, około 5 centymetrów od odbytu i na ścianie skierowanej do przodu. To obszar, w którym znajduje się wiele zakończeń nerwowych; dlatego jest bardzo wrażliwy i erogenny.

Można się do niego dostać przez odbyt, ostrożnie wkładając palec. Po przekroczeniu zwieracza odbytu dochodzi się do odbytnicy. W tym obszarze, głębokim na kilka centymetrów, można wyczuć jednocentymetrowe wybrzuszenie: prostatę.

Myślimy, że możesz być zainteresowany przeczytaniem tego również: Suchy orgazm: co to jest i dlaczego się pojawia?

Czym jest prostata?

Eksperci WebMD twierdzą, że prostata to gruczoł w kształcie orzecha włoskiego, który jest częścią męskiego układu rozrodczego. Jego główną funkcją jest wspomaganie produkcji nasienia. Znajduje się pod pęcherzem, prawie przed odbytnicą.

Gruczoł ten ma tendencję do wzrostu wraz z wiekiem i jest dość podatny na na różne problemy zdrowotne, takie jak zapalenie gruczołu krokowego, powiększenie prostaty, a nawet rak. Badanie punktu G u mężczyzn może pomóc w wykryciu nieprawidłowości, dlatego uważa się je za środek zapobiegawczy.

Jak stymulować punkt G u mężczyzn?

Temat stymulacji punktu G u mężczyzn może budzić spore wahania. Podczas gdy niektóre kobiety obawiają się, że ich partnerzy odmówią zbadania tej strefy, inne boją się wyrządzić krzywdę z powodu braku nawilżenia w tym obszarze.

Cóż, przede wszystkim należy zacząć od rozmowy opartej na zaufaniu, ponieważ oboje musza się na to zgodzić. Dla kobiety ważne jest, aby wiedziała, że sytuacja jest całkowicie normalna i nie wpływa na męskość partnera.

Oczywiście najlepiej jest szanować nawzajem swoje decyzje seksualne, ponieważ nie ma sensu wymuszać żadnej sytuacji. A jeśli mężczyzna uzna, że chce być pobudzony w punkcie G, dobrze wiedzieć, jak osiągnąć odpowiednią stymulację.

Seks oralny

Uprawianie seksu oralnego, aby osiągnąć punkt G u mężczyzn to świetny sposób na wprowadzenie go w stan odprężenia i wyciszenia. Tak więc, podczas gdy on cieszy się przyjemnością generowaną z przodu, ona może zacząć delikatnie dotykać tyłu.

Wskazówka:

 • Staraj się dokładnie masować krocze, czyli część skóry między odbytem a jądrami. Ten obszar jest bardzo wrażliwy i może przygotować partnera do stymulacji punktu G.

Smarowanie

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, mają potrzebę rozluźnienia zwieracza odbytu, aby ułatwić penetrację. Z tego powodu przed włożeniem palca w to miejsce należy je dobrze nasmarować odpowiednim produktem.

Wskazówka:

 • Poruszaj palcem po jego odbycie i nałóż lubrykant delikatnym masażem, aby osiągnąć jeszcze większe podniecenie.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Związek między zdrowiem psychicznym a anorgazmią

Punkt G u mężczyzn: jak go znaleźć?

Gdy obszar jest odpowiednio nasmarowany, nadszedł czas, aby włożyć palec, aby stymulować punkt G u mężczyzn. Jednak najpierw należy go zlokalizować. Warto pamiętać, że w dotyku przypomina mały „orzeszek”, o lekko szorstkiej fakturze.

Wskazówka:

 • Gdy już go znajdziesz, możesz stymulować punkt G, delikatnie poruszając palcem i próbując naśladować gest „chodź tu”. Pocieraj w różnych rytmach, aż znajdziesz najbardziej ekscytujący dla niego.

Zabawki erotyczne

Istnieje wiele zabawek erotycznych, które mogą poprawić doznania podczas stymulacji punktu G u mężczyzn. Najlepiej zacząć włączać je, gdy mężczyzna jest pobudzony, czuje się bardziej komfortowo i jest na to gotowy.

Niektóre zabawne opcje to:

 • Sfery analne.
 • Korki analne.
 • Stymulator analny.
 • Masażery prostaty.

Inne strefy erogenne u mężczyzn

Istnieją też inne strefy erogenne, które można również stymulować przed, w trakcie lub po osiągnięciu punktu G u mężczyzn. Są to:

 • wargi i usta: możesz je pocierać palcami, przesuwać po nich palcami, wkładać mu palce do ssania;
 • prącie: cały wrażliwy obszar, głównie głowy lub żołędzi, a także napletek (gdy nie jest obrzezany);
 • moszna: to ten worek skóry, który otacza jądra, jest bardzo wrażliwy, jeśli delikatnie go pocierasz;
 • krocze: można pogłaskać, zbliżać do niego członka, a następnie trochę odsuwać;
 • szyja: oprócz całowania i przesuwania po niej językiem, możesz pobawić się lodem i zobaczyć, jak się najeży.

Jak cieszyć się punktem G mężczyzny?

Ważne jest również, aby zapytać mężczyznę, czy czuje się komfortowo, czy coś mu się nie podoba. Dlatego, gdy już dotrzesz do tej strefy erogennej, dobrze jest zapytać czy„podoba ci się tutaj?” lub „jak się czujesz?”. Wskazówką mogą być jęki szczęścia i ekstazy. Cieszcie się tym oboje!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.