Jak pozbyć się gumy z włosów: 12 sposobów

Jak pozbyć się gumy z włosów: 12 sposobów

Napisany przez Antonella Grandinetti

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Gdy w Twoich włosach znajdzie się guma, zapewne zaczniesz panikować. Co możesz zrobić? Czy musisz po prostu ściąć włosy i mieć nadzieję, że będą wyglądały dobrze? Nie martw się: są lepsze opcje! Czytając dzisiejszy artykuł dowiesz się, co zrobić, aby pozbyć się gumy z włosów.

Przykre wypadki przydarzają się częściej niż Ci się wydaje. W końcu kto z nas nie musiał kiedyś mierzyć się z gumą we włosach? Jednak udanie się do fryzjera, aby je ściąć, powinno być Twoją ostatnią opcją. Zamiast tego wypróbuj te triki, które pomogą Ci pozbyć się gumy z włosów!

Jak pozbyć się gumy z włosów?

Guma we włosach - jak pozbyć się gumy z włosów?

Dzieci uwielbiają dmuchać balony z gumy. Im większe, tym lepsze! Jednak takie zachowanie może prowadzić do różnych przykrych wypadków, ponieważ kiedy balon pęknie, guma może wkleić się we włosy malucha lub w Twoje. W dalszej części artykułu poznasz kilka trików, które pomogą Ci pozbyć się gumy z włosów nie niszcząc ich ani nie ścinając.

1. Oddziel zlepiony kosmyk włosów

Pierwszy krok to oddzielenie sklejonego pasma włosów od reszty. Użyj gumki do włosów, kawałka folii aluminiowej lub innej rzeczy, którą masz pod ręką, aby upewnić się, że guma nie przedostanie się w inne miejsca.

2. Wykorzystaj lód, aby pozbyć się gumy z włosów

Ten trik jest prosty i praktyczny. Zamróź gumę lodem. Aby to osiągnąć, musisz trzymać lód na gumie przez kilka minut. Nie odrywaj lodu, póki guma nie stwardnieje.

Następnie usuń ją kawałek po kawałku, używając w tym celu palców.

3. Nałóż oliwę z oliwek

Oliwa z oliwek w miseczce
Oliwa z oliwek może pomóc natłuścić włosy i wyciągnąć z nich gumę.
  • Na początku zmocz włosy oliwą z oliwek (możesz również wykorzystać inny olej spożywczy), póki nie będą całkowicie mokre. Tłustość oleju pomoże gumie ześlizgnąć się po włosach.
  • Następnie użyj gęstego grzebienia, aby po trochu ją usunąć.
  • Na koniec umyj włosy, aby usunąć resztki oliwy z oliwek.

Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej: Oliwa z oliwek – 6 sposobów, aby włosy wyglądały lepiej

4. Wazelina

Podobnie jak oliwa z oliwek, wazelina to lubrykant, który może pomóc odczepić powoli gumę z włosów. Na początku pokryj włosy wazeliną. Następnie zostaw ją na nich na kilka minut. Potem zacznij bardzo powoli usuwać gumę do żucia, aby nie wyrwać włosów.

5. Pasta do zębów

Chociaż mogłaś nigdy o tym nie słyszeć, pasta do zębów może pomóc Ci usunąć gumę z włosów. Jej kremowość może pomóc Ci rozpuścić gumę i delikatnie ją usunąć.

6. Krem do rozczesywania włosów

Mówiliśmy już o tym, że lubrykanty mogą przydać się do usunięcia tej kleistej substancji z włosów. W tym przypadku zalecamy użycie kremu do rozczesywania włosów. Aby go nałożyć, wykonaj kroki opisane w przypadku użycia oliwy z oliwek lub wazeliny.

7. Silikon do włosów

Jeśli masz w domu silikon do włosów, koniecznie użyj go, aby rozwiązać ten problem. To silny lubrykant, który może pomóc Ci usunąć gumę z włosów. Jeśli się na to zdecydujesz, wykonaj kroki opisane w punkcie trzecim.

8. Użyj alkoholu, aby pozbyć się gumy z włosów

Chociaż ten trik cieszy się dużą popularnością, to jest mniej skuteczny od wcześniej opisanych sposobów. Polecamy wypróbować go tylko w ostateczności, ponieważ alkohol mocno wysusza włosy.

Sposób postępowania jest podobny do tego opisanego w ostatnim kroku. Po prostu namocz sklejone pasmo włosów w alkoholu. Następnie pozostaw je mokre na kilka minut, po czym zacznij powoli usuwać gumę.

9. Biały ocet

Ocet biały winny - jak pozbyć się gumy z włosów?
Użyj octu z białego wina, aby usunąć gumę z włosów.

W tym przypadku nie chodzi o usunięcie gumy, ale o jej rozpuszczenie. W tym celu namocz sklejone pasmo włosów w occie winnym białym, pozostaw na włosach przez kilka minut, po czym powoli zacznij wyciągać gumę palcami.

Jeśli nie wyciągniesz wszystkiego, powtórz cały proces. Po zakończeniu umyj włosy.

Ten artykuł może Cię zainteresować: Ocet jabłkowy i jego sekretne właściwości dla urody

10. Użyj soku z cytryny, aby pozbyć się gumy z włosów

Cytryna to kolejny naturalny rozpuszczalnik, który może okazać się pomocny. Na samym początku wyciśnij sok z cytryny i użyj go w ten sam sposób, co ocet z białego wina. Powinien powoli zacząć rozpuszczać gumę, pozwalając Ci usunąć ją z włosów.

11. Majonez

Kolejny dość powszechnie stosowany trik ułatwiający usunięcie gumy z włosów to nałożenie na nią odrobinę majonezu. Wszystko dlatego, że majonez jest uznawany za rozpuszczalnik i powinien działać w taki sam sposób jak dwie substancje, które opisaliśmy w poprzednich punktach.

12. Soda oczyszczona

Wielokrotnie mówiliśmy już o zaletach płynących z używania sody oczyszczonej do czyszczenia mieszkania. W tym przypadku polecamy rozpuścić dwie łyżeczki sody oczyszczonej w połowie szklanki wody i powoli nałożyć tą mieszankę na gumę. Powtarzaj tak długo, jak to będzie konieczne.

Krótko mówiąc, chociaż usunięcie gumy z włosów na pierwszy rzut oka może wydawać się niemożliwe, istnieje wiele trików, które pomogą Ci osiągnąć sukces. Mamy nadzieję, że będziesz w stanie rozprawić się z tym problemem i nie będziesz musiała ścinać włosów!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.